بهترین سخت افزار ASIC برای استخراج بیتکوین

امروزه استخراج بیتکوین به یک صنعت بسیار بزرگ تبدیل شده است. استخراج بیت کوین نیاز به برق ارزان و همچنین وسایلی برای خنک کردن سخت‌ افزارهای استخراج بیت کوین می باشد. البته داشتن دستگاهی پرقدرت برای استخراج این ارز دیجیتالی خیلی مهم است. در حال حاضر دستگاه های زیادی برای استخراج بیت کوین تولید شده اند که با قیمت های مختلف در بازار به فروش می رسند.

برای ماینینگ و یا استخراج بیت کوین و آلت کوین ها از سخت افزاری به نام اسیک (ASIC) استفاده می شود. البته با کارت گرافیگ قوی هم می شود استخراج بیت کوین انجام داد ولی با توجه به تعداد افراد زیادی که هر روز به ماینینگ بیتکوین مشغول می شود در حال حاضر این کار کمی دشوار شده است.

دستگاه ASIC تفاوت زیادی با سی پی یو (CPU) و یا کارت گرافیک (GPU) دارد. به عبارت دیگر سخت افزار اسیک  (ASIC) مخفف Application Specific Integrated Circuits و به معنی مدارهای مجتمع با کاربرد خاص است که استخراج بیت کوین یکی از این کارهاست.

در این مقاله بهترین سخت افزار های ASIC که با سرعت زیاد می توانید با آن ها استخراج بیتکوین انجام دهید را نام برده ام. اگر شما هم به استخراج ارزهای دیجیتال علاقه دارید حتما این مقاله را بخوانید.

 

اگر تمایل دارید از طریق سایت ها و به صورت رایگان بیت کوین استخراج کنید مقاله کسب بیت کوین رایگان با معرفی بیش از 10 روش مختلف گزینه خوبی برای کسب بیت کوین رایگان می باشد.

 

بهترین سخت افزار ASIC برای استخراج بیتکوین

 

پیشنهاد میکنم مقاله بیت کوین چیست؟ توضیحات کامل درباره بیت کوین را مطالعه کنید 

مقاله هایی با عنوان بیت کوین کش چیست و چه فرقی با بیت کوین دارد؟ و بیت کوین اتم چیست و چرا ایجاد شد؟ در وب سایت ثروت آفرین موجود می باشد که می توانید آن ها را مطالعه کنید.

 

سخت افزار اسیک (ASIC) که برای استخراج بیتکوین استفاده می شود دقیقا چیست؟

در ابتدا باید بدانید ماینینگ یا استخراج بیتکوین و هر نوع ارز دیجیتالی دیگر یعنی اجرای یک سری محاسبات پیچیده با هدف رسیدن به یک رشته رقمی مشخص است. سخت افزارهای استخراج بیت کوین مقدار زیادی محاسبات انجام می دهند تا بتواند به این رقم دست پیدا کنند. در سیستم استخراج بیت کوین هر کاربری که این رقم را پیدا کند پاداش می گیرد برای همین سرعت بیشتر منجر به یافتن سریعتر جواب می شود.

افراد زیادی در جهان استخراج بیت کوین انجام می دهند و البته برخی از این افراد هم به صورت گروهی به یافتن این اطلاعات می پردازند. به همین دلیل است که استخراج کنندگان بیت کوین از سخت افزاری قوی و با سرعت بالا به نام ASIC استقبال کرده اند. با به کار گیری دستگاه ASIC رسیدن به بیت کوین در زمان کم ممکن خواهد بود.

جالب است بدانید ارزهای دیجیتالی از الگوریتم های خاصی استفاده می کنند که بعضی از آن ها با هم متفاوت هستند. با این تعریف باید گفت سخت افزار ASIC مربوط به هر ارز دیجیتال با ارزدیجیتالی دیگر متفاوت است. مثلا دستگاه‌های ASIC بیت کوین از الگوریتم SHA-256hash  پیروی می‌کنند و ارز دیجیتال لایت کوین دارای الگوریتم Scrypt می باشد. اگر شما یک دستگاه ASIC ویژه لایت کوین داشته باشید می‌توانید سایر ارزهای دیجیتال که دارای این الگوریتم هستند را استخراج کنید.

 

انتخاب سخت افزار اسیک (ASIC) مناسب برای استخراج بیتکوین

هزینه برق برای استخراج بیت کوین با سخت افزارهای ASIC خیلی بالا است. البته هزینه دستگاه ASIC و خنک کردن دستگاه هم هزینه های خاص خود را دارد. نکته ای که برای استخراج ارزهای دیجیتالی باید در نظر بگیرید این است که ارزش ارز دیجیتال به دست آمده در زمان استخراج بیتکوین بیشتر از هزینه‌ سخت افزار ASIC و سایر هزینه های نگهداری از جمله برق مصرفی باشد.

از این رو انتخاب سخت افزاری که از نظر مصرف انرژی بهینه و کم مصرف باشد اهمیت زیادی دارد. در حال حاضر سخت افزارهای زیادی برای انجام محاسبات مربوط به استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتالی با الگوریتم های خاص تولید شده اند که از نظر مصرف انرژی بسیار بهینه می باشند. نرخ هش این سخت افزارهای اسیک (ASIC) خیلی بالا می باشد و انرژی کمتری نیز صرف می‌کنند.

این سخت افزارها که با عملکرد بالا و مصرف کمتر انرژی تولید شده اند سبب می‌شود دستگاه اسیک (ASIC) ابزاری بسیار ارزشمند برای استخراج بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال باشد.

 

فرایند استخراج بیتکوین با سخت افزارهای ASIC

1- انتخاب محل مناسب برای استخراج بیت کوین

2- خرید دستگاه استخراج ASIC کم مصرف

3- انتخاب کیف پول مناسب بیت کوین و نصب آن

4- اتصال سخت افزار ASIC به استخر استخراج بیت کوین

با توجه به اینکه استخراج بیت کوین بسیار سود آور است باید در نظر داشت هزینه سخت افزار ASIC و هزینه برق ماهانه ماینینگ خیلی بالاست. انتخاب سخت افزار ASIC نامناسب باعث شود سرمایه خود را از دست بدهید. برای جلوگیری از این کار و سودده بودن کار استخراج بیتکوین در ادامه با بهترین سخت افزار های استخراج بیت کوین آشنا خواهید شد.

در لیست زیر قیمت و میزان هش (hash rate) همچنین انرژی مصرفی سخت افزار ASIC مورد بررسی قرار گرفته است تا بتوانید برای انتخاب یک سخت افزار مناسب برای استخراج بیت کوین گزینه مناسب را انتخاب کنید.

 

اگر می خواهید یک کیف پول بیت کوین بسارید مقاله آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در بلاک چین را حتما بخوانید

 

بهترین سخت‌ افزار ASIC برای استخراج بیت کوین :

1- سخت‌ افزار ASIC بیتمین انتماینر Bitmain Antminer S9) S9)

یکی از بهترین گزینه ها برای استخراج بیت کوین استفاده از سخت افزار بیتمین انتماینر S9 است. با بررسی انجام شده این دستگاه عملکرد خیلی خوبی نسبت به توان برق مصرفی در میان دستگاه‌ های مشابه برای استخراج بیت کوین دارد. شرکت بیتمین که یکی از تولید کنندگان مشهور در زمینه تولید سخت‌ افزار اسیک (ASIC) ویژه ماینینگ و استخراج ارزهای دیجیتال است دستگاه انتماینر S9 را تولید کرده و بهترین محصول این شرکت در حال حاضر می باشد. قیمت Bitmain Antminer S9 حدود ۲۰۰۰ دلار است.

قدرت هش سخت افزار انتماینر S9 برای استخراج بیت کوین حدود ۱۳ تریلیون هش در ثانیه می باشد که حدود ۳ برابر بیشتر از مدل قبلی یعنی اس۷ (S7) است. این دستگاه ۱۳۰۰ وات انرژی مصرف می‌کند که نسبت به دیگر سخت افزارهای اسیک (ASIC) برق کمتری مصرف می کند.

درآمد روزانه بیتمین انتماینر S9 حدود ۰/۰۰۰۹۸۰۲ بیت کوین در روز است که البته هزینه برق مصرفی هم در این محاسبه لحاظ شده است. صدای بسیار بلند این دستگاه باعث می شود نتوانید از این دستگاه در منزل استفاده کنید. با تهیه این دستگاه باید وسایل خنک کننده مجهزی داشته باشید چون بیتمین انتماینر S9 به دلیل تولید گرمای زیاد باید در جای خنک قرار گیرد.

سخت‌ افزار بیتمین انتماینر S9 از یک فن خنک کننده بسیار قدرتمند بهره می برد البته برای استفاده از این دستگاه باید محل خنکی در نظر گرفت. جالب است بدانید به علت تقاضای زیاد برای خرید این دستگاه شرکت سازنده فعلا این سخت افزار را در انبار ندارد. البته واسطه‌ ها این دستگاه را با قیمتی بسیار بالا می‌ فروشند.

سخت‌ افزار ASIC بیتمین انتماینر Bitmain Antminer S9) S9)

 

پیشنهاد میکنم مقاله ارز دیجیتال اتریوم چیست؟ آشنایی با ارز دیجیتال اتریوم را مطالعه کنید 

 

2- سخت‌ افزار ASIC بیتمین انتماینر Bitmain Antminer T9) T9)

سخت افزار T9 قدرت کمتری نسبت به سخت افزار S9 دارد و البته انرژی مصرفی آن نیز کمتر است. به دلیل مصرف برق کم سخت افزار T9 گزینه‌ای محبوب در میان دستگاه های استخراج بیت کوین به شمار می‌رود. ضمنا این دستگاه برای افرادی که دنبال دستگاهی با تنظیمات ساده هستند گزینه بسیار خوبی به شمار می رود.

سخت افزار بیتمین انتماینر T9 از قدرت هش 12.5 تریلیون هش در ثانیه برخوردار است و توان مصرفی آن حدود ۱۴۵۰ وات است. شرکت بیتمین اعلام کرده است نسخه بعدی این محصول نرخ هشی بیش از 13 تریلیون در ثانیه خواهد داشت و توان آن به ۱۵۷۶ وات خواهد رسید.

سخت‌ افزار ASIC بیتمین انتماینر Bitmain Antminer T9) T9)

 

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک سهم بازار را مطالعه کنید 

 

3- سخت‌ افزار ASIC Halong Mining Dragonmint T1

این دستگاه بالاترین میزان هش نسبت به خیلی از دستگاه های ASIC برای استخراج بیت کوین را دارد یعنی چیزی حدود 16 تریلیون هش در ثانیه قدرت استخراج دارد. این سخت افزار مصرف انرژی حدود 1480 وات دارد و یکی از قدرتمند ترین و بهترین سخت افزارهای استخراج بیت کوین است. تقاضا برای این سخت افزار بسیار بالاست برای همین قیمت 2729 دلار قیمت دارد. افرادی که به صورت حرفه این کار را انجام می دهند و هزینه های جانبی و برق کمی را پرداخت می کنند با این دستگاه می توانند سرمایه خوبی به دست آورند.

سخت‌ افزار ASIC Halong Mining Dragonmint T1

 

پیشنهاد میکنم مقاله ارز دیجیتال استلار چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال استلار را مطالعه کنید 

 

4- سخت‌ افزار ASIC بیتمین انتماینر Bitmain Antminer S7) S7)

سخت‌ افزار بیتمین انتماینر S7 کمی قدیمی تر است و نسبت به سایر دستگاه ها ضعیف تر است. اما این دستگاه برای استخراج کنندگانی که هزینه زیادی بابت دستگاه استخراج بیت کوین نمی خواهند بپردازند گزینه خوبی است. نرخ هش سخت‌ افزار بیتمین انتماینر ۴/۷ تریلیون هش در ثانیه است و توان مصرفی آن برابر یا ۱۳۰۰ وات است البته نمی‌توان نتایجی مانند T9 یا S9 از آن گرفت.

خط تولید دستگاه بیتمین انتماینر S7 متوقف شده است ولی دستگاه دست اول آن با قیمت حدود ۱۰۰۰ دلار به فروش می رسد. البته دست دوم این دستگاه به قیمت 500 تا 700 دلار از طریق فروشگاه‌های اینترنتی قابل تهیه است.

افرادی که می خواهند از سخت‌ افزار بیتمین انتماینر S7 استفاده کنند حتما باید از برق با هزینه کم بهره مند باشند. استخراج بیت کوین با برق گران با این دستگاه به صرفه نیست.

سخت‌ افزار ASIC بیتمین انتماینر Bitmain Antminer S7) S7)

 

پیشنهاد میکنم مقاله بیت کوین و ارز دیجیتال چیست؟ همه چیز درباره ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید 

 

5- سخت‌ افزار ASIC آوانلون ۷۴۱ (Avalon 741)

این سخت‌ افزار با توجه به آمدن دستگاه های جدید استخراج بیت کوین عملکرد چندان بالایی ندارد. نرخ هش این سخت‌ افزار 7 تریلیون هش بر ثانیه است و توان مصرفی این دستگاه برابر با ۱۱۵۰ وات است.  این دستگاه در وب سایت آمازون به قیمت ۱۶۰۰ قابل تهیه است.

سخت‌ افزار ASIC آوانلون ۷۴۱ (Avalon 741)

 

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین ارز دیجیتال برای خرید و سرمایه گذاری کدام است؟ را مطالعه کنید 

 

6- سخت‌ افزار ASIC Pangolin Whatsminer M3X

این سخت‌ افزار بیشترین برق را در بین دستگاه های استخراج بیت کوین مصرف می کند. این دستگاه به 2050 وات انرژی برای استخراج بیت کوین نیاز دارد اما یکی از قدرتمند ترین ها برای ماینینگ می باشد. این دستگاه دارای نرخ هشی برابر با 12.5 تریلیون هش در ثانیه است و با قیمت 1022 دلار قابل تهیه است. با توجه به قیمت مناسب این دستگاه افرادی که از برق ارزان استفاده می کنند این سخت افزار یکی از بهترین گزینه ها برای استخراج بیت کوین می باشد.

سخت‌ افزار ASIC Pangolin Whatsminer M3X

 

پیشنهاد میکنم مقاله ترید ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟ را مطالعه کنید 

 

7- سخت‌ افزار ASIC بیتمین انتماینر Bitmain Antminer R4) R4)

دستگاه Bitmain Antminer R4 هم یکی از بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین است. میزان هش این دستگاه 8.7 تریلیون هش در ثانیه است و مصرف انرژی آن حدود 845 وات است که در مقایسه با سایر دستگاه ها بسیار عالی است. مهمترین ویژگی این دستگاه این است که به آرامی کار می کند برای همین این دستگاه برای کسانی که می خواهند در منزل استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال انجام دهند گزینه بسیار خوبی است.

البته با این کارایی لازم است چیزی در حدود 3000 دلار برای این دستگاه بپردازیدافرادی که می خواهند برای تفریح استخراج بیت کوین انجام دهند و حرفه ای نیستند این دستگاه گزینه مناسبی است.

سخت‌ افزار ASIC بیتمین انتماینر Bitmain Antminer R4) R4)

 

پیشنهاد می کنم مقاله ارز دیجیتال ترون چیست؟ را مطالعه کنید 

 

8- سخت‌ افزار ASIC آوانلون 6 (Avalon 6)

سخت‌ افزار آوانلون 6 کارایی کمی دارد و میزان هش این دستگاه 3.5 تریلیون هش در ثانیه است و مصرف انرژی آن 1050 وات است. این دستگاه با توجه به مقدار استخراج بیت کوینی که انجام می دهد مصرف زیادی دارد مگر اینکه برق ارزانی در اختیار داشته باشید در غیر این صورت دستگاه سوددهی نیست. قیمت سخت‌ افزار آوانلون 6 حدود 300 دلار است و تنظیمات این دستگاه آسان است.

سخت‌ افزار ASIC آوانلون 6 (Avalon 6)

 

پیشنهاد می کنم مقاله کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ کاربرد کیف پول ارز دیجیتال را مطالعه نمایید

 

9- سخت‌ افزار ASICminer 8 NanoCompat

سخت‌ افزار ASICminer 8 NanoCompat قدرتمندترین دستگاه تولید شده حال حاضر برای استخراج بیت کوین می باشد. این دستگاه حدود ۴,۰۰۰ دلار قیمت دارد که خیلی بالاست. البته قدرت هش این دستگاه ۳۸ تریلیون هش در ثانیه است البته با این قدرت، قیمت این دستگاه می تواند ناچیز به نظر برسد. این دستگاه توسط شرکت AsicMiner تولید شده است. میزان برق مصرفی این دستگاه ۲۳۰۰ وات است و دارای فن های بسیار قدرتمندی می باشد.

سخت‌ افزار ASICminer 8 NanoCompat

 

پیشنهاد ثروت آفرین: استخراج بیت کوین رایگان با مرورگر CrypyoTab 

 

نتیجه گیری

شرکت بیتمین یکی از بزرگ‌ ترین تولیدکنندگان سخت افزار اسیک (ASIC) برای ماینینگ و یا استخراج بیتکوین می باشد. البته شرکت های دیگری هم هستند که دستگاه های خوبی تولید می کنند و اگر قصد تهیه سخت افزار استخراج بیت کوین را داشتید می توانید از شرکت های دیگری هم دستگاه مورد نیاز خود را تهیه کنید.

مثلا شرکت کانان (Canaan) یک شرکت چینی است که دستگاه های مختلفی برای استخراج بیتکوین تولید می‌کند. البته خرید سخت افزارهای  شرکت کانان دشوار است و این شرکت سخت افزارهای استخراج بیت کوین را در بسته‌هایی ۲۰ تایی و قیمتی بیش از 30000 دلار به فروش می رساند. این تعداد دستگاه برای کسانی مناسب است که بودجه لازم را دارند و می خواهند با چندین دستگاه استخراج بیت کوین انجام دهند.

قدرت دستگاه های استخراج بیت کوین این شرکت شبیه به انتماینر S9 است و قدرت قابل قبولی دارند. البته تهیه این دستگاه در بازار کار آسانی نیست و باید کمی برای پیدا کردن این دستگاه ها زحمت بکشید.

امیدوارم از این مقاله که در مورد استخراج بیتکوین با سخت افزارهای ASIC بود استفاده کرده باشید. خوشحال می شوم نظرات خود را با دیگر خوانندگان ثروت آفرین به اشتراک بگذارید.

3 دیدگاه

 1. من مطالب بیشتری راجع به این کار میخوام یا حتی مشاوره
  چطور میتوانید کمکم کنید

  • سلام حسین عزیز
   هر سوالی دارید در قسمت تماس با ما برای مدیر سایت ارسال کنید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود
   موفق باشید

 2. ممنون از مطلب خوبتون ولی قیمت سخت افزار ASIC خیلی گرون شده من تصمیم داشتم برای استخراج بیت کوین یکی بخرم ولی فعلا دنبال دست دومش هستم اگر سراغ دارین لطفا بگید. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *