بیشترین بیت کوین در حال حاضر متعلق به چه کسانی است؟

دانستن اینکه چه کسانی بیشترین بیت کوین را در اختیار دارند بسیار مهم می باشد. به دلیل اینکه خرید و فروش بیت کوین از جانب آن‌ها بر قیمت این ارز دیجیتال تاثیر خواهد داشت. بیت کوین دارای دو ویژگی اولین و موفق‌ترین ارز دیجیتال می باشد. یک ارز دیجیتال که سوار بر بلاک‌چین فعالیت می‌کند. این ارز دیجیتال سال‌ها است که پیشرفت روزانه را تجربه کرده است. قیمت بیت کوین از زمان عرضه تا امروز تغییرات بزرگی داشته. آنقدر بزرگ که هیچ کس در دنیای بازارهای مالی آن را باور نمی‌کند.

بعد از مطالعه چند جمله قبل، عده‌ای می‌گویند شاید رشد وجود داشته باشد اما ثبات وجود ندارد. از طرفی ما با یک بازار چند تریلیون دلاری رو به رو هستیم. یک بازار که یک پادشاه به نام بیت کوین دارد. بسیاری دیگر نیز می‌گویند: با خرید بیت کوین و نگهداری دراز مدت آن، آینده شما تضمین شده خواهد شد.

در هر بازار مالی، سرمایه گذاران بزرگ دیده می‌شوند. سرمایه گذاران بزرگ بازار بیت کوین را با اصطلاح نهنگ‌ می‌شناسیم. نهنگ‌ها تاثیر بزرگی در روند رشد یا سقوط یک دارایی دارند. قبل از معرفی نهنگ‌ها باید بدانید که آن‌ها هویت خود را شخصا افشا کرده‌اند. امکان تشخیص هویت معامله‌گران از طریق دنبال کردن معاملات وجود ندارد. در ادامه در مورد اینکه چه کسانی بیشترین بیت کوین را در اختیار دارند صحبت خواهیم کرد.

صرافی‌‌ها

بیشترین بیت کوین

صرافی‌های ارز دیجیتال بزرگ‌ترین مالکان بیت کوین هستند. امروز که این مقاله را می‌خوانید، 6.7 درصد از تمام بیت کوین در گردش به ارزش 9.8 میلیارد دلار در کیف پول صرافی‌ها نگهداری می‌شود.

هشت صرافی بزرگ ارز دیجیتال مانند بیت استمپ، کوین بیس و کراکن بیشترین بیت کوین را در کیف پول ارز دیجیتال خود دارند. البته که اول شدن آن‌ها در فهرست ما دور از انتظار نبود.

ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو

ما هم‌چنان نمی‌دانیم که چه کسی بیت کوین را ساخته و عرضه کرده است. آن فرد یا گروه را به نام ساتوشی ناکاموتو می‌شناسیم که بیشترین بیت کوین را در اختیار دارد. بر اساس اطلاعات موجود، ساتوشی ناکاموتو یک میلیون بیت کوین یا به عبارتی 4.76 درصد از تمام آن را برای خود نگه داشته.

برادران وینکلوس

برادران وینکلوس

دو برادر به نام وینکلوس (Winklevoss) در سال 2013 مدعی شدند که یک درصد از تمام بیت کوین استخراج شده را در اختیار دارند. تا پایان سال 2013 حدود 12 میلیون بیت کوین استخراج شده بود. یک درصد از تمام بیت کوین استخراج شده برابر با 120 هزار بیت کوین است. آیا این رقم تا به امروز افزایش داشته؟ جواب سوال قطعا بله خواهد بود.

برادران وینکلوس مالک صرافی جمینی هستند و از گردش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال سود کسب می‌کنند. شاید صاحب بیشترین بیت کوین نباشند اما یک نام تاثیر گذار در این بازار حساب می‌شوند.

بری سیلبرت

بری سیلبرت

بری سیلبرت را با لقب سلطان دنیای رمزارزها می‌شناسند. او بنیانگذار و مدیرعامل “دیجیتال کرنسی گروپ” یا Digital Currency Group است. این گروه در کنار راه اندازی و پشتیبانی از شرکت‌های فعال در حوزه بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری در این زمینه را هم دنبال می‌کند.

آن‌ها در کنار پایگاه خبری کوین‌دِسک (CoinDesk) و شرکت گِرِی‌اسکِیل (Grayscale) مالک بیش از 100 شرکت فعال در زمینه ارزهای دیجیتال نیز حساب می‌شوند. فوربز ارزش دارایی‌های سیلبرت در سال 2018 را بین 400 تا 500 میلیون دلار برآورد کرده است. رقمی که به احتمال زیاد از سال 2019 افزایش قابل توجهی را تجربه کرده.

تیم دراپر

تیم دراپر دارای بیشترین بیت کوین

او یکی از سرمایه گذاران و تحلیلگران مشهور دنیای ارزهای دیجیتال حساب می‌شوند. او در ابتدا از طریق سرمایه گذاری در اسکایپ میلیاردها دلار به دست آورد. در سال 2014 با خرید 30 هزار بیت کوین در صدر اخبار قرار گرفت. خرید این مقدار بیت کوین در سال 2014 حدود 19 میلیون دلار هزینه داشت و امروز 171 میلیون دلار ارزش دارد.

چارلی شرم

چارلی شرم دارای بیشترین بیت کوین

او یکی از اولین‌ کارآفرین‌ها در دنیای بیت کوین بود که به عضویت بنیاد بیت کوین درآمد. این بنیاد قرار بود پشتیبان ارزهای دیجیتال باشد اما با مشکلات زیادی رو به رو شد. تعدادی از رهبران این مجموعه به اتهام اعمال مجرمانه تحت بازجویی قرار گرفتند، شرم نیز از بازجویی‌ها دور نماند و به دو سال زندان محکوم شد.

امروز با یک کسب و کار جدید سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال بازگشته است. ما از تعداد دقیق بیت کوین‌های او اطلاع نداریم اما شرم یکی از دارندگان بیشترین بیت کوین حساب می‌شود. شرم اعلام کرد: زمانی که بیت کوین قیمت پایینی داشته، چند هزار واحد از آن را خریداری کرده که میلیون‌ها دلار ارزش دارد.

تونی گالیپی

تونی گالیپی

او مدیرعامل و بنیان گذار بیت پی (BitPay) است. یکی از شرکت‌های پیشرو که در پردازش معاملات خرید و فروش بیت کوین فعالیت می‌کند. بر اساس گزارش‌ها او یکی از دارندگان بیش‌ترین بیت کوین است. میزان دقیق دارایی او را نمی‌دانیم اما تخمین‌ها در حدود 20 میلیون دلار است.

دولت فدرال آمریکا

دولت فدرال آمریکا دارای بیشترین بیت کوین

شگفت انگیز به نظر می‌رسد اما دولت فدرال آمریکا یکی از دارندگان بیشترین بیت کوین است. ارزهای دیجیتال قرار بود سلطه مبادلات بین افراد را از چنگ دولت‌ها و بانک‌ها خارج کنند و حالا سود قابل توجهی را برای دولت ایجاد کرده. پلیس FBI در جریان تعطیلی فروشگاه آنلاین راه ابریشم 144 هزار بیت کوین را توقیف کرد.

دولت آمریکا برای مدتی مالک بیشترین بیت کوین در جهان شد و بزرگ‌ترین کیف پول بیت کوین را در دست گرفت. البته که بعدها و با به حراج گذاشتن آن مقدار 48 میلیون دلار درآمد کسب کرد. بعدها در روند قانون گذاری آمریکا اعلام شد که دارایی‌های دیجیتال شامل مالیات است. دولت معاملات را به حال خود رها نکرد.

سخن آخر

همانطور که گفته شد، شناسایی و بررسی دارندگان بیشترین بیت کوین تنها یک سرگرمی نیست. هر کدام از افراد داخل فهرست می‌توانند تاثیر بزرگی روی بازار داشته باشند. چراکه یک نهنگ با فروش دارایی خود می‌تواند بازار را دچار افزایش عرضه کند و قیمت بیت کوین به سمت پایین سرازیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *