بیت کوین اتم چیست و چرا ایجاد شد؟

اگر خیلی خلاصه بخواهم بگویم بیت کوین اتم چیست باید بگویم بیت کوین اتم (Bitcoin Atom) شاخه ای از بیت کوین است. بیت کوین در حال حاضر با کشمکش کم شدن سرعت انجام معاملات و همچنین با بالا بردن امنیت کیف پول خود دست و پنجه نرم می کند. این مورد باعث شد قیمت بیت کوین مدتی با افت مواجه شود. البته با توجه به ارزش بالای بیت کوین این موضوع باعث عقب نشینی این ارز دیجیتالی نشد. برای برطرف کردن این مشکل شاخه جدیدی از بیت کوین به نام بیت کوین اتم معرفی شد.

مدتی است خیلی از کاربران می گویند بیت کوین اتم چیست و چرا بیت کوین شاخه های جدیدی ایجاد می کند؟ فرق این شاخه های مختلف بیت کوین در چیست و از این قبیل سوالات.

در حقیقت باید گف بیت کوین اتم تلاش می کند جایگاه قبلی بیت کوین را به دنیای ارزهای دیجیتالی برگرداند. این مقاله در مورد بیت کوین اتم نوشته شده که بسیار جالب است و پیشنهاد می کنم حتما تا آخر این مقاله را دنبال کنید.

بیت کوین اتم چیست و چرا ایجاد شد؟

 

اگر در مورد بیت کوین اطلاعات کمی دارید مقاله بیت کوین چیست؟ توضیحات کامل درباره بیت کوین را مطالعه کنید

 

بیت کوین اتم چست ؟

در جواب دوستانی که پرسیده بودند بیت کوین اتم چیست باید بگویم مدتی است شاخه جدیدی از ارز دیجیتال بیت کوین به نام بیت کوین اتم بوجود آمده  است. بیت کوین با استفاده از بیت کوین اتم که زیر مجموعه ای از خودش است تلاش می کند احتمال حملات هکرها را کاهش دهد. البته مزیت مهم این زیر شاخه افزایش سرعت انجام معاملات و کاهش هزینه های کارمزد برای نقل انتقال و تبدیل ارز دیجیتال بیت کوین است.

جالب است بدانید بیت کوین اتم از دو مدل که با هم ترکیب شده اند به نام PoW و PoS استفاده می کند که پایداری شبکه افزایش را افزایش می دهد و این باعث می شود احتمال حمله های سایبری به کیف پول بیت کوین کاهش یابد. بیت کوین اتم با روش معاملات اتمی کار می کند و بدون استفاده از واسطه می توان ارز  دیجیتالی را به دیگر ارزها تبدیل کرد.

با این کار بیت کوین اتم می تواند هزینه انجام معملات را کم کند و باعث افزایش سرعت در بلوک ها شود. این الگوریتم جدید بر اساس معاملات اتمی بنا شده است.

 

پیشنهاد می کنم مقاله کسب بیت کوین رایگان با معرفی بیش از 10 روش مختلف را حتما مطالعه کنید

 

آیا بیت کوین اتم بهتر از بیت کوین است؟

بیت‌کوین اتم می‌تواند بهترین و بهینه‌ ترین زیر شاخه‌ برای حل مشکلات بیت کوین باشد. بیت کوین اتم از مبادلات اتمی (atomic swaps) استفاده می‌کند و به کاربران اجازه می ‌دهد مبادلات خود را با هزینه‌ی کم و بدون واسطه‌ مبادله کنند. بیت کوین اتم تصمیم دارد از مبادلات موسوم به لایتنینگ یا صاعقه (LS) برای افزاش سرعت استفاده کند.

بیت کوین اتم راه‌ حلی برای مشکلات مقیاس ‌پذیری بیت‌کوین ارائه داده است جالب است بدانید بیت‌کوین‌ اتم از یک مدل اجماع ترکیبی استفاده می‌کند. بیت‌کوین‌ اتم دو الگوریتم متفاوت Proof of Work یا (POW)  و Proof of Stake یا (POS) را ترکیب می‌کند تا به اجماع اینکه آیا معامله معتبر است برسد. البته این کار احتمال دستکاری شبکه توسط ماینرها را نیز کاهش می دهد.

 

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین سخت افزار ASIC برای استخراج بیتکوین را حتما مطالعه کنید 

 

چگونه می توان بیت کوین اتم بدست آورد؟

به راحتی می توان بیت کوین اتم را به سایر ارزها تبدیل کرد. برای تبدیل بیت کوین با مراجعه به سایت Bitcoin Atom می توان تبدیل ارزهای دیجیتال را انجام داد. شخصی که انواع دیگری از کیف پول ها را دارد می تواند کیف پول سازگار با بیت کوین اتم را در سایت انتخاب کند و با وارد کردن رمز کیف پول خود عملیات تبدیل را انجام دهد و بیت کوین اتم دریافت کند.

برای به دست آوردن بیت کوین اتم هم باید از همین روش استفاده کرد و تبدیل بیت کوین اتم و یا هر ارز دیجیتالی دیگر در این وب سایت انجام داد.

جالب اینکه اگر فردی بخواهد بیت‌کوین را با ارز دیجیتالی دیگر مبادله کند باید یک حساب در یک محل مبادلاتی مثل بیترکس بسازد و در آنجا تبدیل ارز دیجیتالی خود را انجام دهد. ولی با استفاده از بیت‌کوین‌ اتم می توان به صورت مستقیم و بدون نیاز به واسطه این تبدیل را انجام داد.

 

پیشنهاد می کنم مقاله آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در بلاک چین را حتما ببینید 

 

مبادله اتمی چیست؟

مبادله اتمی به دو کاربر این اجازه را می دهد تا بدون نیاز به اعتماد سازی به مبادله ارزهای دیجیتالی از بلاک‌ چین‌ های مختلف بپردازند. برای این کار هر کاربر قبل از انجام مبادله باید بندهای توافق نامه را بپذیرند. و بعد از آن هر دو کاربر با رمز شخصی، یک نسخه از تراکنش را باید امضا کنند.

با این کار مبادله خیلی سریع و بدون کارمزد تراکنش انجام خواهد شد. نکته مهم اینکه نیازی نیست یک صرافی واسطه در تکمیل این مبادله دخیل باشد مثلا کاربری که بیت‌ کوین دارد می تواند با کاربری که اتریوم دارد مبادله خود را انجام دهد.در حال حاضر با فعال شدن سگویت امکان مبادله اتمی برای بیت‌ کوین و لایت‌ کوین به وجود آمده است.

مبادلات اتمی دو مرحله داد یکی قرار دادن سفارش داخل گره و دیگری دریافت ارز دیجیتالی مورد نظر. بیت‌کوین‌ اتم با حذف شخص ثالث باعث شده هویتشان مخفی باشد و مبادلات سریع‌ تری داشته باشند و از همه مهمتر هزینه‌ های مبادله را کاهش داده است.

مبادلات اتمی چیست؟

 

پیشنهاد میکنم مقاله ترید ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟ را مطالعه کنید 

 

چرا شاخه های دیگر بیت کوین مثل بیت کوین کش خیلی موفق نبودند؟

بیت کوین کش و دیگر شاخه‌های بیت‌ کوین بارها برای رفع مشکل مقیاس‌ پذیری بیت‌ کوین تلاش کرده‌اند. خیلی از آنها مثل بیت کوین کش بر روی افزایش اندازه‌‌ی بلوک یک مگابایتی بیت ‌کوین تمرکز کرده اند که خیلی کارساز نبوده است. بیت‌کوین‌ کش اندازه‌‌ی یک بلوک را به ۸ مگابایت افزایش داده است که البته این کار کاهش هزینه‌ی معاملات را باعث می شود. البته با توجه به اینکه افزایش اندازه بلوک هم تا جایی امکان دارد برای همین بیت‌کوین‌ اتم گزینه بهتری بود که مورد استقبال قرار گرفت. مقاله ای هم تحت عنوان بیت کوین کش چیست و چه فرقی با بیت کوین دارد؟ در وب سایت ثروت آفرین نوشته شده است که می توانید مطالعه کنید.

 

بیت کوین اتم دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

بیت ‌کوین‌ اتم (BCA) شاخه‌ای از بیت‌ کوین است و همان‌ طور که در بالا اشاره کردم از مبادلات داخل زنجیره‌ای اتمی بهره می برد که سگ‌ ویت در آن فعال می باشد.

بیت‌ کوین‌ اتم کاری به اندازه بلوک ها ندارد در واقع می توان گفت بیت کوین اتم الگوی عملکرد توکن را تغییر می‌دهد. بیت‌ کوین‌ اتم به‌ جای اینکه سعی در افزایش اندازه‌‌ی بلوک بیت‌کوین داشته باشد نحوه‌ی اجرای معاملات را به‌ صورت اساسی تغییر می‌دهد.

 

پیشنهاد ویژه ثروت آفرین : استخراج بیت کوین رایگان با مرورگر CrypyoTab

 

نتیجه گیری

امیدوارم متوجه شده اشید که بیت کوین اتم چیست و دقیقا چه کاری انجام می دهد. با توجه به پایین بودن سرعت مبادلات بیت کوین ایجاد شاخه ای جدید برای بیت کوین لازم و ضروری به نظر می رسید. قیمت بیت کوین به علت خیلی از مسائل افزایش هزینه و سرعت انجام معاملات در حال افت می باشد این تصمیم بهترین تصمیمی بود که برای احیای این ارز دیجیتالی گرفته شد و امیدواریم با گسترش بیت کوین اتم این مشکلات سریعتر برطرف شود.

البته باید توجه داشت که ارز دیجیتالی بیت کوین همیشه ارزش خود را حفظ خواهد کرد هر چند در مقاطعی دچار افت و خیز کوتاه مدت شود. ولی امیدواریم بیت کوین اتم بتواند قدرت واقعی بیت کوین را مجددا بازگرداند.

بیت کوین اتم با توجه به اینکه از مبادلات داخل زنجیره‌ای اتمی استفاده می کند می تواند در قیمت آینده بیت کوین تاثیر مستقیم بگذارد. این کار باعث کم شدن هزینه و افزایش سرعت مبادلات می شود که در دنیای ارزهای دیجیتالی می بایست سرعت و عملکرد بهتری را از بیت کوین شاهد باشیم امید است این زیر شاخه قدرتمند بیت کوین پاسخگوی نیاز کاربران باشد.

این مقاله برای افرادی که می خواستند بدانند بیت کوین اتم چیست و زیر شاخه جدید بیت کوین چه خصوصیاتی دارد تهیه شده است. لطفا نظرات خود را با دیگر خوانندگان وب سایت ثروت آفرین به اشتراک بگذارید.

5 دیدگاه

 1. سلام کیف پول لجر نانو ایکس از این ارز بیت کوین اتم پشتیبانی میکنه
  ممنون میشم

 2. سلام بزرگوار خدا قوت
  خواستم در مورد کیف پول بیت کوین اتم بپرسم که
  از کیف پول سخت افزاری لجر نانو x میشه پشتیبانی کرد و به چه صورت . ممنون و متشکر

 3. آیا پروژه تریتیوم در افزایش قیمت bca موثر خواهد بود؟؟؟

 4. سلام
  به نظر من مبادلات اتمی گسترش پیدا کنه خیلی خوب میشه چون احتمالا سرعت استخراج بیت کوین بیشتر میشه

 5. سلام خدمت مدیر سایت
  به نظر من بیت کوین همچنان صدر نشین تمام ارزهای دیجیتال خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *