خانه / ارز دیجیتال / ترید ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟

ترید ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟

ترید ارز دیجیتال به خرید و فروش ارز دیجیتال گفته می شود. ارز دیجیتال نوعی ارز است که تنها به صورت دیجیتالی و الکترونیکی موجود است و نمی‌توان آن را در فرم فیزیکی پیدا کرد. به پول دیجیتال، پول الکترونیکی، ارز الکترونیکی یا پول نقد سایبری نیز گفته می‌شود. در این مقاله قرار است به طور کامل درباره ارز دیجیتال صحبت کرده و درباره ترید ارز دیجیتال نیز توضیحات کاملی را ارائه کنیم.

با خواندن این مقاله می‌توانید از چگونگی روند معاملات ارز دیجیتال آگاه شده و نحوه انتخاب صرافی مورد نیاز برای معامله ارز دیجیتال را بیاموزید. همچنین در این مقاله به انواع معاملات ارز دیجیتال اشاره می‌کنیم و به شما روش‌های تحلیل آن را نیز خواهیم گفت. پس لطفاً تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ترید ارز دیجیتال چیست-1

 

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین ارز دیجیتال برای خرید و سرمایه گذاری کدام است؟ را مطالعه کنید 

 

نکات کلیدی درباره ارز دیجیتال

  • ارز دیجیتال، ارزی است که فقط با رایانه یا تلفن همراه، قابل دسترسی خواهد بود. زیرا تنها به صورت الکترونیکی وجود دارد.
  • از آنجایی که ارزهای دیجیتال نیازی به واسطه ندارند، آنها اغلب ارزان‌ترین روش برای تجارت ارز هستند.
  • تمام ارزهای رمزنگاری شده، ارز دیجیتال هستند. اما همه ارزهای دیجیتالی، ارز رمزنگاری شده نیستند.

 

تعریف جامعی از ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال نامحسوس هستند و فقط با استفاده از رایانه یا کیف پول‌های الکترونیکی متصل به اینترنت، یا شبکه‌های تعیین شده می‌توان به آنها دسترسی یافت. در مقابل ارزهای فیزیکی مانند اسکناس و سکه‌ها، به صورت ملموس هستند و معاملات فقط توسط دارندگان آنها، که مالکیت فیزیکی آنها را دارند، امکان پذیر است.

مانند سایر ارزهای فیات استاندارد، ارزهای دیجیتالی نیز می‌توانند برای خرید کالا و همچنین پرداخت هزینه خدمات مورد استفاده قرار گیرند. اگرچه استفاده از آنها می‌تواند در برخی از انجمن‌های آنلاین مانند سایت‌های بازی، پرتال‌های های قمار یا شبکه‌های اجتماعی محدود شود.

ارزهای دیجیتال دارای تمام خصوصیات ذاتی ارز های فیزیکی هستند و امکان انجام معاملات فوری را می‌دهند که می‌توانند برای پرداخت هنگام اتصال به دستگاه‌ها و شبکه‌های پشتیبانی شده یکپارچه شوند.

به عنوان مثال برای یک آمریکایی، این امکان وجود دارد مبلغی به ارز دیجیتال را به یک طرف متعاهد دور که در سنگاپور ساکن است، پرداخت نماید. مشروط بر اینکه هر دوی آن‌ها به همان شبکه مورد نیاز برای معامله در ارز دیجیتال متصل باشند.

ارزهای دیجیتال مزایای بیشماری را ارائه می‌دهند و از آنجایی که پرداخت ارزهای دیجیتال مستقیماً بین طرف‌های متعامل و بدون نیاز به واسطه انجام می‌شود، معاملات معمولاً فوری و کم هزینه هستند. این در مقایسه با روش‌های پرداخت سنتی که شامل بانک‌ها  می‌شود، بهتر است.  معاملات الکترونیکی مبتنی بر ارزهای دیجیتال نیز باعث حفظ سوابق لازم و شفافیت در معاملات می‌شود.

ترید ارز دیجیتال چیست-2

 

مقاله کسب بیت کوین رایگان با معرفی بیش از 10 روش مختلف گزینه خوبی برای کسب بیت کوین رایگان می باشد. پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را مطالعه کنید.

 

تفاوت بین ارزهای دیجیتال، مجازی و ارزهای رمزنگاری شده

از آنجایی که آنها در انواع مختلفی وجود دارند، ارزهای دیجیتالی را می‌توان یک ابرمجموعه ارزهای مجازی و ارزهای رمزنگاری شده محسوب کرد.

اگر توسط بانک مرکزی یک کشور، به شکلی تنظیم شده صادر شود؛ آن را ارز دیجیتال بانک مرکزی می‌نامند. درحالی‌که ارز دیجیتال بانک مرکزی، فقط به صورت مفهومی وجود دارد؛ انگلیس، سوئد و اروگوئه، تعداد معدودی از کشورهایی هستند که تصمیم به راه اندازی نسخه دیجیتالی ارزهای فیات بومی خود گرفته‌اند.

ارز دیجیتالی همچنین می‌تواند به صورت کنترل‌نشده، وجود داشته باشد. در این حالت آن را ارزمجازی می‌نامند و به جای اینکه توسط یک تنظیم کننده متمرکز کنترل شود، ممکن است تحت کنترل توسعه دهنده‌ها، سازمان‌های بنیانگذار یا پروتکل‌های شبکه تعریف شده باشد.

نمونه‌هایی از چنین ارزهای مجازی، شامل ارزهای رمزنگاری شده و سیستم‌های پولی مرتبط با کوپن یا پاداش است.

ارز رمزنگاری شده شکل دیگری از ارزهای دیجیتال است که از رمزگذاری برای تنظیم و تایید معاملات و مدیریت و کنترل ایجاد واحدهای جدید ارزی، استفاده می‌کنند. بیت کوین و اتریوم، محبوب‌ترین ارزهای رمزپایه هستند. اساساً هم ارزهای مجازی و هم ارزهای رمزنگاری شده، اشکالی از ارزهای دیجیتالی محسوب می‌شوند.

در ادامه درباره ترید ارز دیجیتال توضیح خواهیم داد.

ترید ارز دیجیتال چیست-3

 

پیشنهاد می کنم مقاله ارز دیجیتال ترون چیست؟ را مطالعه کنید 

 

ترید ارز دیجیتال چیست؟

به خرید و فروش ارز دیجیتال، معامله یا ترید ارز دیجیتال گفته می‌شود. هدف از این کار، دستیابی به سود در بازه‌های زمانی مختلف است. همانطور که گفته شد، ارزهای دیجیتال انواع مختلفی دارد و افراد می‌توانند به دلخواه و با تحقیق کردن درباره هر یک از این ارزها، یکی از آنها را جهت معامله انتخاب کنند. لازم است بدانید که ترید یا معامله با سرمایه گذاری متفاوت بوده و تفاوت آنها به شرح زیر است:

در سرمایه گذاری فرد قصد دارد در یک بازه زمانی طولانی، با خرید و نگهداری دارایی‌هایی از قبیل سهام، دلار، طلا، اوراق قرضه و… اقدام به کسب ثروت نماید و منظور از ترید، خرید و فروش مکرر در بازار مالی، جهت دستیابی به سود بیشتر است.

در واقع هم در ترید و هم در سرمایه گذاری، قصد افراد کسب سود بالاتر است؛ اما در هر یک از آنها برای دستیابی به این هدف از راه‌های مختلفی استفاده می‌شود.

 

 به چه کسی تریدر گفته می‌شود؟

تریدر یا معامله‌گر، شخصی است که اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌نماید تا به کسب سود دست یابد. این کار با در نظر گرفتن نمودارهای قیمتی و اخبار بازار انجام می‌گیرد. تریدر حرفه‌ا، از ویژگی‌های زیر برخوردار است:

  • توانایی یاد گرفتن مطالب روز دنیا و تجزیه تحلیل فنی آنها
  • توانایی فکر کردن به همه جوانب یک موضوع
  • دارا بودن صبر و نظم عالی
  • توانایی استخراج اطلاعات از نمودار های قیمتی
  • فعال بودن و عدم نظاره‌گر بودن در بازار
  • تشخیص جهت درست بازار

 

پیشنهاد ثروت آفرین: استخراج بیت کوین رایگان با مرورگر CrypyoTab 

 

ترید ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

در صورتی که مقداری پول داشته باشید و تصمیم بگیرید آن را در فضای کریپتوکارنسی‌ها سرمایه گذاری نمایید، باید از صرافی شروع کنید. در واقع صرافی‌ها سبب می‌شوند که دنیای ما با دنیای ارزهای دیجیتال مرتبط شود. همانطور که می‌دانید، صرافی‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارند؛ اما برای این که یکی از آنها را جهت ترید ارز دیجیتال انتخاب کنید، باید نکاتی را در نظر بگیرید و صرافی‌ها را از لحاظ موارد زیر بررسی کنید:

اعتبار

ابتدا باید مطمئن شوید که صرافی مورد نظر در کشور و منطقه‌ی محل زندگی شما در دسترس بوده و به ارائه سرویس می‌پردازد یا خیر. به عنوان مثال بسیاری از صرافی‌ها از قبیل  Bittrex  و Bithumb   به ایرانیان اجازه عضویت نمی‌دهند. بنابراین لازم است پیش از افتتاح حساب بدانید که کدام صرافی برای کشور شما اقدام به ایجاد ممنوعیت معامله نمی‌کند.

 

سابقه و شهرت

برای بررسی شهرت و سابقه یک صرافی، باید توجه داشته باشید که آیا کاربران آن از خدمات صرافی راضی هستند یا خیر؟ اخیرا هک شده است یا خیر؟ معامله در آن چقدر ایمن است؟ آیا مردم اقدام به شکایاتی از آن صرافی کرده‌اند؟ برای بررسی نظرات افراد درباره صرافی‌ها و به طور کلی بررسی شهرت و سابقه یک صرافی، می‌توانید به سایت‌های Twitter  و Reddit  سری بزنید.

 

نرخ مبادلات

شما همچنین باید نرخ مبادلات صرافی مورد نظر خود را بررسی کنید. صرافی‌های مختلف ممکن است دارای نرخ‌های متفاوتی باشند و شما باید این نکته را در نظر داشته باشید.

 

امنیت

همواره باید صرافی‌ای را انتخاب نمایید که از شما  ID یا شناسه تایید هویت می‌خواهد. با وجود اینکه، این کار ممکن است زمان‌بر باشد اما معامله شما را در مقایسه با یک صرافی ناشناس، به میزان زیادی امن‌تر می‌کند.

برای ترید ارز دیجیتال لازم است ابتدا صرافی مورد نظر خود را که امکان خرید و فروش ارز مورد نیاز را دارد انتخاب کرده و تا آخرین حد ممکن سعی کنید کریپتوکارنسی خود را در آن صرافی ذخیره نکنید. زیرا امکان هک شدن وجود دارد.

در واقع شما باید ارزهای دیجیتال خود را در کیف پول یا Wallet ذخیره کنید. همانطور که می‌دانید کیف‌پول آدرسی روی زنجیره بلاکچین است که شما می‌توانید ارز دیجیتال خود را به صورت آنلاین یا آفلاین در آن ذخیره کنید.

 

اگر می خواهید یک کیف پول بیت کوین بسارید مقاله آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در بلاک چین را حتما بخوانید

 

انواع ترید ارز دیجیتال

انواع معامله ارز دیجیتال به شرح زیر هستند:

 

معاملات روزانه

در این روش معاملات متعددی در طول روز انجام شده و تلاش می‌شود کسب درآمد از طریق حرکات کوتاه مدت قیمتی اتفاق افتد. در این روش، معامله گران به صورت روزانه زمان زیادی مقابل کامپیوترهای خود می‌گذرانند و به طور معمول تمامی معاملاتشان را در پایان هر روز خواهند بست.

 

اسکالپینگ

اسکالپینگ یکی دیگر از استراتژی‌های معامله در طی روز بوده که به تازگی به محبوبیت بالایی دست یافته است. در این روش تلاش می‌شود از تغییرات کوچک قیمتی سودهایی حتی جزئی به دست آورد.

در واقع اسکالپینگ روی معاملات بسیار کوتاه مدت تمرکز داشته و بر این اصل استوار است که کسب سودهای کوچک به طور مداوم، سبب می‌شود ریسک محدود شده و برای معامله‌گران مزیت ایجاد می‌گردد. اسکالپرها می‌توانند در طی روز، ده‌ها و حتی صدها معامله انجام دهند.

 

پیشنهاد می کنم مقاله کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ کاربرد کیف پول ارز دیجیتال را مطالعه نمایید

 

معاملات سویینگ

در این معامله تلاش به بهره بردن از نوسان طبیعی چرخه قیمت‌ها می‌شود. معامله‌گران سویینگ هنگامی به سود دست می‌یابند که بتوانند زمان واقعی یک تغییر مطلوب در قیمت را پیش‌بینی نمایند.

آنها سعی می‌کنند بدون نظارت مداوم بر صفحه نمایشگر رایانه خود، یک تصویر کلی از معاملات را در نظر داشته باشد. برای مثال، آنها می‌توانند موقعیت معاملاتی را باز کنند و تا زمان رسیدن به نتیجه مطلوب، که گاهی  هفته‌ها یا ماه ها طول می‌کشد، آن را باز نگه دارند.

ترید ارز دیجیتال چیست-4

 

مقاله هایی با عنوان بیت کوین کش چیست و چه فرقی با بیت کوین دارد؟ و بیت کوین اتم چیست و چرا ایجاد شد؟ در وب سایت ثروت آفرین موجود می باشد که می توانید آن ها را مطالعه کنید.

 

نحوه تحلیل قیمت‌ها

بسیاری از افراد تمایل دارند بدانند که آیا می‌توان حرکت‌های قیمت بیت کوین را پیش بینی کرد؟ در واقع هیچ کس به طور دقیق نمی‌تواند پیش بینی کند که قیمت بیت کوین با چه تغییراتی مواجه خواهد شد. با وجود این برخی از معامله‌گران، الگوهای تشخیص، روش‌ها و قوانین خاصی را به کار می‌برند که به آنها کمک می‌کند در طولانی مدت به کسب سود دست یابند.

هیچکس نمیتواند منحصراً فقط معاملات سودآوری انجام دهد؛ اما می‌توانید در پایان روز یک توازن مثبت ایجاد کنید، حتی در صورتی که ضررهای زیادی را در این مسیر متحمل شوید. برای تحلیل قیمت‌ها از دو روش تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند که در ادامه درباره آنها توضیح خواهیم داد.

 

تحلیل بنیادی چیست؟

در روش تحلیل بنیادی سعی می‌شود با در نظر داشتن یک تصویر کلی از روند، قیمت را پیش بینی کرد. برای مثال تحلیل بنیادی بیت کوین را تصور کنید. در اخبار مربوط به این ارز، تمامی موارد از جمله پیشرفت‌های فنی، مقررات جهانی و هر خبر یا موضوعی که بتوانند بر موفقیت این ارز دیجیتال تاثیر بگذارد، ارزیابی می‌شود.

کارشناس‌ها در این روش، به بررسی ارزش بیت کوین به عنوان یک تکنولوژی و نیروهای خارجی مربوط به آن می‌پردازند و به قیمت فعلی آن توجهی ندارند؛ تا درنتیجه بتوانند آنچه در آینده در زمینه قیمت این ارز رخ می‌دهد را پیش بینی نمایند.

برای مثال در صورتی که چین به طور ناگهانی تصمیم بگیرد که بیت کوین را ممنوع نماید، در این نوع از تجزیه و تحلیل، احتمال افت قیمت بیت کوین پیش بینی خواهد شد.

 

پیشنهاد میکنم مقاله بیت کوین چیست؟ توضیحات کامل درباره بیت کوین را مطالعه کنید 

 

تحلیل تکنیکال چیست؟

در تحلیل تکنیکال، آمارهای بازار مانند حرکات قیمت در گذشته و حجم معاملات را بررسی کرده و به این ترتیب، قیمت‌ها را پیش بینی می‌کنند. در واقع در این روش سعی می‌شود الگوها و روندهای قیمت مشخص گردند و بر اساس آنها نتیجه بگیرند که در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

به طور کلی فرض و اساس اصلی تحلیل تکنیکال این است که بدون توجه به ماجراهایی که در حال حاضر در جهان رخ می‌دهند، حرکات قیمتی با زبان مخصوص به خودشان سخن می‌گویند و به شما کمک می‌کنند که اتفاقات آینده را پیش بینی نمایید.

 

در نهایت لازم است اشاره کنیم که به طور بدیهی هیچکس قادر به پیش بینی دقیق آینده نخواهد بود و در واقع تضمینی برای نتایج معاملات مختلف وجود ندارد. با وجود این به نظر می‌رسد که ترکیبی درست از هر دو روش مذکور، احتمالاً بهترین نتیجه را به دنبال دارد.

 

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل درباره ترید ارز دیجیتال و انواع ارزهای دیجیتال صحبت کرده و تفاوت آنها با ارز مجازی و ارز رمزنگاری‌شده را توضیح دادیم.

همچنین به طور کامل به خرید ارز دیجیتال پرداختیم و چگونگی کارکرد و انواع مختلف آن را شرح دادیم. همچنین بیان کردیم که شما می‌توانید با استفاده از تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی، اقدام به پیش بینی قیمت و نوسانات آن در آینده داشته باشید.

به این وسیله اطلاعات کاملی در زمینه معاملات ارز دیجیتال بیان نمودیم که می‌توانند راهنمای خوبی برای شما در این زمینه باشند.

امیدواریم با خواندن مطلب ترید ارز دیجیتال، پاسخ سوالات خود را در زمینه ارزهای دیجیتال و معاملات آنها گرفته باشید. لطفاً شما نیز نظر و تجربه خود را در زمینه معامله ارزهای دیجیتال با ما در میان بگذارید. همچنین لطفا نظر خود را درباره این مطلب بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *