ارز دیجیتال اتریوم چیست؟

ارز دیجیتال اتریوم یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی مهم می باشد. برای درک کامل اتریوم، آنچه انجام می‌دهد و نحوه تاثیر بالقوه آن در جامعه، لازم است خصوصیات اصلی آن را بشناسید و تفاوت آن با روش‌های استاندارد را نیز بدانید. پیش از هر چیز ارز دیجیتال اتریوم یک سیستم غیرمتمرکز است. به این معنا که توسط هیچ نهاد حاکم واحدی کنترل نمی‌شود.

در این مطلب قرار است به طور کامل درباره ارز دیجیتالی اتریوم و استفاده از آن، توضیح دهیم. همراه ما باشید تا با همه چیز درباره اتریوم آشنا شوید.

ارز دیجیتال اتریوم چیست-1

 

اگر تمایل دارید از طریق سایت ها و به صورت رایگان بیت کوین استخراج کنید مقاله کسب بیت کوین رایگان با معرفی بیش از 10 روش مختلف گزینه خوبی برای کسب بیت کوین رایگان می باشد.

 

ارز دیجیتال اتریوم چیست؟

همانطور که گفته شد، ارز دیجیتال اتریوم توسط هیچ نهادی کنترل نمی‌شود. اکثریت مطلق خدمات، مشاغل و شرکت‌های آنلاین، بر روی یک سیستم متمرکز حاکمیت ساخته می‌شوند. این رویکرد صدها سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و اگر چه تاریخ، بار دیگر و بارها ثابت کرده است که این سیستم مشکل دارد، وقتی طرفین به یکدیگر اعتماد ندارند؛ اجرای آن هنوز هم ضروری است.

یک رویکرد متمرکز، به معنای کنترل یک نفره است. اما همچنین به معنای یک نقطه شکست است که باعث می‌شود برنامه‌ها و سرورهای آنلاین، از این سیستم در برابر حملات هکرها و حتی قطع برق بسیار آسیب پذیر باشند. علاوه بر این، بیشتر شبکه‌های اجتماعی و سایر سرورهای آنلاین، نیاز دارند تا کاربران حداقل برخی از اطلاعات شخصی را ارائه دهند و سپس این اطلاعات در سرورهای آنها ذخیره خواهد شد. از آنجا، توسط خود شرکت، کارمندان سرکش یا هکرها به ‌راحتی سرقت می‌شود.

اتریوم به عنوان یک سیستم غیرمتمرکز کاملاً خودمختار است و به هیچ وجه توسط کسی کنترل نمی‌شود. این ارز دیجیتال، نقطه مرکزی برای نقص ندارد. زیرا از طریق هزاران رایانه داوطلب در سراسر جهان اجرا می‌شود و این بدان معنا است که هرگز نمی‌تواند آفلاین شود.

علاوه بر این اطلاعات شخصی کاربران، بر روی رایانه‌های شخصی خود باقی می‌مانند. در حالی که محتوا مانند برنامه‌ها، فیلم‌ها و…، تحت کنترل کامل سازندگان خود قرار می‌گیرند؛ بدون اینکه از قوانینی که توسط ‌خدمات میزبانی مانند اپ استور و یوتیوب تعیین شده‌اند، پیروی کنند.

ثانیاً درک این نکته مهم است که اگرچه گاهی با یکدیگر مقایسه می‌شوند، ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین دو پروژه کاملا متفاوت با اهدافی کاملا متفاوت هستند. بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده و یک سیستم انتقال پول است که با استفاده از یک فناوری رهبری توزیع شده عمومی، به نام بلاک چین، ساخته و پشتیبانی می‌شود.

اتریوم به طور قابل ملاحظه‌ای قابلیت‌های خود را گسترش داد. این یک شبکه کامل است و مرورگر اینترنت خود، زبان رمز گذاری و سیستم پرداخت خود را دارد. از همه مهم‌تر این امکان را به کاربران می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز را در بلاک چین اتریوم ایجاد کنند.

 

مقاله هایی با عنوان بیت کوین کش چیست و چه فرقی با بیت کوین دارد؟ و بیت کوین اتم چیست و چرا ایجاد شد؟ در وب سایت ثروت آفرین موجود می باشد که می توانید آن ها را مطالعه کنید.

 

جزییاتی درباره نحوه عملکرد ارز دیجیتالی اتریوم

برنامه‌ها می‌توانند کاملا ایده‌های جدیدی بوده یا بازنویسی غیرمتمرکز مفاهیم موجود باشد. این، اساسا واسطه و کلیه هزینه‌های مرتبط با  دخالت شخص  ثالث را کاهش می‌دهد. به عنوان مثال تنها سودی که از لایک کردن و به اشتراک گذاری پست‌های موزیسین مورد علاقه کاربران در فیس بوک حاصل می‌شود، از تبلیغاتی است که در صفحه آنها قرار دارد و و مستقیما به فیس بوک منتقل می‌شوند.

در یک نسخه اتریوم از این شبکه‌های اجتماعی، هم هنرمندان و هم مخاطبان برای ارتباط مثبت و پشتیبانی پاداش دریافت می‌کنند. به طور مشابه در یک نسخه غیرمتمرکز از Kickstarter، شما فقط به دلیل سهم خود در شرکت، بخشی از سودهای آینده شرکت را دریافت خواهید کرد.

ارز دیجیتال اتریوم چیست-2

 

پیشنهاد میکنم مقاله بیت کوین چیست؟ توضیحات کامل درباره بیت کوین را مطالعه کنید 

 

سرانجام برنامه‌های مبتنی بر اتریوم، به دلیل جذاب بودن هر نوع خدمات، انواع پرداخت‌ها به اشخاص ثالث را حذف می‌‌کنند. به طور خلاصه اتریوم یک پلتفرم نرم افزاری توزیع شده مبتنی بر بلاک چین و منبع باز است؛ که به توسعه دهندگان امکان می‌دهد برنامه‌های غیرمتمرکز را بسازند و مستقر کنند.

همانطور که قبلاً ذکر شد، اتریوم یک سیستم غیرمتمرکز است. به این معنا که از یک روش همتا به همتا استفاده می‌کند. هر تعامل بین کاربران اتفاق می‌افتد و فقط توسط کاربر کنترل کننده پشتیبانی می‌شود. کل سیستم اتریوم توسط یک سیستم جهانی، که به اصطلاح با نام گره شناخته می‌شود، پشتیبانی می‌گردد.

گره‌ها، داوطلبانی هستند که کل بلاکچین اتریوم را در دسکتاپ خود بارگیری می‌کنند و کلیه قوانین اجماع سیستم را کاملا اجرا می‌کنند و شبکه را قابل اطمینان نگه می‌دارند و در عوض پاداش می‌گیرند.

قوانین اجماع و همچنین بسیاری از جنبه‌های دیگر شبکه، توسط قراردادهای هوشمند تعیین شده‌اند. آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به طور خودکار، معاملات و سایر اقدامات خاص درون شبکه را با طرف‌هایی انجام می‌دهند که شما لزوماً به آنها اعتماد ندارید. شرایط اجرای هر دو طرف در قرارداد، از قبل برنامه‌ریزی شده است.

سپس تکمیل این شرایط، معامله یا هر کار خاص دیگری را آغاز می‌کند. بسیاری از افراد بر این باورند که قراردادهای هوشمند پرونده را شکل می‌دهند و سرانجام جایگزین همه قراردادهای پیمانکاری دیگر خواهند شد. زیرا اجرای قراردادهای هوشمند، امنیتی برتر از قانون قراردادهای سنتی، کاهش هزینه‌های معاملات مربوط به پیمانکاری و ایجاد اعتماد بین دو طرف را ارائه می‌کند.

علاوه بر این، این سیستم همچنین ماشین مجازی اتریوم را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که در اصل به عنوان یک محیط زمان اجرا، برای قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم خدمت می‌کند. این ماشین امکانی را برای کاربران فراهم می‌سازد تا یک ک غیرقابل اعتماد را اجرا کنند، در حالی که اطمینان حاصل می‌کنند که برنامه‌ها با یکدیگر تداخل نمی‌یابند.

ماشین مجازی اتریوم، کاملا از شبکه اصلی اتریوم جدا شده است که این امر آن را به یک ابزار مناسب برای آزمایش و بهبود قراردادهای هوشمند تبدیل می‌کند. این پلتفرم، همچنین یک توکن رمزنگاری با نام اتر را ارائه می‌دهد.

 

پیشنهاد می کنم مقاله ماینینگ ارز دیجیتال چیست؟ استخراج ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید

 

 آیا اتریوم یک ارز رمزنگاری شده است؟

طبق تعریف، اتریوم یک بستر نرم‌ افزاری است که قصد دارد به عنوان یک اینترنت غیرمتمرکز و همچنین یک فروشگاه اپلیکیشن غیرمتمرکز عمل کند. سیستمی مانند این به ارز نیاز دارد تا بتواند منابع محاسباتی مورد نیاز، برای اجرای یک برنامه یا اپلیکیشن را بپردازد.

ارز دیجیتال اتریوم چیست-3

 

پیشنهاد میکنم مقاله ترید ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟ را مطالعه کنید 

 

اینجاست که اتر وارد بازی می‌شود. اتر یک دارایی حامل دیجیتال است و نیازی به شخص ثالث برای پردازش پرداخت ندارد. با این حال، این فقط به عنوان یک ارز دیجیتال کار نمی‌کند؛ بلکه به عنوان سوخت برای برنامه‌های غیرمتمرکز در شبکه عمل می‌کند. اگر کاربر بخواهد چیزی را در یکی از برنامه‌های اتریوم تغییر دهد، باید مبلغی را برای معامله پرداخت کنند تا شبکه بتواند در روند تغییرات پردازش نماید.

هزینه معامله به طور خودکار بر اساس مقدار گازی که یک عمل به آن نیاز دارد، محاسبه می‌شود. میزان سوخت مورد نیاز بر اساس میزان محاسبات لازم و مدت زمان اجرای آن محاسبه خواهد شد.

 

پیشنهاد می کنم مقاله ارز دیجیتال ترون چیست؟ را مطالعه کنید 

 

آیا ارز دیجیتال اتریوم مانند بیت کوین است؟

ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین ممکن است در مورد جنبه ارز رمزنگاری شده، به نوعی شبیه هم باشند؛ اما واقعیت این است که آنها دو پروژه کاملا متفاوت با اهداف کاملا متفاوت هستند. در حالی که بیت کوین تا به امروز خود را به عنوان یک ارز رمزنگاری شده نسبتاً پایدار و موفق پابرجا کرده است، اتریوم یک پلتفرم چند منظوره است که ارز دیجیتالی آن به نام اتر، فقط جزئی از برنامه‌های هوشمند قرارداد آن محسوب می‌شود.

حتی هنگام مقایسه جنبه ارز رمزنگاری شده، به نظر می‌رسد این دو پروژه بسیار متفاوت هستند. به عنوان مثال، بیت کوین دارای سرپوش سخت بیست و یک میلیون بیت کوین است که می‌توانند ایجاد شوند. در حالی که یک منبع بالقوه اتر، می‌تواند تقریباً بی‌پایان باشد.

علاوه بر این، متوسط زمان استخراج  بلاک بیت کوین ۱۰ دقیقه است. در حالی که رسیدن به ارز دیجیتال اتریوم بیش از ۱۲ ثانیه طول نمی‌کشد که این امر به معنای تایید سریع‌تر است.

تفاوت عمده دیگر این است که این روزها استخراج موفقیت ‌آمیز بیت کوین، به مقادیر عظیمی از توان و محاسبات نیاز دارد و تنها در صورت استفاده از مزارع استخراج در مقیاس صنعتی امکان پذیر است. از طرف دیگر، الگوریتم اثبات، کاراستخراج غیرمتمرکز اتریوم را توسط افراد حقیقی تشویق می‌کند.

شاید مهم‌ترین تفاوت این دو پروژه این باشد که کد داخلی اتریوم Turing  کامل است. به این معنا که به معنای واقعی کلمه همه چیز را می‌توان محاسبه کرد؛ تا زمانی که قدرت محاسباتی کافی و زمان کافی برای انجام این کار وجود داشته باشد. بیت کوین این توانایی را ندارد. در حالی که یک کد Touring  امکاناتی بی حد و حصر را برای کاربران اتریوم فراهم می‌کند، اما پیچیدگی آن نیز به معنای عوارض امنیتی احتمالی است.

 

پیشنهاد می کنم مقاله کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ کاربرد کیف پول ارز دیجیتال را مطالعه نمایید

 

نحوه کار ارز دیجیتال اتریوم

همانطور که قبلا گفته شد، اتریوم بر اساس پروتکل بیت کوین و طراحی بلاک چین آن است. اما به گونه‌ای تنظیم شده است که می‌توان از برنامه‌های فراتر از سیستم‌های پول پشتیبانی کرد. تنها شباهت این دو بلاکچین، این است که آنها کل تاریخچه معاملات را در شبکه‌های مربوطه خود ذخیره می‌کنند. اما بلاکچین اتریوم کارهای بسیار بیشتری انجام می‌دهد.

علاوه بر تاریخچه معاملات همچنین باید آخرین وضعیت یا اطلاعات فعلی هر قرارداد هوشمند درون شبکه، موجودی هر کاربر و تمام کد قرارداد هوشمند و مکان ذخیره شده را بارگیری کند.

در اصل بلاکچین اتریوم را می‌توان به عنوان یک دستگاه مبتنی بر تراکنش توصیف کرد. وقتی صحبت از علوم رایانه می‌شود، یک دستگاه حالت به عنوان چیزی که قادر به خواندن یک سری ورودی‌ها و انتقال به یک حالت جدید بر اساس آن ورودی‌ها است، تعریف می‌شود. هنگام انجام معاملات دستگاه به حالت دیگری منتقل می‌گردد.

هر حالت اتریوم متشکل از میلیون‌ها معامله است. این معاملات برای ایجاد بلوک گروه بندی شده‌اند و هر بلوک به همراه بلوک‌های قبلی خود زنجیر شده است. اما قبل از اینکه معامله به دفترچه اضافه شود، باید اعتبار سنجی انجام گیرد. این روند از طریق فرایندی به نام استخراج، انجام می‌شود.

استخراج فرآیندی است که گروهی از گره‌ها قدرت محاسباتی خود را برای تکمیل چالش «اثبات کارکرد»، که اساساً یک معمای ریاضی است، اعمال می‌کنند. هرچه کامپیوتر آنها قدرتمندتر باشد، سریع‌تر می‌تواند معما را حل کند. پاسخ به این معما به خودی خود اثبات کار است و اعتبار یک بلوک را تضمین می‌کند.

ارز دیجیتال اتریوم چیست-4

 

اگر می خواهید یک کیف پول بیت کوین بسارید مقاله آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در بلاک چین را حتما بخوانید

 

استخراج کنندگان ستون فقرات شبکه اتریوم هستند. زیرا آنها نه تنها معاملات و سایر عملیات درون شبکه را تایید و اعتبار سنجی می‌کنند، بلکه توکن‌های جدیدی از ارز شبکه را تولید می‌نمایند.

 

چگونه می‌توان اتر دریافت کرد؟

در ادامه به دو روش اصلی برای به دست آوردن اتر اشاره می‌شود: خرید آن و استخراج آن.

رایج‌ترین و شاید راحت‌ترین، راه خرید اتر خرید کردن آن در صرافی‌ها است. شما باید یک حساب کاربری تنظیم کنید و از حساب بانکی یا در برخی موارد حتی از کارت بانکی خود برای خرید انواع توکن اتر استفاده کنید. سپس آنها باید در یک کیف پول ذخیره شوند.

از طرف دیگر، شما می‌توانید اتر را از طریق تجارت همتا به همتا به دست آورید و هزینه آن را با هر ارز توافق شده از جمله بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده، بپردازید. این کار هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری انجام می‌شود. معاملات همتا به همتا در بین کاربران بیت کوین بسیار محبوب است؛ اما اتر معمولاً از طریق صرافی‌ها خریداری می‌شود.

ارز دیجیتال اتریوم چیست-5

 

راه دیگر دریافت توکن‌های اتر، استخراج آنها است. استخراج اتریوم از اثبات کار استفاده می‌کند. استخراج کنندگانی که کارشان را با موفقیت انجام می‌دهند، پاداشی را برای هر بلاک استخراج شده، دریافت می‌کنند.

 

پیشنهاد ثروت آفرین: استخراج بیت کوین رایگان با مرورگر CrypyoTab 

 

آینده ارز دیجیتال اتریوم

در ادامه قرار است درباره آینده این ارز دیجیتال اتریوم صحبت کنیم. علیرغم اینکه اتریوم مانند بیت کوین، چندین سال است فعالیت دارد؛ رشد آن تنها به علت جلب توجه رسانه‌های اصلی و توجه عموم مردم آغاز شد.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که این یک فناوری مختل کننده است که نه تنها به طور کامل می‌تواند شیوه کار اینترنت را تغییر دهد، بلکه انقلابی درخدمات و صنایعی که صدها سال در آن وجود دارد، صورت می‌گیرد.

خالق ارز دیجیتال اتریوم، در پیشبینی‌های خود بسیار مراقب و متواضع است. وی اخیراً در مصاحبه‌ای اظهار داشت که قصد دارد اتریوم را به‌عنوان سکوی پیش رو در ارتباط با بلاکچین، با تمرکز بر موضوعات فنی و بهبود امنیت در آینده حفظ ‌کند.

ارز دیجیتال اتریوم چیست-6

 

جمع بندی

در این مطلب به همه مواردی که باید درباره ارز دیجیتال اتریوم بدانید اشاره کردیم. در صورتی که قصد خرید این ارز دیجیتال را دارید، ابتدا بهتر است به طور کامل درباره روند قیمت آن تحقیق کرده و همچنین بررسی کنید که قیمت آن در آینده با چه تغییراتی مواجه می‌شود.

در این چند ساله بحث ارزهای دیجیتالی بسیار داغ شده است و ارزهای دیجیتالی زیادی در این مدت متولد شده اند. با رشد روز افزون ارزهای دیجیتال هر روز بحث های زیادی در مورد اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتالی مطرح می شود.

خوشحال می شویم نظر و تجربه خود را در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *