ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین کیست؟

ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین

هیچ چیز مانند قهرمانی گمنام با هویت مخفی، تخیل آدمی را روشن نمی‌کند. همانند بسیاری از ستارگان هالیوود که نقابی بر چهره دارند و مردم شهر از هویت واقعی آن‌ها بی خبر هستند.

از بتمن گرفته تا هنرمند خیابانی بنکسی، هر قهرمان دلیل خاص خود را برای پوشاندن نقاب ناشناس بر چهره‌اش دارد.

این پدیده در شخص ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین ، که به اصطلاح پدر بیت کوین نامیده می‌شود به دنیای مالی آمده است.

او در سال 2008 ظاهر شد و سه سال بعد، پس از تأسیس اولین ارز دیجیتال جهان، به طور ناگهانی ناپدید شد.

در 23 آوریل 2011، او یک ایمیل خداحافظی به یکی از توسعه دهندگان بیت کوین ارسال کرد.

او با اطمینان از اینکه آینده بیت کوین «در دستان خوبی است» نوشت: «من به چیزهای دیگری رفتم. از آن زمان دیگر» خبری از او نشد.

امروزه با گذشت بیش از ده سال از سال 2011، ارزش بیت کوین بسیار بیشتر از آنچه در ابتدا تصور می‌شد، افزایش پیدا کرده است و تغییر تحولاتی بسیاری پیدا کرده است.

در این مقاله همراه با ما باشید تا دقیقا متوجه شویم که ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین چه کسی می‌تواند باشد؟

 

پیشنهاد می کنم از محصول اندیکاتور خرید و فروش (هشدار ورود به سهم) برای نتیجه گیری بهتر در بازار ارزهای دیجیتال استفاده فرمایید

 

چرا باید ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین را شناخت؟

امروزه بیت کوین بیش از 1 تریلیون دلار ارزش گذاری می‌شود. در حالی که هویت ناکاموتو برای برخی صرفاً در حد حدس و گمان است، اما برای برخی دیگر معنای بیشتری دارد:

گفته می شود که او بیش از 1 میلیون بیت کوین با ارزش فعلی حدود 60 میلیارد دلار دارد. این رقم معادل حدود 5 درصد از کل تعداد بیت کوین‌هایی است که در حال حاضر در گردش هستند.

اگر فرد یا افرادی که در پشت نام ساتوشی ناکاموتو قرار دارند تصمیم به فروش تنها بخشی از این انباشته داشته باشند، چنین تراکنشی بازار ارزهای دیجیتال را کاملاً متحول می‌کند.

پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال کوین بیس، که در 14 آوریل در بازار سرمایه نزدک به صورت عمومی عرضه شد، به افشای احتمالی هویت ناکاموتو (و حرکت دارایی بیت کوین او) به عنوان عامل خطر در ثبت IPO آن در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اشاره کرد.

 پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال کوین بیس حتی تا آنجا پیش رفت که کپی از پرونده را به آخرین آدرس ایمیل شناخته شده برای Nakamoto ارسال کرد.

غول‌های خدمات مالی مانند BlackRock، JPMorgan و BNY Mellon به طور زیادی، ارزهای دیجیتال و خدمات مرتبط را به مشتریان خود ارائه می‌کنند.

 

پیشنهاد می کنم مقاله استخراج بیت کوین رایگان با مرورگر CrypyoTab را مشاهده کنید

 

چگونه و چه زمانی بیت کوین به حیات خود ادامه داد؟

بیت کوین زمانی زنده شد که ناکاموتو کاغذ سفید معروف خود را در لیست پستی رمزنگاری منتشر کرد که در آن ارز دیجیتالی را توصیف می‌کرد که امکان انجام تراکنش‌های ایمن و همتا به همتا را بدون دخالت هیچ واسطه‌ای، چه دولت، چه سیستم مالی یا شرکت خاصی، فراهم می‌کرد.

این تراکنش‌ها از طریق بلاک چین، مانند آنچه که توسط هر مؤسسه مالی استفاده می‌شود، ردیابی می‌شوند، با این تفاوت که این دفتر کل در کل شبکه توزیع می‌شود.

با موارد تکراری دقیقی که توسط همه شرکت‌کنندگان نگهداری می‌شود و برای همه افراد قابل مشاهده است و با ابزارهای رمزنگاری، ایمن شده است.

بر اساس معاملات موجود هرگز بیش از ۲۱ میلیون بیت کوین وجود نخواهد داشت.

ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین، ارز دیجیتال خود را با هدف خارج کردن کنترل ارز از دست نخبگان مالی و سپردن آن به دست افراد عادی ایجاد کرد.

اولین تراکنش بیت کوین زمانی رخ داد که ناکاموتو 10 بیت کوین را برای هال فینی، توسعه دهنده معروفی که نرم افزار بیت کوین را در تاریخ انتشار آن دانلود کرده بود، ارسال کرد.

اولین معامله تجاری در سال 2010 انجام شد، زمانی که برنامه نویسی به نام لازلو هانیچ برای خود دو پیتزای پاپا جان به قیمت 10000 بیت کوین خرید.

ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین

با قیمت فعلی و در حال حاضر بیت کوین که نزدیک به 400 میلیون دلار است، او پیتزاهای بسیار گران قیمتی را سفارش داده بود.

بیت کوین نوعی از ارز دیجیتال به صورت منبع باز است، یعنی طراحی آن عمومی است. هیچ فردی مالک یا کنترل بیت کوین را در دست ندارد و هر کسی می‌تواند آن را داشته باشد.

در حالی که ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین به کنترل توسعه بیت کوین ادامه داد، کاربران و توسعه‌دهندگان در تالارهای گفتمان در وب‌سایت‌های مختلف بیت کوین گرد هم آمدند تا همکاری کنند و روی پروژه کار کنند که به یک تلاش مشترک تبدیل شود.

 

پیشنهاد می کنم مقاله نصب دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال (مراحل نصب) را مطالعه کنید

 

پس از ساتوشی چه گذشت…

بسیاری از برنامه نویسان و توسعه دهندگان برای بیت کوین کد نوشته‌اند، اما گاوین اندرسون یکی از مشتاق‌ترین آن‌ها بود.

او در سال 2010 با ساتوشی ناکاموتو تماس گرفت و دست راست بنیان‌گذار شد. هنگامی که ناکاموتو از دید خارج شد، بیت کوین را در دستان آندرسن گذاشت.

امروزه حتی خود آندرسن نیز منزوی‌تر شده است. او دیگر به‌عنوان «نگهدار اصلی» کد بیت‌کوین عمل نمی‌کند.

در واقع، این نقش ممکن است به زودی مانند خود ارز دیجیتال غیرمتمرکز شود.

در طول تاریخ بیت کوین، تلاش‌های بسیاری برای رونمایی ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین بی وقفه ادامه داشته است.

شایعات بسیاری نیز در انجمن‌های ارزهای دیجیتال مشغول به بحث و حدس و گمان‌های بسیار می‌کردند.

شایعات بی اساسی مانند اینکه ساتوشی ناکاموتو یکی از اعضای یاکوزا است یا بخشی از گروهی از توسعه دهندگان است، حتی فردی با قصد پولشویی است و عجیب‌تر از همه اینکه شاید او یک زن باشد.

ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین

در سال 2014، خبرنگاری از نیوزویک، دوریان ناکاموتو 70 ساله، ساکن لس آنجلس را به عنوان خالق بیت کوین شناسایی کرد.

در حالی که دوریان ناکاموتو سابقه طولانی و برجسته او در مهندسی به عنوان مدرک ذکر شد، ناکاموتو به شدت هرگونه دخالت در این ارز دیجیتال را رد کرد و آن را بی پایه و اساس خواند.

یک روز پس از انتشار بیانیه عمومی دوریان ناکاموتو، ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین در انجمنی آنلاین ظاهر شد. او قبل از ناپدید شدن یک بار دیگر پست “من دوریان ناکاموتو نیستم” را منتشر کرد.

افراد بسیار زیاد دیگری نیز تا به حال ادعا کرده‌اند که ساتوشی ناکاموتو هستند. اما واقعیت آن است که ساتوشی ناکاموتو از سال 2011 تا به حال هیچ تغییر قابل مشاهده‌ای در حساب بیت کوین خود نداده است.

درنتیجه اعتبار بسیاری از کسانی که ادعا دارند ساتوشی ناکاموتو هستند، زیر سوال می‌رود و هویت او همچنان پنهان باقی می‌ماند.

 

پیشنهاد می کنم مقاله دستگاه ماینر چیست و به چه کسی ماینر گفته می شود؟ را مشاهده نمایید

 

خصوصیات و هویت ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین

ساتوشی ناکاموتو هرگز اطلاعات شخصی خود را در هنگام بحث در مورد مسائل فنی فاش نکرده است، اگرچه گاهی اوقات در مورد بانکداری و بانکداری با ذخایر کسری، توضیحاتی ارائه کرده و وارد بحث‌های تخصصی شده است.

در نمایه بنیاد P2P خود در سال 2012، ناکاموتو ادعا کرد که مردی 37 ساله است که در ژاپن زندگی می‌کند.

با این حال، برخی گمان می‌کنند که به دلیل استفاده از زبان انگلیسی در سطح بومی و مهارت او در این زمینه، بعید است که او ژاپنی باشد.

برخی بر این باورند که ناکاموتو ممکن است یک تیم از افراد باشد: دن کامینسکی، محقق امنیتی که کد بیت کوین را خوانده است، گفت که ناکاموتو می‌تواند یک “تیم از مردم” یا جمعی از “نابغه‌ها” باشد.

لاسنو هاینس، توسعه‌دهنده‌ای که به ناکاموتو ایمیل زده بود، احساس می‌کرد که کد خیلی خوبی برای یک نفر طراحی شده است.

گاوین آندرسن در مورد کد ناکاموتو گفته است: “ ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین یک کدنویس درخشان ، اما فردی بسیار عجیب بود.”

ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین

 

پیشنهاد می کنم از محصول اندیکاتور پول هوشمند (شناسایی پول هدفمند) در بازار ارزهای دیجیتال استفاده نمایید

 

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین است. ساتوشی ناکاموتو ارز دیجیتال خود را با هدف خارج کردن کنترل ارزهای خارجی که در دست نخبگان مالی بود و در اختیار قرار دادن آن به دست افراد عادی ایجاد کرد.

هویت ساتوشی ناکاموتو چیست؟

ساتوشی ناکاموتو تاکنون اطلاعات شخصی خود را در هنگام بحث در مورد مسائل فنی فاش نکرده است. البته گاهی اوقات او در مورد مسائل تخصصی بانکداری توضیحاتی داده است ولی بطور کلی هویت ساتوشی ناکاموتو ناشناس باقی مانده است.

نتیجه‌گیری

نتیجه‌گیری که از این مقاله می‌توان کرد این است که ساتوشی ناکاموتو مخترع بیت کوین همچنان ناشناس باقی مانده است.

او موجودی افسانه ای با ذخیره بیت کوین در ابعاد حماسی و بسیار بزرگ است. او انگیزه‌های قوی برای ناشناس ماندن دارد.

داشتن ثروت 60 میلیارد دلاری امنیت شخصی را از مساله‌ای ساده به مساله‌ای نگران‌کننده تبدیل می‌کند.

با توجه به پتانسیل بیت کوین برای به چالش کشیدن ارزهای فیات و مستقل، ناکوموتو می‌تواند از اقدامات قانونی توسط دولت‌‌ها هراس داشته باشد.

بدون شک، تلاش‌های بسیار برای کشف هویت ساتوشی ناکاموتو ادامه خواهد داشت. تهدیدی که او برای بازار ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند، بسیار بزرگتر آن است که بتوان فکرش را کرد.

رمز و راز پیرامون هویت او بسیار قانع کننده است. در دنیایی که ناشناس ماندن امری دشوار و سخت است، ساتوشی ناکاموتو فراتر از تصور موفق شده اسرار خود را حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *