سرمایه گذاری در بورس و نحوه کسب سود در بازار بورس

سرمایه گذاری در بورس یکی از بهترین گزینه های کسب درآمد می باشید. مطمئن باشید سودی که از طریق سرمایه گذاری در بورس به دست خواهید آورد در هیچکدام از بازارهای ارز، طلا یا سکه کسب نخواهید کرد. اگر می خواهید کسب و کار اینترنتی پول سازی در بورس داشته باشید باید در این بازار هوشمندانه فعالیت کنید.

خیلی از افراد از بورس و سرمایه گذاری در آن ناراضی هستند. این افراد به دلیل ضررهایی که در این بازار متحمل شده اند از خرید و فروش دیگران در بورس جلوگیری می کنند.

بعضی از دوستانی که می خواهند وارد بازار سرمایه شوند سوالات زیادی در مورد بازار بورس و تحلیل تکنیکال دارند. می خواهند بدانند چگونه باید وارد این بازار شوند؟ یا چه مقدار پول بهتر است شروع کنند؟ و یا چطور باید از طریق اینترنت در بازار خرید و فروش کرد؟ و چطور بهترین سهم برای ورود را پیدا کنند؟

در این مقاله تصمیم دارم در مورد روش های سرمایه گذاری در بازار بورس صحبت کنم. پس اگر شما هم تصمیم دارید مطمئن ترین روش ها برای کسب سود در بورس را بدانید این مقاله را تا آخر دنبال کنید.

 

پیشنهاد می کنم حتما مقاله کاربردی آموزش الگوهای کندل استیک در تحلیل تکنیکال را مطالعه فرمایید

 

بورس چیست؟

بورس در واقع یک بازار است که خریداران و فروشندگان به معامله انواع اوراق بهادار می پردازند. سرمایه گذاری در سهام شرکت ها و انواع اوراق مشارکت در بازار بورس انجام می شود. این خرید و فروش می تواند به صورت حضوری در تالار بورس و یا اینترنتی انجام شود.

بازار سرمایه را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد :

بورس اوراق بهادار، بورس کالا و بورس ارز از آن جمله می باشد.

 

پیشنهاد می کنم مقاله حرفه ای روانشناسی بازار بورس و تابلو خوانی حجم معاملات که در وبسایت موجود می باشد را مطالعه کنید

 

چرا سرمایه گذاری در بورس بهتر از بازارهای دیگر است؟

هر کسی دوست دارد پول خود را در یک بازر امن سرمایه گذاری کند. وارد شدن به بازار بورس این امنیت را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. از طرفی مثلا اگر کسی بخواهد در بازار مسکن ورود کند باید پول زیادی داشته باشد ولی خرید و فروش در بورس با مبالغ کم حتی چند صد هزار تومان هم انجام می شود.

 

اگر پول خود را در بازار بورس سرمایه گذاری کنید هر زمان اراده کنید پول شما نقد می شود. ولی در بازار های دیگر مثل مسکن اگر مشتری نباشد یا بازار در رکود باشد شما نمی توانید پول خود را به سرعت نقد کنید.

در بازار سرمایه می توانید کلیه اطلاعات مالی شرکت ها را مطالعه کنید و اطلاعات دقیق تری داشته باشید. اطلاعات مالی شرکت ها در سایت کدال منتشر شده و توسط سازمان بورس و اوراق بهادار نظارت می شود.

از طرفی این بازار یک بازار دائمی است که می توانید بلند مدت و یا کوتاه مدت در آن سرمایه گذاری کنید. در بازار بورس به راحتی این امکان وجود دارد که در منزل سهام مورد نظر خود را خرید و فروش کنید. فعالیت در بازار بورس را می توان به عنوان یک کسب و کار اینترنتی دانست و خیلی ها آن را به عنوان کار در منزل می دانند البته من خیلی با آن ها موافق نیستم و بیشتر باید به چشم سرمایه گذاری به آن نگاه کرد.

چرا سرمایه گذاری در بورس بهتر است؟

 

سرمایه گذاری در بورس چگونه انجام می شود؟

برای سرمایه گذاری در این بازار باید کد بورسی داشته باشید. برای گرفتن کد باید به یکی از کارگزاری های رسمی مراجعه کنید و کد بورسی خود را دریافت کنید. دریافت کد خرید و فروش در این بازار چند دقیقه بیشتر زمان نمی برد.

کد بورسی یا کد معاملاتی هر شخص در واقع شناسه شخص برای انجام معاملات است. کد بورسی که برای هر شخص صادر می شود مخصوص همان شخص می باشد و به راحتی می توان از طریق اینترنت در این بازار سرمایه گذاری کرد و یا معاملات بازار را دنبال نمود.

بعد از گرفتن این کد یک آدرس اینترنتی برای ورود به معاملات آنلاین هم دریافت خواهید کرد. این اطلاعات را کارگزاری به شما خواهد داد و پس از آن می توانید خرید و فروش در بازار سرمایه را شروع کنید.

 

پیشنهاد ویژه ثروت آفرین : بیش از 50 فیلتر کاربردی در سایت دیده بان بازار

همچنین می توانید از فیلترهای موجود در مقاله بیش از 20 فیلتر نوسان گیری بورس در سایت دیده بان بازار برای نوسانگیری استفاده کنید

 

خرید و فروش در بورس چگونه انجام می شود؟

پس از اینکه کد خود را دریافت کردید می توانید سرمایه گذاری خود را شروع کنید. برای این کار در زمان معاملات یعنی بین ساعت 9 صبح تا 12.30 ظهر می توانید در بازار بورس خرید و فروش انجام دهید.

بعد از ورود به سایت که برای هر کارگزاری ممکن است کمی متفاوت باشد می توانید سفارش خرید و فروش خود را در بازار سرمایه ثبت کنید. به این صورت که کمترین قیمت خرید و کمتریت قیمت فروش در ردیف بالای جدول معاملات هر سهام قرار می گیرد و هر وقت دو قیمت خرید و فروش با هم یکی شود معامله انجام می شود. شما می توانید قیمت بالاتر و یا پایین تر از قیمت های خرید و فروش در جدول را برای سهام مورد نظر خود پیشنهاد دهید و در هر سهمی که مدنظرتان بود در بازار بورس سرمایه گذاری کنید.

البته باید توجه داشت خرید و فروش در هر سهامی شامل کارمزد می باشد. این کارمزد در قیمت خرید و فروش متفاوت است ولی در مجموع خرید و فروش 1.5 درصد کارمزد بابت خدمات مختلف از شما کسر می شود.

 

پیشنهاد می کنم از محصول اندیکاتور خرید و فروش (هشدار ورود به سهم) بازدید فرمایید

 

سرمایه گذاری در بازار بورس با ریسک کم

سرمایه گذاری در بازار بورس بسیار جذاب و سود آن شیرین می باشد ولی هر خرید و فروش با ریسک همراه است. در بازار بورس هم همینطور است این بازار بسیار بی رحم ولی سود آن بسیار شیرین است. برای اینکه بتوانید در بازار خرید و فروش کنید روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه درباره آن ها توضیح می دهم.

خیلی از کسانی که با من در ارتباط هستند می پرسند چه سهامی را باید بخرند؟ یا چگونه بهترین سهم بازار را باید انتخاب کرد؟ و یا می گویند که یکی از دوستانشان گفته فلان سهم خوب است همه سرمایه خودت را برو و این سهام را بخر چند روز دیگر میلیاردر می شوی! آیا این ها صحت دارد؟

در اینجا باید بگویم برای بررسی سهام شرکت ها غیر از روش های غیر متعارف که بعدا توضیح می دهم از دو روش تکنیکال و فاندامنتال استتفاده می شود.

خرید و فروش در بازار بورس با تحلیل تکنیکال

در روش تحلیل تکنیکال برای سرمایه گذاری در بازار بورس از نمودارها استفاده می شود. کسانی که از این روش استفاده می کنند اعتقاد دارند یک سهم در طی بازه زمانی مشخصی رفتار مشابه را از خود نشان می دهد. کسانی که تکنیکالیست هستند می گویند هر سهامی در دوره های خاصی همانند دوره های مشابه مثلا دوره های دو ماهه رفتار صعودی و یا نزولی دارد و این عمل در ماه های بعد هم تکرار می شود.

در روش تکنیکال با این فرضیه آینده سهم را پیش بینی می کنند. در روش تکنیکال بیشتر دید کوتاه مدت مدنظر می باشد برای همین مورد استفاده خیلی از معامله گران برای خرید و فروش قرار می گیرد و طرفداران زیادی دارد.

سرمایه گذاری در بازار سرمایه با تحلیل فاندامنتال یا بنیادی

به زبان ساده کسانی که از روش فاندامنتال برای سرمایه گذاری در بازار استفاده می کنند بیشتر دید میان مدت و بلند مدت دارند. در این روش انواع عوامل از جمله صورت های مالی شرکت، نسبت بدهی ها، گردش مالی شرکت مربوطه، ارزش دفتری و از جمله نسبت P/E و شرایط اقتصادی، وضعیت صنعت مربوطه و خیلی از موارد دیگر که بسیاری از آن ها در سایت کدال (codal) موجود می باشد استفاده می شود.

 

پیشنهاد می کنم مقاله انواع روش های تحلیل تکنیکال در بورس را حتما مطالعه فرمایید

 

کمترین مبلغ برای سرمایه گذاری در بازار بورس چقدر است؟

همانطور که قبلا گفتم خرید و فروش در بازار را می توانید با چند صد هزار تومان شروع کنید. هر کسی می تواند با حداقل سرمایه گذاری در بورس که مبلغ 100 هزار تومان است در این بازار خرید و فروش کند. این مبلغ برای شروع سرمایه گذاری در بازار بورس به صورت آنلاین لازم می باشد. پس سرمایه گذاری در بورس با پول کم براحتی امکان پذیر می باشد.

 

سود و زیان در بورس

در بازارهای مختلف میزان درصد سود و زیان متفاوت می باشد. هر سهمی که در بازار بورس روی آن معامله می کنید ممکن است در بازار اصلی باشد که میزان 5 درصد می تواند در روز مثبت و یا منفی شود. و اگر سهامی که خرید کردید در بازار پایه ب باشد سهم مورد نظر می تواند روزانه به میزان 10 درصد منفی یا مثبت شود. که با توجه به میزان ریسک پذیریتان می توانید در بازارهای مختلف سرمایه گذاری کنید.

 

پیشنهاد می کنم کتاب کسب سود 30 میلیونی از بورس 30 روزه را حتما مطالعه کنید

 

برای شروع با پول  کم در بازار بورس سرمایه گذاری کنید

معمولا هر نوع سرمایه گذاری با ریسک همراه است و بازار بورس هم از این قاعده مستثنی نیست. پس برای اینکه از خطرات احتمالی ریزش قیمت در امان باشید و تجربه خرید و فروش خود را بالا ببرید با پول کم شروع کنید. چون با توجه به اینکه شما تازه کار هستید شک نکنید که ممکن است مدت زیادی ضرر کنید. سرمایه گذاری با پول کم باعث می شود تجربه شما بالا برود و ضررهای شما تا کسب تجربه لازم افزایش پیدا کند.

 

90% افرادی که در بورس سرمایه گذاری می کنند ضرر می کنند!

بله تعجب نکنید! بیشتر از 90 درصد افراد بورس گذار در این بازار ضرر می کنند. خیلی از این افراد هم بعد از مدتی بیخیال سرمایه گذاری در آن می شوند و سرمایه خود را کلا خارج می کنند. پس کسانی که در بورس سود می کنند چه کسانی هستند؟ که در ادامه درباره این موضوع توضیح می دهم.

 

چه افرادی واقعا در بورس سود می کنند؟

همه افرادی که می خواهند وارد این بازار شوند می خواهند بدانند سود سرمایه گذاری در بورس چقدر است. با تجربه چندین ساله ای که در بورس دارم به این نتیجه رسیدم که دو دسته از افراد در بازار سرمایه سود خیلی زیادی کسب می کنند. البته این بخشی را که توضیح می دهم جزو دسته افرادی است که به صورت غیر متعارف سرمایه گذاری در این بازار انجام می دهند و سود به دست می آورند. یعنی به غیر از روش های تکنیکال و فاندامنتال!

این افراد چه کسانی هستند؟ و چطو از سرمایه گذاری خود سود می کنند؟

دسته اول : افرادی که از طرق مختلف خبر دارند که یک سهام قرار است بالا برود و به آن سهام ورود می کنند و خب چون مطمئن هستند پس سرمایه زیادی در سهام مورد نظر می گذارند و حاصل خرید و فروش در بازار بورس را با سود میلیاردی خود جشن می گیرند. البته اگر در حال خواندن این مقاله هستید قطعا جزو دسته اول نیستید ولی نگران نباشید افراد دیگری هم هستند که در این بازار سود های زیادی می برند که در دسته دوم قرار می گیرند.

دسته دوم : افرادی هستند که تجربه چندین ساله در بازار بورس دارند. این افراد جزو افرادی هستند که سود های کلان در بازار می کنند. این افراد ممکن است از روش های تکنیکال و فاندامنتال استفاده کنند ولی شک نکنید که تصمیم نهایی برای سرمایه گذاری در بازار خرید سهم مورد نظرشان را به عهده تجربه خود می گذارند.

چه کسانی در بورس سود می کنند؟

 

پیشنهاد می کنم محصول اندیکاتور پول هوشمند (شناسایی پول هدفمند) را مشاهده کنید

 

چطور ما هم در سرمایه گذاری در بورس همیشه سود کنیم؟

اگر می خواهید در سرمایه گذاری همیشه موفق باشید باید تجربه داشته باشید. خیلی ها می گویند زمان کافی برای به دست آوردن تجربه را ندارند و خیلی سریعتر می خواهند به نتیجه برسند. پیشنهاد من به این دوستان این است که بهتر است از تجربه افراد خبره در بورس استفاده کنید.

در حال حاضر خیلی از کانال های تلگرام و اینستاگرام هستند که سهامی را معرفی می کنند ولی برای معرفی باید مبلغ شارژی را به آن ها پرداخت کنید. جالب است بدانید اکثر این کانال ها پول شما را می گیرند و سهم هایی که هیچ سودی به شما نمی رساند و شما را دچار ضرر می کنند به کاربران معرفی می کنند.

مطمئن باشید تمام این کانال ها و سایت ها همه بی تجربه هستند برای سرمایه گذاری در بورس باید مطمئن باشید کسی که سهمی را معرفی می کند واقعا کاربلد باشد. پس توجه داشته باشید بهترین کانال یا سایت سرمایه گذاری بورس وجود ندارد.

چگونه همیشه در بورس سود کنیم؟

 

پیشنهاد می کنم از محصول فیلترهای کاربردی بورس دیدن فرمایید

 

مشخصات کانال های فیک و بی تجربه برای سرمایه گذاری در بازار بورس :

1- مبالغ کمی برای شارژ ماهیانه دریافت می کنند.

2- تعداد کاربران زیادی عضو کانال VIP آن ها هستند.

3- تضمینی بابت سود به شما نمی دهند.

4- در صورت عدم سوددهی پول شما را پس نمی دهند.

 

نتیجه گیری و سخن پایانی

اگر می خواهید در بازار بورس خرید و فروش کنید باید تجربه داشته باشید. از نظر من وارد شدن به این بازار یکی از شیرین ترین سرمایه گذاری ها می باشد چون در هر کجا حتی در سر کار و سفر فقط با یک تلفن همراه می توانید در بورس خرید و فروش کنید.

اگر تجربه کافی ندارید به هیچ عنوان مبلغ زیادی در بازار سرمایه وارد نکنید و برای سرمایه گذاری در بورس با پول کم شروع کنید.  یادم هست چند سال پیش زمانی که تازه وارد بورس شدم دوست داشتم یک شبه چند صد میلیون سود کنم برای همین به توصیه یکی از دوستان سهمی را خریدم.

جالب اینکه بعد از خرید سهم مورد نظر 75 میلیون تومان ضرر کردم! بله این نتیجه سرمایه گذاری و بی تجربگی من در آن زمان و گوش دادن به حرف بی تجربه تر از خودم بود که باعث شد مدت زیادی تمام سرمایه من در بورس راکد بماند.

البته بعد از مدتی تمام ضررهای خودم را جبران کردم ولی یاد گرفتم چطور بصورت مطمئن در این بازار وارد شوم. نتیجه مهمتری که گرفتم این بود که به حرف کسانی که از بورس چیزی بلد نیستند گوش ندهم و روش معامله گری را یاد بگیرم البته شاید اگر مبلغ زیادی در اون سال را ضرر نمی کردم به فکر کسب تجربه بیشتر نمی رفتم تا بتوانم ضرر خودم را جبران کنم.

در این مقاله سعی کردم تجربیات خودم در مورد سرمایه گذاری در بورس را برای شما بگویم. امیدوارم مورد توجه شما قرا گرفته باشد خوشحال می شوم نظرات شما را در مورد این مقاله که در ثروت آفرین منتشر شده بدانم.

guest
7 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها