آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی (قدم به قدم)

مطالب زیادی در مورد کسب و کار اینترنتی در اینترنت وجود دارد. از نظر من کسب و کار اینترنتی یکی از بهترین کسب و کار ها است و هر روز ابعاد گسترده ای در اینترنت پیدا می کند. خیلی از دوستان سوال می پرسند که چگونه یک کسب و کار در اینترنت راه اندازی کنند؟ یا اینکه راه اندازی کسب و کار در اینترنت چقدر هزینه دارد؟ و یا می پرسند که برای شروع یک کسب و کار در اینترنت چه کارهایی باید انجام دهند تا بتوانند کسب درآمد از اینترنت را با هزینه کم شروع کنند.

البته مطالب آموزشی زیادی در مورد راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد. خیلی از آن مطالب در مورد کسب و کارهای آنلاین کاربردی نیستند. برای همین تصمیم گرفتم مطلب جامعی در مورد راه انداری کسب و کار های اینترنتی و کار در منزل در وب منتشر کنم.

امیدوارم با خواندن این مقاله روش های شروع یک کسب و کار اینترنتی در منزل را یاد بگیرید و بتوانید ایده های خوبی برای یک کسب و کار درآمد زا در اینترنت پیدا کنید.

بسیاری از سایت ها هستند که مطالب آموزشی در مورد کسب وکار اینترنتی منتشر می کنند. جالب است بدانید با قیمت های بسیار بالایی هم این ایده های کسب و کار را که ارزش چندانی هم ندارد به فروش می رسانند. به شما قول می دهم تمام این آموزشها در مورد کسب و کار های اینترنتی را می توانید با کمی جستجو در اینترنت به رایگان پیدا کنید.

اگر برای شروع یک کسب و کار موفق در اینترنت مصمم هستید ادامه مطلب را دنبال کنید تا با انواع مدل های کسب و کار اینترنتی بیشتر آشنا شوید.

 

کسب و کار اینترنتی چیست؟

به کسب و کار های مجازی که در اینترنت انجام می شود یک کسب و کار اینترنتی می گویند. در حال حاضر هزاران کسب و کار در اینترنت به صورت مجازی به وجود آمده اند. اگر می خواهید کسب و کار موفقی در اینترنت با درآمد بالا راه اندازی کنید باید ببینید که کدام کسب و کارهای مجازی سود خوبی برای شما دارد.

برای شروع یک کسب و کار موفق اینترنتی بهتر است یک وب سایت داشته باشید. البته برای موفق شدن در این نوع کسب و کار آنلاین باید سایت خود را برای موتورهای جستجو مثل گوگل بهینه کنید تا بتوانید با سرمایه کم کسب و کار پر سودی در اینترنت داشته باشید.

البته کسب و کاری که برای دیگران در اینترنت انجام می دهید و کالای آن ها می فروشید همچنین شما صاحب آن نیستید را نمی توان جزو کسب و کار اینترنتی قرار داد.

 

کسب و کار اینترنتی را چگونه راه اندازی کنیم؟

اگر می خواهید برای خودتان کسب و کار اینترنتی راه بیاندازید روش های زیادی وجود دارد. راه انداری کسب و کار اینترنتی خوشبختانه سرمایه کمی نیاز دارد. بسیاری از افراد برای اینکه نمی خواهند در روز کمی زمان بگذارند به هیچ وجه به سراغ کسب و کار های اینترنتی نمی روند. جالب اینکه در این نوع کسب و کار با هزینه بسیار کم می توانید درآمدهای میلیونی از اینترنت داشته باشید.

برای اینکه یک کسب و کار در اینترنت راه اندازی کنید باید مقدمات این کار را فراهم کنید. در ادامه به شما توضیح می دهم که چطور در مدت زمان کمی کسب و کار موفقی در اینترنت برای خود راه اندازی کنید.

 

کسب و کار اینترنتی را از کجا باید شروع کرد؟

برای اینکه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید بهتر است در حوزه ای که تخصص دارید فعالیت کنید. سپس برای گسترش آن کسب و کار بازاریابی اینترنتی انجام دهید. در کسب و کارهای سنتی هم بازاریابی یکی از اصول موفقیت در کار است. پس کسب و کارهای اینترنتی هم از این قاعده مستثنی نبوده و می بایست بازاریابی اینترنتی برای کسب و کار آنلاین خود انجام دهید تا به موفقیت برسید.

خیلی از کسب و کارهای سنتی می خواهند کسب و کار خود را به کسب و کار اینترنتی تبدیل کنند. بسیاری از این کسب و کارها توانستند در مدت کمی یک کسب و کار پر رونق در اینترنت راه بیاندازند.

شروع کسب و کار اینترنتی

 

روش های شروع کسب و کار اینترنتی :

برای شروع کسب و کار اینترنتی بهتر است در ابتدا بدانید با چه روش هایی می توانید کسب و کار آنلاین راه بیاندازید.

 فروش محصولات آموزشی و محتوا محور

این نوع کسب و کار کم دردسر جدیدا خیلی مورد توجه قرار گرفته است. در روش کسب و کار که درآمد خوبی هم دارد تولید و فروش محتواهای آموزشی هدف ما می باشد. در این نوع کسب و کار شما باید محتوای با ارزشی که مخاطبان زیادی دارد را تولید کنید و محصولات محتوایی خود را بفروشید و از این طریق از اینترنت کسب درآمد داشته باشید.

با تولید محتواهای آموزشی و ارزنده می توانید کسب و کار های اینترنتی خوبی راه بیندازید. چون با توجه به محتوایی که تولید می کنید قطعا بازدیدکنندگان زیادی را به سایت خود می کشانید و می توانید یک کسب و کار درآمد زای اینترنتی از راه تبلغات راه اندازی کنید. راه اندازی این نوع کسب و کار اینترنتی بسیار آسان است در ادامه بیشتر در این مورد صحبت خواهم کرد.

فروش محصولات فیزیکی

در این نوع کسب و کارهایی که با این روش اداره می شوند کالای فیزیکی از قبیل کیف و کفش و لباس و غیره در این نوع فروشگاه های اینترنتی عرضه می شوند. مثلا فروشگاه دیجی کالا و بامیلو محصولاتی در انبار دارند و برخی محصولات دیگر را از انبار دیگر فروشندگان تامین می کنند.

فروش محصولات فیزیکی

 

ارائه خدمات

کسب و کارهایی در اینترنت هستند که با روش ارائه خدمات در وب فعالیت می کنند. کسب و کارهایی هستند که برخی خدمات به صورت واسطه ای به مشتریان ارائه می کنند. به عنوان مثال می توان به سایت هایی اشاره کرد که خدمات اینترنتی مثل فروش گل، اجاره اتومبیل و ارائه سرور و غیره ارائه می کنند.

 

 کسب و کار آنلاین برای چه سنی مناسب است؟

خیلی از افرادی که با من مکاتبه می کنند می پرسند کسب و کار آنلاین چه کسانی و یا در چه سنینی می توانند انجام داد. در اینجا به شما می گویم برای راه اندازی کسب و کار در اینترنت هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. خیلی وقت ها می بینیم که در مشاغل اینترنتی نوجوانان کم سن و سال با اجرای یک ایده و تولید یک محصول درآمد چند صد میلیون تومانی در اینترنت دارند.

افرادی مسن هم از این قاعده مستثنی نیستند. در کسب و کار های سنتی زمانی که افراد پا به سن می گذارند دیگر نمی توانند آن کار را انجام دهند. اما در کسب و کار های اینترنتی همانطور که در دنیای اطراف خود می بینیم این محدودیت اصلا وجود ندارد و در هر سن و سالی می توان این کار را انجام داد.

جالب است بدانید که امروزه حتی کسانی که هیچ اطلاعی از طراحی سایت ندارند به راحتی می توانند با چند کلیک ساده سایت خود را راه اندازی کنند و کسب کار اینترنتی خود را شروع کنند.

 

مراحل راه اندازی کسب و کار های اینترنتی

طراحی سایت با وردپرس

برای اینکه بتوانید کسب و کاری در اینترنت راه اندازی کنید بهتر است سایت داشته باشید. خوشبختانه وردپرس کمک می کند تا افرادی که هیچ اطلاعت کامپیوتری و برنامه نویسی ندارند یک کسب و کار آنلاین راه بیاندازند.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک سیستم بسیار حرفه ای برای ایجاد وب سایت اینترنتی می باشد و هر کسی که کد نویسی بلد نیست می تواند با وردپرس در مدت چند دقیقه سایت اینترنتی خود را بسازد. باید بگویم شرکت های هاستیگ که هاست و دامنه از آن ها تهیه کردید این کمک را به شما می کنند تا وب سایت خود را به سرعت ایجاد کنید.

طراحی سایت با وردپرس

 

پیشنهاد می کنم از محصول آموزش طراحی سایت بدون کد نویسی دیدن فرمایید

 

بهتر است طراحی وب سایت را خودتان انجام دهید!

اگر کسی بخواهید یک وب سایت اینترنتی برای شما طراحی کند باید میلیون ها تومان برای طراحی یک سایت ساده پرداخت کنید. تازه این ابتدای راه است و درصورتیکه هر درخواست دیگری برای تغییر محتوا و یا گرافیک سایت اینترنتی خود داشته باشید باید هرینه آن را پرداخت کنید.

پس شما هیچ مدیریتی روی سایت خود ندارید و همیشه وابسته به دیگران هستید. برای موفق شدن در کسب و کار آنلاین باید خودتان این کار را انجام دهید و به کسی وابسته نباشید. کار کردن با وردپرس بسیار ساده است مطمئن باشید بعد از نصب وردپرس بعد از چند روز می توانید مانند یک حرفه ای تغییرات سایت خود را انجام بدهید و آن را مدیریت کنید.

 

انتخاب دامنه و هاست مناسب در کسب و کار های اینترنتی

انتخاب دامنه و هاست مناسب برای شروع هر کسب و کاری در اینترنتی بسیار مهم می باشد. برای اینکه بتوانید کسب و کار خود را در اینترنت گسترش دهید نیاز به یک نام دامنه دارید تا به عنوان آدرس وب سایت و برند شما شناخته شود. این کار برای اینکه بتوانید برند را در وب گسترش دهید و همچنین در سئو سایت شما بسیار مهم می باشد.

برای انتخاب نام دامنه سعی کنید دامنه ای انتخاب کنید که کوتاه و در عین حال با مفهوم باشد تا در موتورهای جستجو همانند گوگل شانس بیشتری برای بدست آوردن رتبه بهتر نسبت به دیگر رقبا داشته باشید.

انتخاب هاست مناسب هم یکی دیگر از نکات کلیدی در موفقیت در کسب و کار های اینترنتی می باشد. اگر از شرکت هاستینگی خدمات بگیرید که سرویس اینترنتی ضعیفی ارائه می کند سایت شما سرعت لود خوبی نداشته و هر چند وقت یکبار از دسترس خارج می شود و تاثیر بسیار بدی در کسب و کار آنلاین شما خواهد گذاشت. پس برای موفقیت در کسب و کار های اینترنتی هاست مناسب هم از مهمترین نکات می باشد.

 

راه اندازی فروشگاه اینترنتی :

فروشگاه اینترنتی را به سادگی می توانید راه اندازی کنید. همانطور که گفتم شما با استفاده از وردپرش و با چند کلیک می توانید یک سایت راه اندازی کنید. وردپرس افزونه های مختلفی دارد که به رایگان می توانید از آن ها استفاده کنید.

یکی از این افزونه ها ووکامرس می باشد که در مدت چند ثانیه می توانید آن را بر روی وردپرس خود نصب کنید. بعد از نصب ووکامرس یک فروشگاه اینترنتی با تمام امکانات در اختیار شماست. شما می توانید تمام مراحل سفارش گیری و فروش محصول را به صورت خودکار با ووکامرس انجام دهید.

شما هر نوع سایتی از قبیل شرکتی، خدماتی، فروشگاهی و… را می توانید در مدت چند دقیقه با این سیستم راه اندازی کنید و یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 

پیشنهاد می کنم کتاب رایگان چگونه در 5 روز 12 میلیون تومان از اینترنت فروش داشتم؟ را حتما مطالعه کنید

 

درگاه پرداخت اینترنتی در کسب و کار های اینترنتی :

یکی از مشکلاتی که خیلی از دوستان برای شروع کسب وکار اینترنتی با آن مواجه هستند گرفتن درگاه پرداخت آنلاین است. خوشبختانه سایت های معتبری وجود دارند که وظیفه این کار را به عهده گرفته اند و با ثبت نام در این سایت و ارائه مدارک شناسایی خود در مدت یک یا دو روز می توانید درگاه پرداخت آنلاین معتبری برای کسب و کارهای اینترنتی خود فعال کنید.

البته سایت هایی که خدمات درگاه پرداخت اینترنتی ارائه می کنند دارای مجوز هستند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. خیلی از دوستان سوال می پرسند که شما به چه درگاه پرداخت آنلاینی کار می کنید؟

من با سایت زرین پال مدت زیادی است کار می کنم و خوشبختانه درگاه پرداخت آنلاین خوبی با کارمزد کم هست و در این مدت هیچ مشکلی در هنگام دریافت وجه از طریق اینترنت برای من بوجود نیامده است.

درگاه پرداخت اینترنتی

 

در کسب و کار اینترنتی بازاریابی محتوا را جدی بگیرید

برای اینکه در بازاریابی کسب و کار اینترنتی موفق شوید باید اصول بازاریابی محتوا را به خوبی بدانید. برخی کسب و کار های اینترنتی برای اینکه نیاز مخاطبان خود را تامین کنند به سراخ تولید محتوا در وب سایت خود می روند و مطالبی که به درد کاربران بخورد و به اصطلاح نیاز مخاطبان را تامین کند را در سایت خود منتشر می کنند.

این کار خود به خود باعث می شود مخاطبان زیادی را به وب سایت خود بکشانند و کسب و کار اینترنتی خود را در مدت کوتاهی متحول کنند. همانطور که می بینید حتی سایت هایی که محتوا محور نیستند و فروشگاه اینترنتی ندارند هم به سراغ تولید محتوا رفته اند تا از طریق بازاریابی و تولید محتوا کسب و کار خود را رونق بیشتری بدهند و ترافیک بیشتری داشته باشند.

بازاریابی محتوا بحث کلی می باشد ولی تولید محتوای ارزشمند را نباید فراموش کرد. خیلی از کسب و کارها توانسته اند با تولید فقط یک محتوای ارزشمند توافیک زیادی را به سایت خود بکشانند.

البته برای موفق شدن در کسب وکار اینترنتی باید اصول بازاریابی محتوا را به درستی انجام دهید. اگر بتوانید در اینترنت بازاریابی محتوای خوبی انجام دهید به شما قول می دهم موفقیت کسب و کار شما بدون شک از همین الان تضمین شده است.

 

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی هم باید به موازات بازاریابی محتوا در کسب وکارهای اینترنتی انجام شود. در بازاریابی اینترنتی باید بدانید که چه می خواهید و هدف شما از بازاریابی اینترنتی چیست. برخی از کارهایی که در بازاریابی اینترنتی باید انجام دهید شامل پست گذاری در وبلاگ ها، معرفی سایت به موتورهای جستجو، پست گذاری در تالارهای گفتگو، انتشار اخبار، فعالیت در شبکه های اجتماعی می شود.

بازاریابی اینتنرنتی کار ساده ای است که هر کسی با چند دقیقه وقت می تواند این کار را انجام دهد. مثلا پست گذاری در وبلاگ ها زمانی از شما نمی گیرد ولی یک بازاریابی اینترنتی هدفمند می باشد که برای رشد و توسعه کسب و کار شما در اینترنتی لازم و ضروری است.

بازاریابی اینترنتی چیست؟

 

جذب ترافیک در کسب و کار های اینترنتی

سئو

خیلی از کسب و کارهای اینترنتی با تبلیغات جذب ترافیک انجام می دهند. اما این نوع جذب ترافیک پایدار نیست و قطع تبلیغات ترافیک وب سایت کم می شود. در این مقاله هدف ما بر روی سئو کردن وب سایت و جذب ترافیک در کسب و کارهای اینترنتی از طریق گوگل می باشد.

برای اینکه بتوانید از طریق گوگل ترافیک خوبی برای کسب و کار خود جذب کنید باید اصول سئو را رعایت کنید. سئو مجموعه ای ار کارهاست که منجر می شود در شما در نتایج سرچ موتورهای جستجو در اینترنت بیشتر دیده شوید و این باعث می شود جذب ترافیک اینترنتی بیشتری داشته باشید و این باعث رونق در کسب و کار شما می شود.

خوب حالا سوال اینجاست که چه کارهایی باید انجام دهیم تا رتبه خوبی در موتورهای جستجو در اینترنت بگیریم. برای جذب ترافیک اینترنتی همانطور که قبلا گفتم باید محتوای خوب تولید کنید و مطالب را از سایت های دیگر در سایت خود کپی نکنید. به اصطلاح باید مطالب شما اورجینال و مختص شما باشد.

از دیگر مواردی که برای جذب ترافیک هدفمند باید اشاره کنم این است که بازاریابی اینترنتی که در مراحل قبل گفته شد را به درستی انجام دهید و همچنین سرعت سایت شما باید خوب باشد تا موتورهای جستجو به کسب و کار شما امتیاز خوبی بدهند و ترافیک بیشتری به سایت شما بفرستند.

امروزه تمامی کسب و کارهای اینترنتی با صرف هزینه های میلیونی سعی می کنند سئو سایت خود را بهبود ببخشند. البته سئو کارها ترفندهای جالبی را برای رشد کسب و کارها انجام می دهند. فراموش نکنید هیچ کاری سخت نیست و با کمی آموزش می توانید در این کار از تخصص لازم بهره مند شوید و از گوگل امتیاز خوبی بگیرید.

پس سئو مجموعه ای از کارهاست که حتما برای جذب ترافیک باید انجام دهید. بدون سئو کسب و کار شما به هیچ جایی نخواهد رسید.

 

شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از کارهایی که برای جذب ترافیک باید انجام دهید فعالیت در شبکه های اجتماعی است. امروزه خیلی از مخاطبان از طریق موبایل به وب سایت ها وارد می شوند. کسب و کارهای اینترنتی باید برای جذب ترافیک حتما در شبکه های اجتماعی مختلف فعالیت کنند.

امروزه بازاریابی اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی روز به روز گسترش می یابد. کسب و کار های آنلاین سعی می کنند از شبکه های اجتماعی برای رشد کسب و کار خود استفاده کنند. خوشبختانه فعالیت در شبکه های اجتماعی هزینه ای در بر ندارد و کمک زیادی به جذب ترافیک و برند سازی کسب کار شما در اینترنت می کند.

یکی از کارهایی که برای جذب ترافیک اینترنتی از طریق شبکه های اجتماعی می توانید انجام دهید این است که مطالب خود را در شبکه های اجتماعی انتشار دهید.

جذب ترافیک از طریق شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر امروزه رو به گسترش است و خیلی از کسب و کار های اینترنتی و برندهای معروف همانند دیجی کالا به بهترین نحو از آن استفاده می کنند.

البته در شبکه های اجتماعی سئو وجود ندارد. بهتر است برای رشد کسب و کار تان از سئو غافل نشوید و فقط از طریق شبکه های اجتماعی سعی کنید کسب و کاری که در اینترنت راه اندازی کردید را برند سازی کنید و جذب ترافیک انجام دهید و بستر اصلی کار را در وب سایت خود انجام دهید.

شبکه های اجتماعی بستر خوبی را بوجود می آورد تا مخاطبان بتوانند با یکدیگر در ارتباط باشند. و شما می توانید به بهترین نحو برای گسترش کسب و کارتان از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید در پیج دیگران تبلیغ سایت و محصولات خود را قرار دهید.

شبکه های اجتماعی

 

جمع بندی و صحبت پایانی

امیدوارم با مقاله کسب و کار اینترنتی توانسته باشم شما را با این کسب و کار بیشتر آشنا کنم. البته راه اندازی کسب و کار اینترنی کار آسانی نیست. ولی با کمی تلاش و پشتکار و در صورتیکه به درستی تمام مراحل ایجاد یک کسب وکار اینترنتی را انجام دهید می توانید در مدت 6 تا 8 ماه درآمد خوبی در این کسب و کار به دست بیاورد.

البته اگر کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و تمام مراحل را انجام دهید و به موفقیت برسید باید تلاش کنید تا این کسب و کار را حفظ کنید و از اعتماد افراد به کسب و کاری که دارید سوء استفاده نکنید تا مشتریان همیشگی داشته باشید و بتوانید درآمد خود را افزایش دهید.

امیدوارم توانسته باشم مراحل راه اندازی کسب وکار اینترنتی را به خوبی شرح دهم. دوست دارم شما بتوانید یک کسب و کار درآمد زای اینترنتی راه اندازی کنید و از این طریق کسب درآمد از اینترنت را شروع کنید. خودتان را دست کم نگیرید و مطمئن باشید شما هم می توانید از اینترنت کسب درآمد داشته باشید.

البته در این مقاله خیلی وارد جزئیات نشدم و در خیلی از پاراگراف ها سعی کردم اصول کسب و کار های اینترنتی را بگویم. البته بیشتر هدفم این بود که با مراحل ایجاد یک وب سایت و اینکه کسب وکارهای اینترنتی چگونه پایه گذاری می شوند آشنا شده باشید. خوشحالم از اینکه توانستم شما را با انواع مدل های کسب و کار اینترنتی آشتا کنم.

برای آشنایی بیشتر با کسب و کارهای اینترنتی و چگونگی راه اندازی کسب و کار آنلاین با ما در ارتباط باشید. خوشحال می شوم نظر ارزشمندتان را در قسمت نظرات درج کنید.

8 دیدگاه

 1. ممنون از شما واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

 2. تو این زمینه بهترین هستین
  لذت بردم
  سایتتون هم خیلی زیباست

 3. با سلام و خسته نباشید
  من فروشگاه اینترنتی خودم رو 8 ماهه راه انداختم فکر میکردم حداقل باید یک سال روی سایتم کار کنم تا به نتیجه برسه ولی بعد از 3 ماه به درآمد رسیدم ماه سوم سیصد هزار تومن درآمد داشتم و هر ماه هم درآمدم داره بیشتر میشه. واقعا زحمت کشیدم تا تونستم در این مدت کم موفق بشم. پیشنهادم برای دوستانی که میخوان وارد این کار بشن و کسب درآمد از طریق اینترنت داشته باشن اینه که برای این کار باید زحمت بکشن ولی مطمئن باشن به نتیجه میرسن. یا حق

  • سلام امیر عزیز
   بابت اطلاع رسانی در مورد تجربه راه اندازی کسب و کار اینترنتی خودتان و زمانی که برای راهنمایی دوستان دیگر اختصاص دادید سپاسگزارم
   موفق باشید

 4. سلام میخواستم ببینم موفقیت یک کسب و کار در اینترنت چقدر زمان میبرد؟ اصلا ارزش وقت گذاشتن را دارد؟

  • سلام پدرام عزیز
   اگر برنامه ریزی مداوم روزانه داشته باشید موفقیت یک کسب و کار در اینترنت حدود 6 تا 8 ماه زمان نیاز دارد تا به نتیجه برسید و مطمئن باشید ارزش وقت گذاشتن را دارد چون خیلی از سایت ها درآمد میلیونی دارند. فراموش نکنید اگر بخواهید به درآمد بالا در اینترنت برسید باید در این کسب و کار زحمت زیادی بکشید.

 5. مطلب خیلی خوبی تهیه کردین ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *