آموزش طراحی سایت با وردپرس در کمترین زمان

طراحی سایت یکی از پول سازترین کسب و کار ها در اینترنت می باشد. با کمی بررسی در اینترنت می بینید انواع و اقسام شرکت های مختلف کار طراحی سایت انجام می دهند و کسب و کار اینترنتی خوبی برای خود به راه انداخته اند. خیلی از این شرکت ها از بی اطلاعی افراد استفاده می کنند و پول های کلان چند ده میلیونی از کسی که می خواهد یک وب سایت داشته باشد دریافت می کنند.

جالب است بدانید کار به اینجا ختم نمی شود و پس از پرداخت مبالغ زیاد تازه کار آن ها با شما شروع می شود. برای هر تغییر در سایت مبلغی از شما دریافت می کنند و خیلی از این افراد هم سالانه مبلغی بابت پشتیبانی سایت شما درخواست می کنند.

یکی از مخاطبان وب سایت در تماسی که با من داشت عنوان کرد به شرکتی که کار طراحی سایت ایشان را انجام داده بود مبلغ 15 میلیون تومان پرداخت کرده است. برای هر سال هم مبلغ 2 میلیون تومان بابت پشتیبانی از ایشان دریافت می کند بدون اینکه کار خاصی را انجام دهند و دیگر نمی خواهد این مبلغ را پرداخت کند. ضمن اینکه با بررسی سایت ایشان متوجه شدم سایت بسیار ساده ای برای ایشان طراحی کرده است البته با سیستم وردپرس!

به ایشان گفتم سایت شما با سیستم مدیریت محتوای وردپرس ساخته شده است و با مبلغی کمتر از 200 هزار تومان به راحتی می تواند یک سایت حرفه ای تر طراحی کند. البته ایشان تعجب کرد و در ابتدا باور نمی کرد که چطور این شرکت همچنین مبلغی را از ایشان دریافت کرده است.

در این مقاله درباره طراحی سایت و چگونگی کار با وردپرس و بهترین شرکت های هاستینگ صحبت می کنم. اگ شما هم جزو کسانی هستید که می خواهید یک سایت حرفه ای با هزینه کم طراحی کنید تا پایان مطلب را بخوانید.

طراحی سایت با وردپرس در کمترین زمان

 

آیا برای اینکه یک سایت طراحی کنیم نیاز به دانش کامپیوتری داریم؟

برای اینکه یک سایت طراحی کنید فقط لازم است بتوانید با کامپیوتر کار کنید. به هیچ عنوان به افرادی که می گویند طراحی کردن یک سایت کار هرکسی نیست توجه نکنید به شما یاد می دهم چگونه با داشتن کمترین دانش کامپیوتری بتوانید یک سایت حرفه ای و زیبا طراحی کنید.

با قاطعیت می گویم اگر حتی سواد دبستانی دارید و حتی از کامپیوتر چیز زیادی بلد نباشید به راحتی با وردپرس می توانید وب سایت طراحی کنید. خوبی وردپرس به این است که نیازی به کدهای طولانی ندارد. چون وردپرس یک قالب آماده است که تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطالب و محصولات خود را در قالبی که تعریف شده جایگزین کنید و آن را انتشار دهید.

اگر کمی در اینترنت جستجو کنید می بینید سایت های زیادی هر روز در بستر اینترنت به وجود می آید. آیا همه این افراد دانش کامپیوتری دارند؟ مسلما نه. در ادامه یاد می گیرید چگونه با دانش کامپیوتری کم قدم به قدم سایت خود را طراحی کنید.

 

پیشنهاد ویژه ثروت آفرین : آموزش کسب درآمد از اینترنت

 

شروع طراحی سایت

شروع طراحی سایت

انتخاب نام دامنه :

قبل از اینکه سایت طراحی کنید در ابتدا باید اسم سایت خود را که به عنوان دامنه سایت شناخته می شود انتخاب کنید. دامنه سایت نباید خیلی طولانی باشد و از حروف عجیب و غریب کمتر استفاده کنید. نام دامنه را طوری انتخاب کنید که در ذهن مخاطب بماند.

یکی از نکات مهم در انتخاب نام دامنه این است که بهتر است نام دامنه شما مرکب از یک کلمه فارسی و انگلیسی باشد. کلماتی که برای نام دامنه انتخاب می کنید حتما معنی دار باشد.

انتخاب هاست مناسب :

برای شروع طراحی یک سایت باید با یک هاستینگ معتبر در اینترنت همکاری کنید. هاست در واقع فضایی در اینترنت است که سایت شما برروی این فضا بارگذاری می شود. به هیچ عنوان از هاست رایگان استفاده نکنید و از هاستی استفاده کنید که شرکت های معتبر ارائه می کنند و جواب خود را پس داده باشند و همچنین پشتیبانی خوبی داشته باشند.

اگر شرکت هاستینگ شما نامعتبر باشد و یا اینکه سرویس ضعیفی به شما بدهد احتمال اینکه سایت شما دچار قطعی مکرر شود زیاد است. سرویس ضعیف باعث افت رتبه سایت شما در گوگل می شود پس انتخاب هاست مناسب برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی شما خیلی مهم است.

انتخاب یک قالب و سیستم مدیریت محتوا :

ما در اینجا قصد داریم یک سایت با وردپرس طراحی کنیم. پس با توجه به نوع کاری که می خواهید انجام دهید یک قالب برای سایت خود اعم از شرکتی، خدماتی، شخصی یا فروشگاهی برای سایت خود انتخاب کنید. قالب های وردپرس بسیار متنوع می باشند ولی قالب کلی سایت های وردپرسی یکی است و ممکن است هرکدام از قالب های وردپرس امکانات خاصی داشته باشد. با انتخاب قالب مناسب می توانید هرگونه تغییرات گرافیکی را بر روی سایت خود به سادگی ایجاد کنید و یک سایت حرفه ای طراحی کنید. انواع قالب های وردپرس به صورت رایگان در اینترنت وجود دارد.

 

نحوه انتخاب هاست و دامنه

بعد از اینکه نام دامنه خود را انتخاب کردید باید به دنبال یک شرکت هاستینگ خوب باشید. من از سرویس های میهن وب هاست استفاده می کنم و تا الان با آن ها مشکلی نداشتم و از نظر پشتیبانی هم راضی هستم. ولی شما می توانید از هر شرکتی که مد نظرتان بود سرویس هاست و دامنه خود را بگیرید.

بعد از اینکه وارد سایت این شرکت ها شدید باید به قسمت ثبت دامنه بروید. چون باید دامنه خود را تست کنید و ببینید آیا شخص دیگری دامنه انتخابی شما را ثبت کرده یا خیر. اگر دیدید کسی دامنه را ثبت نکرده در همان قسمت می توانید دامنه خود را ثبت کنید.

در مرحله بعد از شما میزان حجم هاست و نوع هاست را درخواست می کند. بعد از انتخاب حجم انتخابی (برای شروع 500 مگابایت تا 1 گیگابایت فعلا کافی است) از شما درخواست می کند که آیا نیاز هست سیستم مدیریت محتوا یا همان قالب سایت را نصب کند یا خودتان این کار را انجام می دهید. بهتر است از قبل قالب خود را انتخاب کنید و نصب قالب را به عهده خود هاستینگ بگذارید.

البته این را بگویم که نصب قالب چند دقیقه بیشتر زمان نمی برد و هزینه کمی برای نصب قالب از شما گرفته می شود که بهتر است با توجه به اینکه تازه کار هستید و ممکن است تنظیمات را به درستی انجام ندهید خود شرکت هاستینگ این کار را برای شما انجام بدهد. بعد از چند دقیقه سایت شما آماده است و شما می توانید محصولات خود را برای فروش در اینترنت قرار دهید.

دیدید به همین سادگی حتی بدون اینکه خودتان زحمتی بکشید یک سایت راه اندازی کردید.

انتخاب هاست و دامنه

 

طراحی سایت با ورپرس

بعد از این مرحله باید کار طراحی سایت در وردپرس را انجام دهید که آن هم بسیار ساده است. وردپرس برای طراحی هر سایتی ابزارهای جالبی دارد که کار را خیلی ساده کرده است. تنظیماتی در وردپرس وجود دارد که می توانید محل نوشته ها و محصولات خود را در وب سایت تغییر دهید و سپس به سادگی محصول خود را در قسمت مربوطه قرار دهید.

دیدید که با وردپرس به سادگی یک سایت فروشگاهی و هر نوع سایت دیگری را می شود طراحی کرد. برای همین وردپرس یکی از محبوبترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان شناخته شده است. پس اگر شما هم اطلاعات کامپیوتری اندکی دارید نگران نباشید با وردپرس در مدت چند دقیقه یک سایت می توانید طراحی کنید.

 

پیشنهاد می کنم از محصول آموزش طراحی سایت بدون کد نویسی دیدن فرمایید

 

کسب درآمد از راه طراحی سایت برای دیگران

بعد از اینکه یاد گرفتید چطور با وردپرس طراحی سایت انجام دهید برای هر کسی می توانید یک سایت طراحی کنید. با گرفتن سفارشات طراحی سایت و تبلیغات می توانید مشتریان زیادی داشته باشید. بعضی از طراحان سایت که به قول معروف کارشان گرفته  بیشترین درآمد را در اینترنت دارند.

همانطور که گفتم خیلی از شرکت ها بیش از 10 تا 15 میلیون تومان برای طراحی یک سایت ساده دریافت می کنند. خیلی از دوستان هم از بی اطلاعی این مبالغ را پرداخت می کنند. البته جالب اینکه مدتی است با آگاه سازی توسط مقاله های اینچنینی دیگر خیلی ها نمی توانند با طراحی کردن یک سایت ساده پول های مفت به جیب بزنند.

شما هم می توانید این کار را انجام دهید ولی مبلغ معقولی برای سایتی که طراحی کردید دریافت کنید. اگر به خوبی تبلیغ کنید و هزینه مناسبی هم دریافت کنید مشتریان خیلی زیادی در مدت کمی به سراغ شما می آیند.

 

سایت را با وردپرس طراحی کنیم یا برنامه نویسی؟

بدون شک با توجه به تجربه چند ساله می گویم سایت های طراحی شده با وردپرس بهتر است. خیلی ها با این صحبت من موافق نیستند ولی بهتر است بدانید خیلی از افرادی که در رشته کامپیوتر هستند و برنامه نویس قابلی هم می باشند سایت خود را با وردپرس طراحی کرده اند.

پس کسانی که تجربه برنامه نویسی دارند هم سایت خود را با وردپرس طراحی می کنند. مطمئن باشید با وردپرس تمام نیازهای شما برای داشتن یک سایت حرفه ای برطرف خواهد شد.

خیلی از دوستانی که می شناسم و برنامه نویس قابلی هستند، قبلا سایت خود با برنامه نویسی طراحی کرده بودند ولی الان به وردپرس روی آورده اند. وقتی می بینید آدم های حرفه ای که کارشان برنامه نویسی و اینترنت است سایت خود را با وردپرس طراحی کرده اند متوجه می شویم وردپرس سیستم مدیریت محتوای بسیار قابل و حرفه ای است.

 

مزیت های طراحی سایت با وردپرس

اگر با وردپرس سایت طراحی بکنید خیلی مشکلات کدنویسی را در وب سایت خود نخواهید داشت. از مهمترین مزیت های طراحی سایت با وردپرس :

1- سرعت بالای سایت

2- سئوی خوب

3- طراحی راحت وب سایت

4- بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

5- عدم نیاز به کد نویسی

6- هزینه بسیار پایین

7- مدیریت توسط صاحب وب سایت 

مزیت های طراحی سایت با وردپرس

 

نتیجه گیری و سخن آخر

 برای اینکه سایت داشته باشید نیازی نیست که کلی هزینه اضافی صرف کنید. با داشتن کمترین اطلاعات کامپیوتری می توانید بهترین سایت را با مدیریت خودتان راه اندازی کنید. اگر طراحی سایت یاد بگیرید مشکلی در راه اندازی هیچ کسب و کاری نخواهید داشت.

طراحی کردن یک سایت با وردپرس بسیار جذاب می باشد ضمن اینکه به راحتی می توانید مدیریت سایت خود را به عهده بگیرید. یکی از مهمترین مسائلی که باعث می شود وردپرس محبوب باشد داشتن افزونه های بیشمار است. با وردپرس به سادگی می توانید یک سایت با امکانات پرداخت اینترنتی در مدت چند دقیقه راه اندازی کنید.

وردپرس به گونه ای طراحی شده که وب سایت شما در زمینه سئو با کمترین مشکل مواجه باشد. خوشبختانه طراحی سایت با وردپرس این امکان را به ما می دهد که از افزونه های مخصوص سئو (Yoast SEO) استفاده کنید و هر مشکلی که وب سایتتان در زمینه سئو دارد را به شما گزارش می کند تا آن را رفع کنید.

البته هر کاری فراز و نشیب های خودش را دارد و ممکن است چند روزی زمان ببرد تا بتوانید کاملا به وردپرس مسلط شوید. ولی ارزش این را دارد که بعد از چند روز این کار را یاد بگیرید و بتوانید هم برای خود و هم برای دیگران سایت طراحی کنید. به نظر خیلی از وبمستران این کار یکی از جذاب ترین و بهترین کسب و کار های اینترنتی است.

امیدوارم در این مقاله که در خصوص طراحی سایت با وردپرس بود توانسته باشم شما را با طراحی آسان سایت با وردپرس آشنا کنم. اگر این مطلب باری شما مفید بود آن را به اشتراک بگذارید. خوشحال می شوم نظرات ارزشمندتان را در این خصوص بدانم.

3 دیدگاه

 1. با عرض سلام
  مطلب خوب و کاملی بود خیلی سوالاتم برطرف شد.سپاس

 2. سلام
  خیلی در مورد وردپرس شنیدم ولی آیا واقعا با این سرعت که گفتید میشه سایت طراحی کرد؟ حتی اگه کسی برنامه نویسی بلد نباشه؟

  • سلام سارای عزیز
   اگر با دقت مقاله رو مطالعه کرده باشید با وردپرس به سرعت می تونید سایت طراحی کنید. حتی کسانی که اطلاعات کمی از کامپیوتر دارند.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *