پیش بینی بازار بورس (تشخیص روند بازار بورس)

پیش بینی بازار بورس به صورت کاملا علمی و با استفاده از متد پیشرفته امکانپذیر می باشد. افراد زیادی هستند که اداعای پیش بینی بازار بورس را می کنند و ممکن است خیلی از این افراد درست و یا غلط آینده بازار بورس را پیش بینی کنند. نکته مهمی که در اینجا باید عنوان شود این است که با استفاده از دانش تکنیکال و یا تابلوخوانی تا حدودی می توان آینده بازار را پیش بینی نمود.

ولی باید توجه داشت علم تکنیکال و تابلوخوانی به تنهایی نمی تواند کمک کند تا بتوانید آینده بازار بورس را پیش بینی کنید. یکی از مهمترین موارد در پیش بینی بازار بورس شناخت روانشناسی بازار می باشد و شناخت صحیح روانشناسی بازار مستلزم داشتن تجربه چندین ساله در بورس می باشد. از اینرو برای سرمایه گذارانی که ممکن است نتوانند آینده بازار را پیش بینی کنند صفحه ای بنام پیش بینی بورس در ثروت آفرین تعریف شده است.

پیش بینی بازار بورس (تشخیص روند بازار بورس)

پیشنهاد ویژه ثروت آفرین : محصول فیلتر طلایی بورس

صفحه پیش بینی بازار بورس چیست؟

در سایت ثروت آفرین صفحه ای بنام پیش بینی بازار بورس وجود دارد. این صفحه در ساعت کاری بورس (ساعت 12 تا 12:30) بصورت خودکار یک یا چندین بار بروز می شود. در این صفحه پیش بینی روزهای آتی بازار بورس با استفاده از چندین متد حرفه‌ای و روانشناسی بازار انجام می شود.

سرمایه گذاران بازار بورس می‌توانند با مراجعه صفحه پیش بینی بازار بورس و مشاهده اطلاعات نمایش داده شده برای ورود و یا خروج از بازار بورس تصمیم گیری نمایند. شایان ذکر است شاخص کل بازار بورس به هیچ عنوان مبنای درج اطلاعات این صفحه نمی‌باشد و اطلاعات جامع و پیچیده تری در درج اطلاعات این صفحه دخیل است.

پیشنهاد می‌کنم مقاله استراتژی معاملاتی هیکن آشی در بورس را مطالعه کنید

چرا صفحه پیش بینی بازار بورس تعریف شد؟

در زمانی که بازار در وضعیت متعادل و رشد می باشد، طمع زیادی بر بازار حاکم است و پیش بینی وضعیت آینده بازار بورس برای بسیاری از سرمایه گذاران دشوار می‌باشد. حتی سرمایه گذارانی که سال‌ها در بازار بورس فعالیت می کنند در بسیاری موارد نمی توانند تشخیص دهند که بازار بورس چه موقع اصلاح می‌کند و به همین جهت به بازار ورود می‌کنند و یا از بازار به موقع خارج نمی‌شوند. در این زمان پس از چند روز با صف های سنگین فروش مواجه می شوند و نمی توانند سهم خریداری شده را بفروشند.

به همین جهت این صفحه تعریف شد تا در زمانی که بازار بورس به وضعیت اصلاح و رکود نزدیک شد وضعیت اصلاح بازار را نشان دهد. در نتیجه صفحه پیش بینی بازار بورس برای جلوگیری از ورود به بازارهای خطرناک و بازارهای نامتعادل بسیار مثمرثمر خواهد بود.

پیشنهاد می کنم مقاله کاربردی آموزش الگوهای کندل استیک در تحلیل تکنیکال را مطالعه فرمایید.

نحوه استفاده از صفحه پیش بینی بازار بورس

در صفحه پیش بینی بازار بورس اطلاعاتی از قبیل وضعیت بازار امروز، پیش بینی وضعیت بازار بورس در روز بعد و پیشنهاد وجود دارد. در ادامه به توضیح هر کدام از این عبارات می پردازیم.

وضعیت بازار امروز:

این بخش وضعیت بازار امروز را نشان می‌دهد و با پیغام هایی از قبیل متعادل، مثبت، منفی، اصلاح و راکد نمایش داده می‌شود. سرمایه گذاران در بسیاری از موارد با توجه به مشاهده شاخص تصور می‌کنند بازار ثبت است ولی در این بخش ممکن است بازار منفی نمایش داده شود.

پیش بینی وضعیت بازار بورس:

در این بخش پیش بینی فردای بازار بورس درج می شود و ممکن است پیش بینی رشد بازار، متعادل بودن، منفی و یا اصلاح بازار نمایش داده شود.

پیشنهاد:

بخش پیشنهاد یکی از بخش‌های بسیار مهم در صفحه پیش بینی بازار بورس می باشد. در این صفحه پیشنهاد ورود و یا عدم ورود به بازار صادر می شود.

سرمایه گذاران بورس می توانند با مراجعه به صفحه پیش بینی و رفرش این صفحه در زمان ذکر شده از وضعیت آینده بازار اطلاع یابند. (توجه داشته باشید صفحه حتما رفرش شود)

ورود به صفحه پیش‌بینی

چطور با استفاده از صفحه پیش بینی بازار بورس خرید و فروش کنیم؟

1- استراتژی خرید:

هر وقت که در ردیف دوم و روبروی بخش پیش بینی بازار بورس وضعیت فردای بازار متعادل و یا مثبت نمایش داده شد و در بخش پیشنهاد اعلام ورود داده شد می توانید به بازار وارد شوید.

2- استراتژی فروش:

هر وقت که در ردیف دوم و روبروی بخش پیش بینی بازار بورس وضعیت فردای بازار متعادل، منفی، اصلاح و یا راکد نمایش داده شد و در بخش پیشنهاد اعلام عدم ورود داده شد به هیچ عنوان به بازار وارد نشوید.

3- استراتژی احتیاط :

همچنین ممکن است در ردیف دوم و روبروی بخش پیش بینی بازار بورس عبارت احتیاط به تنهایی و یا به همراه عبارات دیگر نمایش داده شود. درصورتیکه در بخش پیشنهاد اعلام احتیاط و یا عدم ورود داده شد می بایست برای ورود به بازار احتیاط بیشتری کرده و با مبالغ کمتری وارد بازار شوید. در این هنگام صبر کنید تا شرایط بازار بهتر شده و پیغام ورود صادر شود و سپس با ریسک کمتری وارد بازار شوید.

شناسایی سهم‌های مناسب و خرید با کمک صفحه پیش بینی بازار

برای شناسایی سهم های مناسب می توانید از فیلترهای بورس استفاده کنید. با استفاده از فیلترهای بورسی و قرار دادن شروط کلیدی در فیلتر می توانید سهم های مناسبی پیدا کنید و با یک بررسی اجمالی و شناسایی نقاط حمایت از بین چند سهم، دو یا سه سهم مناسب را در واچ لیست خود قرار دهید.

سپس به صفحه پیش بینی بازار مراجعه نمایید و درصورتیکه در ردیف دوم و در بخش پیش بینی بازار روز بعد عبارت رشد و یا متعادل درج شده بود و در ردیف سوم و در بخش پیشنهاد عبارت ورود نمایش داده شد می توانید نسبت به خرید سهم مورد نظر اقدام فرمایید.

توجه داشته باشید با توجه به ریسک موجود در هر استراتژی و حتی در بهترین شرایط بازار نیز احتیاط لازم را داشته باشید.

پیشنهاد می کنم محصول فیلترهای نوسان گیری در بورس که شامل 3 فیلتر تخصصی می باشد را مشاهده کنید. برای توضیحات تکمیلی در خصوص این 3 فیلتر که به صورت تخصصی کدنویسی شده و فقط در وب سایت ثروت آفرین موجود می باشد محصول فیلترهای کاربردی بورس (نوسانگیری کوتاه مدت) را مشاهده کنید.

صحبت پایانی

پیش بینی بازار بورس دغدغه همیشگی فعالان بازار می باشد. به همین جهت در ثروت آفرین تصمیم گرفتیم صفحه ای برای پیش بینی آینده بازار طراحی کنیم. این صفحه یکی از مهمترین بخش‌ها در بازار بوده و کمک زیادی به سرمایه گذاران بورس می کند تا بی جهت به بازار وارد نشوند.

خوشبختانه از زمان طراحی صفحه پیش بینی بازار بورس کاربران زیادی طی تماس با مجموعه ثروت آفرین عنوان کرده اند با کمک این صفحه توانسته اند از ضرر جلوگیری کنند و خواستار راهنمایی بیشتر برای استفاده دقیق‌تر از این صفحه شده‌اند. به همین جهت نحوه استفاده صحیح از صفحه پیش بینی بازار بورس بطور مفصل در این بخش ذکر شده است.

خوشحالیم صفحه پیش بینی بازار در ثروت آفرین راه اندازه شد و سرمایه گذاران می توانند زمان مناسب ورود به بازار را شناسایی کنند. پیشنهاد می‌کنیم شما نیز از این صفحه مهم برای شناسایی زمان طلایی ورود به بازار استفاده نمایید.

ورود به صفحه پیش‌بینی

2 دیدگاه

  1. سلام خودرویی ها ۵۰ درصد رشد کردند استراتژی شما هنوز bm است لطفا فیلتر طلایی تون را آپدیت کنید.با سپاس فراوان از زحماتتون

    • سلام مهدی عزیز
      فیلتر طلایی آپدیت شده است. برای راهنمایی صحیح در خصوص استفاده از این محصول لطفا در ساعات اداری با شماره پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *