کندل ماروبوزو سفید (white marubozu)

کندل ماروبوزو سفید یکی از مهم‌ترین الگوها در تحلیل تکنیکال بازار بورس به حساب می‌آید. تحلیلگران با استفاده از الگوهای کندل استیک وضعیت بازار و روند حرکت قیمت را پیش‌بینی می‌کنند. الگوهای کندل استیک اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار معامله گران قرار می دهد. در ادامه در خصوص الگوی کندل استیک ماروبوزو سفید صحبت خواهیم کرد.

کندل ماروبوزو سفید (Marubozu)

 

پیشنهاد می کنم مقاله  فیلترهای کاربردی بورس شامل 700 فیلتر در سایت Tsetmc را مشاهده فرمایید.

 

نحوه تشکیل کندل ماروبوزو سفید (Marubozu)

ماروبوزو سفید زمانی تشکیل می‌شود که کندل روند صعودی داشته و سایه بالایی و پایینی نداشته باشد. این کندل نشان می‌دهد که خریداران در بازار توان بیش‌تری داشته و قیمت باز شدن برابر با قیمت کف کندل و قیمت بسته شدن برابر با قیمت سقف کندل است.

خرید و فروش با استفاده از الگوی مارابوزو سفید

زمانیکه الگوی مارابوزو سفید مشاهده شد، ممکن است روند جدیدی در قیمت مشاهده شود. البته بر حسب تجربه معاملات گذشته یک سهام، احتمال دارد بیشتر معامله‌گران در جهت مخالف کندل ماروبوزو (marubozu) معاملات خود را انجام دهند. یعنی اگر طول بدنه ماروبوزو سفید بلند باشد، معامله‌گران معاملات خود را عکس جهت آن انجام می دهند.

ماروبوزو

در نتیجه پس از اینکه کندل مارابوزو صعودی و قوی تشکیل شد، برخی معامله‌گران با احتمال اینکه قیمت سهام ریزش خواهد کرد اقدام به فروش می کنند. با این وجود قیمت معمولا به سطح قبل از تشکیل کندل مارابوزو سفید بر ‌نمی‌گردد و قیمت صعود خواهد کرد. ولی ممکن است پس از طی شدن مدت زمانی طولانی پس از صعود مجددا بازگشت قیمت سهام صورت پذیرد.

در کندل ماروبوزو سفید قیمت‌های باز و بسته شدن سهام دور از یکدیگر می باشند و نشان دهنده قدرت آشکار خریداران است. اگر دامنه مارابوزو بطور چشمگیری بیشتر از حد متوسط ​​باشد و بلند باشد، نشان دهنده این است که خریداران قدرت زیادی برای رشد سهام دارند.

همچنین برای اطمینان از اینکه آیا این کندل معتبر است یا خیر می توان از ترکیب اندیکاتورهای دیگر که برای تشخیص روند کاربرد دارند نیز استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *