کندل تاسوکی نزولی (Tasuki Bearish)

کندل تاسوکی نزولی یکی از الگوهای کندل استیک است که تداوم روند نزولی را نشان می‌دهد. برخی از تحلیلگران تکنیکال این الگو را با نام شکاف تاسوکی خرسی می‌شناسند. این الگو سه کندل دارد و کندل‌ها در این الگو باید تمام مشخصه‌های تعیین شده را داشته باشند. در این صورت روند تایید شده و ادامه خواهد داشت.

کندل تاسوکی نزولی

نحوه تشکیل الگوی کندل تاسوکی نزولی

الگوی کندل تاسوکی نزولی نوعی الگوی ساخته شده با کندل‌ها است که روند نزولی را نشان می‌دهد. این الگو زمانی تشکیل می‌شود که مجموعه‌ای از کندل‌ها شرایط زیر را داشته باشند.

کندل اول کندل قرمز رنگ بوده و در یک روند نزولی تشکیل شود.

کندل دوم نیز نزولی بوده و پایین‌تر از قیمت کندل قبل تشکیل شود.

میله آخر یک کندل صعودی بوده که در شکاف میان دو کندل قبل تشکیل خواهد شد.

نحوه تشکیل الگوی کندل تاسوکی نزولی

فراموش نکنید که نیاز نیست کندل صعودی تمام شکاف قیمت ایجاد شده را پوشش دهد. شکاف قیمت در الگوی کندل استیک تاسوکی نزولی قدرت روند را نشان می‌دهد. فروشندگان بازار را کاملا در دست داشته و قدرت خود را نشان می‌دهند. این قدرت رو به پایین تقویت شده و باعث می‌شود قیمت‌ها در بازار حرکت کاهشی را ادامه دهد.

با در نظر گرفتن موارد گفته شده، زمانی که خریداران برای بالا بردن قیمت تلاش می‌کنند، بازار مکث کرده و خریداران در فرصت ایجاد شده تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند. در نهایت اما گپ پر نشده و به دلیل تلاش ناکام خریداران، بازار در دست فروشندگان باقی می‌ماند. روند نزولی ادامه داشته و بازار سطوح قیمت جدیدی را تجربه خواهد کرد.

خرید و فروش با استفاده از الگوی کندل تاسوکی نزولی

الگوی کندل تاسوکی نزولی قدرت روند نزولی را نشان می‌دهد. در زمان تشکیل این الگو فروشندگان بازار را در دست دارند. پس از تشکیل الگو روند نزولی تقویت شده و یک کندل نزولی قدرتمند شکل می‌گیرد. با این حال نباید تلاش خریداران برای بالا بردن قیمت را نادیده بگیریم.

معامله‌گران پس از مشاهده این الگو و تایید آن به وسیله اندیکاتورها می‌توانند وارد معامله شوند. درست مانند هر معامله دیگر باید حد ضرر و کسب سود خود را به خوبی مشخص کنید. در صورتی که نسبت ضرر به سود بیش‌تر از 1 باشد، این معامله برای ورود توجیه اقتصادی ندارد.

این الگو درست بر خلاف الگوی تاسوکی صعودی بوده و شباهت زیادی در روند تشکیل آن‌ها دیده می‌شود. اما در الگوی صعودی، شکاف رو به بالا بوده و فروشندگان تلاش می‌کنند تا با یک کندل قرمز رنگ شکاف ایجاد شده را پوشش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *