کندل تاسوکی صعودی (Tasuki Bullish)

کندل تاسوکی صعودی از الگوهای ادامه دهنده به حساب می‌آید که در روند صعودی شکل می‌گیرد. این الگو از سه کندل استیک تشکیل شده و دو کندل اول موافق جهت روند قبلی عمل کرده و کندل سوم مخالف جهت روند خواهد بود.

این الگو زمانی ساخته می‌شود که بین کندل‌های اول و دوم گپ قیمت ایجاد شود. کندل سوم در جهت پر کردن گپ تشکیل خواهد شد. در این حالت گپ ایجاد شده به شکل یک حمایت عمل کرده و از تغییر روند جلوگیری می‌کند.

کندل تاسوکی صعودی (tasuki bullish )

نحوه تشکیل الگوی کندل تاسوکی صعودی

در روند صعودی ابتدا یک کندل سبز رنگ با بدنه نسبتاً بزرگی شکل گرفته و به علت بالا بودن قدرت خریداران کندل دوم با یک شکاف قیمت صعودی باز می‌‌شود. سپس کندل سوم با بدنه قرمز کاهش قیمت تشکیل می‌شود. تشکیل کندل قرمز به شکلی است که قیمت باز شدن آن در داخل بدنه کندل دوم قرار دارد.

کندل سوم حدودا گپ به وجود آمده را پر کرده و در میانه گپ بسته می‌شود. منظور از میانه گپ بالاتر از قیمت بسته شدن کندل اول و پایین‌تر از قیمت باز شدن کندل دوم است. در نهایت کندل سوم به دلیل کم بودن فشار فروشندگان توان تغییر روند از صعودی به نزولی را نداشته و به حمایت یا گپ ایجاد شده بین کندل اول و دوم واکنش نشان می‌دهد.

برای معاملات امن‌تر می‌توانید کندل چهارم را به عنوان کندل تایید در نظر بگیرید. اگر کندل چهارم یک کندل نزولی باشد، به شکلی که فشار فروش افزایش قابل توجهی پیدا کند، الگو از اعتبار خارج می‌شود.

نحوه تشکیل الگوی کندل تاسوکی صعودی

خرید و فروش با استفاده از الگوی کندل استیک تاسوکی صعودی

شکاف رو به بالا در الگوی کندل تاسوکی صعودی قدرت بازار را نشان می‌دهد. تشکیل این الگو به معنای بالا رفتن قیمت‌ها است. به بیان دیگر می‌توانیم از حفره ایجاد شده برای تایید روند صعودی کمک بگیریم. کندل سوم الگو نشانگر واکنش فروشندگان در بازار است که تلاش می‌کنند تا قیمت را کاهش دهند از طرفی نمی‌توانند فاصله یا گپ بین دو کندل را پوشش دهند.

فراموش نکنید که الگوی کندل تاسوکی صعودی یک الگوی ادامه دهنده است. اگر این الگو را در روند نزولی بازار مشاهده کنید، درست مانند الگوی صعودی، نزول در بازار را نشان می‌دهد. معامله‌گران معمولا از اندیکاتورهای مختلف برای تایید این الگو کمک می‌گیرند.

این الگو به طور کلی با گپ زیاد همراه است. گپ زیاد می‌تواند سراسر روند صعودی دیده شود. در این الگو معمولا حمایت‌های زیادی اتفاق افتاده و بهترین زمان برای اجرای استراتژی در معاملات است. در هر حال فراموش نکنید که الگوهایی با گپ زیاد در اکثر موارد حمایت می‌شوند. شکاف در قیمت‌ها تغییرات قابل توجه قیمت در بازه زمانی کوتاه را نشان می‌دهد. اگر معامله‌گران خیلی سریع قیمت را افزایش داده یا کاهش دهند، این گپ‌ها ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *