کندل مرد به دار آویخته یا مرد دار آویز (Hanging Man)

الگوی کندل استیک مرد به دار آویخته شده

کندل مرد به دار آویخته یا مرد دار آویز درست مانند هر کندل دیگر قیمت باز شدن، قیمت بسته شدن، بالاترین قیمت روز و پایین‌ترین قیمت روز را نمایش می‌دهد. عبارت مرد به دار آویخته به شکل ظاهری کندل اشاره می‌کند. الگوی مرد به دار آویخته شده بازگشت قیمت را در روند صعودی هشدار می‌دهد.

نحوه تشکیل الگوی کندل مرد به دار آویخته شده

الگوی کندل استیک مرد به دار آویخته شده زمانی تشکیل می‌شود که قیمت دارایی در روند صعودی باشد و کندل بدنه کوچکی داشته باشد. کوچک بودن بدنه کندل به این معنا است که فاصله بین قیمت باز شدن و بسته شدن در یک روز کاری کم باشد. هم‌چنین کندل باید سایه پایینی بلندی داشته و سایه بالایی آن کوتاه باشد. زمانی که الگوی کندل مرد به دار آویخته شده در نمودار دیده شود، نشان می‌دهد که خریداران بازار کنترل آن را از دست داده‌‌اند. معمولا در زمان تشکیل این نوع کندل حجم معاملات به مقدار قابل توجهی افزایش یافته و معامله‌گران در سمت فروش قرار می‌گیرند.

نحوه تشکیل الگوی کندل استیک مرد به دار آویخته شده

در بررسی الگوی کندل استیک مرد به دار آویخته شده فراموش نکنید که خریداران در پایان روز توانسته‌اند که قیمت را به نزدیکی سطح باز شدن قیمت برسانند. از طرفی حجم بالای فروشندگان ای حقیقت را نشان می‌دهد که تعداد بیش‌تری از سرمایه گذاران به این باور رسیده‌اند که قیمت سهم در حال حاضر بیش‌تر از ارزش واقعی آن است.

خرید و فروش با استفاده از الگوی مرد به دار آویخته شده

معامله‌گرانی که از کندل‌ها و الگوهای ساخته شده توسط کندل‌ها برای معامله استفاده می‌کنند، الگوی مرد به دار آویخته شده به آن‌ها فرصت می‌دهد تا از موقعیت معامله خرید خارج شده و با تشخیص روند نزولی وارد موقعیت معاملاتی فروش شوند.

این الگو معمولا بدنه کوچکی داشته که بالای آن سایه‌ای کوتاه و پایین آن سایه‌ای حداقل به طول دو برابر بدنه اصلی دیده می‌شود. الگوی کندل استیک مرد به دار آویخته معمولا با حجم معاملاتی بسیار بیش‌تر از متداول همراه می‌شود. کندل بعد از الگوی مرد به دار آویخته شده باید آن را تایید کند. در صورت تایید شدن این الگو، می‌تواند به عنوان یک نقطه ایده‌آل برای ورود به معامله باشد.

پس از مشاهده این الگو و تایید شدن آن می‌توانیم وارد موقعیت معاملاتی فروش شویم. برخی از معامله‌گران استراتژی تهاجمی را انتخاب کرده و در سطح قیمت بسته شدن کندل مرد به دار آویخته شده وارد معامله می‌شوند. حد ضرر خود را در سطح بالای الگو قرار داده و به آن پایبند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *