کندل دوجی چهار قیمت

الگوی کندل استیک دوجی نام گروهی از الگوها می‌باشد و قیمت باز و بسته شدن در آن‌ها تقریباً برابر باشد. الگوهای کندل دوجی انواع مختلفی دارند و به‌ شکل صلیب دیده می‌شوند. الگوی دوجی به تنهایی یک الگوی خنثی است که در کنار دیگر الگوها معنی پیدا می‌کند.

یکسان بودن قیمت آغازین، قیمت پایانی، قیمت بسته شدن و قیمت باز شدن بازار کندل دوجی چهار قیمت را می‌سازد. کندل دوجی چهار قیمت به شکل یک خط صاف است که بدنه بسیار کوچکی داشته و سایه بالایی و پایینی ندارد.

دوجی چهار قیمت

نحوه تشکیل الگوی کندل دوجی چهار قیمت

الگوی کندل دوجی چهار قیمت به ندرت در بازارهای مالی دیده می‌شود، آنقدر کم یاب که در مقالات انگلیسی اسمی از آن آورده نمی‌شود. از طرفی این کندل به وفور در بازار بورس تهران دیده می‌شود و صف خرید و صف فروش را نشان می‌دهد. از دلایل تشکیل این شمع محدودیت دامنه نوسان است.

نحوه تشکیل الگوی کندل دوجی چهار قیمت

خرید و فروش با استفاده از الگوی کندل استیک دوجی چهار قیمت

باید در نظر داشته باشیم کندل دوجی ابزار قابل اطمینان برای تشخیص تغییرات قیمتی نیست. این الگو هیچ حرکتی را تضمین نمی‌کند و با تشکیل این الگو نمی‌دانیم که آیا بازار به مسیر خود ادامه داده یا تغییر در روند اتفاق می‌افتد. بطور کلی الگوی دوجی نباید به عنوان تنها عامل ورود به معامله انتخاب شود و در کنار آن باید از دیگر ابزارها کمک بگیریم.

پس از مشاهده کندل دوجی چهار قیمت باید منتظر کندل بعدی بمانیم، این کندل به تنهایی نمی‌تواند حرکت بازار را نشان دهد. وارد شدن در بازاری که در صف خرید یا فروش قرار دارد ریسک بالایی داشته و پیشنهاد نمی‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *