کندل دوجی بعد از ماروبوزو سفید

در این مقاله قصد داریم در خصوص کندل دوجی بعد از ماروبوزو سفید صحبت کنیم. الگوی کندل استیک ماروبزو سفید یکی از مهم‌ترین الگوها در تحلیل تکنیکال بازار بورس به حساب می‌آید. الگوی کندل استیک دوجی نام گروهی از الگوهای ساخته شده با کندل است که قیمت باز و بسته شدن در آن‌ها تقریباً برابر باشد. الگوی دوجی به تنهایی یک الگو خنثی حساب می‌شود که در کنار دیگر الگوها معنی پیدا می‌کند.

کندل دوجی بعد از ماروبوزو سفید

نحوه تشکیل الگوی کندل دوجی بعد از ماروبوزو سفید

کندل ماروبزو سفید، زمانی تشکیل می‌شود که کندل روند صعودی داشته باشد. همچنین سایه بالایی و پایینی در این کندل وجود ندارد و یا بسیار کوچک است. کندل ماروبزو سفید نشان می‌دهد خریداران در بازار قدرت بیش‌تری دارند. از طرف دیگر کندلهای دوجی معمولا به شکل یک صلیب یا علامت مثبت (+) دیده می‌شود. بدنه این نوع کندل بسیار کوچک است یا در بسیاری از مواقع بدنه ندارد.

به عبارت دیگر، کندل دوجی نشان دهنده این است که در بازار قطعیت وجود ندارد. ضمن اینکه کاربران نیز برای خرید یا فروش وارد موقعیت معامله نمی‌شوند. بازار در این حالت و برای مدت زمانی محدود جهت نداشته و فشار خریداران و فروشندگان یا مقدار خرید و فروش در بازار برابر بوده یا معاملات در قیمت برابر انجام می‌شوند.

خرید و فروش با استفاده از این الگو

خرید و فروش با استفاده از این الگو

پس از اینکه کندل دوجی بعد از مارابوزو سفید تشکیل شد، معامله‌گران با احتمال اینکه قیمت سهام از حرکت ایستاده و ریزش خواهد کرد اقدام به فروش می کنند. ولی همچنان ممکن است قیمت سهم مجددا روند صعودی به خود بگیرد. البته باید توجه داشت برای رشد سهام باید خریداران قوی و جدیدی وارد سهم شوند.

شایان ذکر است کندل دوجی الگویی قابل اطمینان برای تشخیص تغییرات موجود در قیمت نیست. کندل دوجی هیچ روندی را تضمین نمی‌کند. همچنین با تشکیل این الگو مشخص نیست که آیا بازار به کدام سمت حرکت خواهد کرد. نکته بسیار مهم اینکه الگوی دوجی نباید به عنوان تنها عامل ورود به معامله انتخاب شود و در کنار آن باید از دیگر ابزارهای تحلیلی کمک گرفت.

مشاهده کندل دوجی بعد از ماروبوزو سفید به این معنا است که خریداران ممکن است قدرت خود را در بازار از دست داده باشند. برای رشد قیمت باید خریداران جدید وارد بازار شوند. در زمان بررسی دوجی‌ها، سایه‌ کندل می‌تواند به عنوان تاییدیه ورود به سهام باشد. ضمن اینکه با بررسی سایه‌ها می‌‌توانیم کندل دوجی را نقطه‌ای برای ورود به سهام در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *