کندل دوجی بعد از ماروبوزو سیاه

کندل دوجی بعد از ماروبوزو سیاه نام یکی از الگوهای ساخته شده با کندل است. همانطور که می دانید الگوی کندل ماروبزو سیاه یکی از الگوهای تاثیرگذار در تحلیل تکنیکال و بازارهای مالی به حساب می‌آید. در این الگو قیمت باز و بسته شدن در کندل تقریباً برابر باشد. الگو دوجی نیز به تنهایی یک الگوی خنثی به حساب می آید که در کنار دیگر الگوها معنی پیدا می‌کند.

کندل دوجی بعد از ماروبوزو سیاه

نحوه تشکیل الگوی کندل دوجی بعد از ماروبوزو سیاه

کندل ماروبزو سیاه، زمانی تشکیل می‌شود که کندل روند نزولی داشته و سایه بالایی و پایینی نداشته باشد. کندل ماروبزو سیاه نشان می‌دهد که فروشندگان در بازار توان بیش‌تری داشته و قیمت باز شدن برابر با قیمت سقف کندل و قیمت بسته شدن برابر با قیمت کف کندل است. ضمن اینکه کندلهای دوجی معمولا به شکل یک صلیب یا علامت (+) دیده می‌شود. بدنه این نوع کندل بسیار کوچک بوده یا در بسیاری از مواقع بدنه ندارد.

به زبان ساده، کندل دوجی بعد از ماروبوزو سیاه نشان می‌دهد که در بازار قطعیت وجود نداشته و فروشندگان قدرت خود را از دست داده اند. برای رشد سهام در این حالت می بایست خریداران جدید وارد بازار شوند تا سهام بتواند روند صعودی داشته باشد.

خرید و فروش با استفاده از الگوی دوجی بعد از الگوی ماروبزو سیاه

خرید و فروش با استفاده از الگوی دوجی بعد از الگوی ماروبزو سیاه

پس از اینکه کندل دوجی بعد از مارابوزو نزولی و قوی تشکیل شد، اغلب معامله‌گران احتمال اینکه قیمت سهام رشد خواهد کرد اقدام به خرید می کنند. با این وجود ممکن است قیمت به روند نزولی خود ادامه دهد. البته برای اینکه قیمت رشد داشته باشد باید حتما فروشندگان جدیدی وارد سهام شوند.

باید در نظر داشته باشیم کندل دوجی ابزار قابل اطمینان برای تشخیص تغییرات قیمتی نیست. این الگو هیچ حرکتی را تضمین نمی‌کند و با تشکیل این الگو نمی‌دانیم که آیا بازار به مسیر خود ادامه داده یا تغییر در روند اتفاق می‌افتد. الگوی دوجی نباید به عنوان تنها عامل ورود به معامله انتخاب شود و در کنار آن باید از دیگر ابزارها کمک بگیریم.

مشاهده کندل دوجی بعد از ماروبوزو سیاه به این معنا است که فروشندگان قدرت خود را در بازار از دست داده اند. البته در صورتیکه فروشندگان جدید وارد بازار شوند قیمت سهام نزول خواهد کرد. در غیر اینصورت ممکن است شاهد رشد سهام باشیم. در زمان بررسی یک کندل دوجی، سایه‌ها می‌توانند به عنوان تاییدیه عمل کنند، به کمک سایه‌ها می‌‌توانیم کندل دوجی را نقطه‌ای برای ورود به بازار در نظر بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *