کندل ماروبوزو سیاه (Black Marubozu)

کندل ماروبوزو سیاه یکی از مهم‌ترین الگوها در تحلیل تکنیکال بازارهای مالی است. تحلیلگران با استفاده از الگوهای کندل استیک وضعیت بازار و روند حرکت قیمت را پیش‌بینی می‌کنند. الگوهای کندل استیک اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار معامله گران قرار می دهد. ادامه مطلب را برای آشنایی با الگوی کندل استیک ماروبوزو سیاه از دست ندهید.

کندل ماروبزو سیاه (Black Marubozu)

پیشنهاد می کنم مقاله  700 فیلتر بورس در سایت Tsetmc را مشاهده فرمایید.

 

نحوه تشکیل کندل ماروبوزو سیاه (Marubozu)

کندل ماروبوزو سیاه، زمانی تشکیل می‌شود که کندل روند نزولی داشته و سایه بالایی و پایینی نداشته باشد. کندل ماروبزو سیاه (Black Marubozu) نشان می‌دهد که فروشندگان در بازار توان بیش‌تری داشته و قیمت باز شدن برابر با قیمت سقف کندل و قیمت بسته شدن برابر با قیمت کف کندل است.

نحوه تشکیل ماروبزو سیاه

خرید و فروش با استفاده از الگوی مارابوزو سیاه

زمانیکه الگوی ماروبوزو سیاه را مشاهده می‌کنیم، ممکن است روند جدیدی در قیمت بازار آغاز شود. البته با توجه به گذشته معاملاتی یک بازار، احتمال دارد برخی معامله‌گران در جهت مخالف کندل مارابوزو سیاه معاملات خود را انجام دهند. به عبارتی اگر ابعاد بدنه ماروبوزو سیاه بلند باشد، معامله‌گران احتمال بیشتری می دهند که روند نزولی شروع شود.

در نتیجه پس از تشکیل کندل مارابوزو نزولی و قدرتمند، معامله‌گران با در نظر گرفتن این حتمال که سهم نزولی خواهد بود، اقدام به فروش می کنند. با این وجود ممکن است قیمت معمولا به سطح قبل از تشکیل کندل ماروبوزو سیاه باز ‌نگردد و ممکن است پس از طی شدن مدت زمانی که قیمت ریزش کرد وجددا قیمت سهم به شرایط گذشته باز گردد.

در کندل ماروبوزو سیاه قیمت‌های باز و بسته شدن سهام دور از یکدیگر است و قدرت آشکار فروشندگان را نشان می‌دهد. همچنین اگر ابعاد کندل مارابوزو بطور چشمگیری بیشتر از حد متوسط ​​باشد و کندل قدرتمند باشد، نشان دهنده این است که کاهش قیمت و سقوط سهم با قدرت بیشتری ادامه دارد.

همچنین فیلتر الگوی ماروبوزو نیز در سایت طراحی شده است. از طریق وارد شدن به بخش 700 فیلتر بورس می توانید به این فیلتر دسترسی داشته باشید. در پایان برای بررسی و اطمینان حاصل کردن از اعتبار کندل ماروبزو سیاه می‌توانیم از ترکیب چند اندیکاتور کمک بگیریم. برخی از انواع اندیکاتورها برای تشخیص روند کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *