معرفی نمودارهای تحلیل تکنیکال در تریدینگ ویو – آموزش نمودارها

معرفی نمودارهای تحلیل تکنیکال در تریدینگ ویو

 

در این مقاله به معرفی نمودارهای تحلیل تکنیکال در تریدینگ ویو می پردازیم. شایان ذکر است نمودارهای مبتنی بر قیمت در بحث نمودارهای تحلیل تکنیکال، فاکتورهای حجم و زمان را نادیده گرفته و صرفا بر اساس نوسانات قیمتی تشکیل شده‌اند. می‌توان انواع نمودارهای مبتنی بر قیمت را در پلتفرم تریدینگ ویو در صفحه مانیتور مشاهده کرد.

نمودارهای مبتنی بر قیمت

نمودار نقطه و شکل

این نمودار بدون تاثیرپذیری از زمان و با در نظر گرفتن قیمت، مسیر حرکات قیمتی بازار را مشخص می‌کند. ستون O با کاهش قیمت و ستون X بر اساس افزایش قیمت ترسیم می‌شود.

برای رسم خط مذکور با زاویه ۴۵ درجه، باید هنگام کشیدن خط دکمه‌ی Shift را نگه دارید تا خط به طور کامل رسم شود. هنگام کار با نمودارهای نقطه و خط، این قابلیت بسیار مفید است.

نمودار نقطه و شکل

نمودار رنکو

این نمودار بدون توجه به زمان یا حجم و صرفا با در نظر گرفتن قیمت، حرکات قیمت را نمایش می‌دهد. این نمودار با توجه به نوسانات قیمت تشکیل شده است. نمودار رنکو در ستون‌های مجاور روی هم چیده و به صورت آجرهایی به نظر می‌رسد.

هنگامیکه قیمت از آخرین مقدار سقف یا کف ثبت شده خود بتواند عبور کند، یک آجر جدید ایجاد می‌شود.

نمودار رنکو

نمودار کاگی

نمودار کاگی تغییر جهت داشته و مانند خطی پیوسته به نظر می‌رسد. خط این نمودار در ابتدا نازک و در ادامه به پررنگ تغییر می‌کند. با تغییر قیمت بیش از مقدار قبلی، جهت نمودار تغییر می‌کند. زمانیکه آخرین قیمت ثبت شده از سطح- افقی ماقبل خود بتواند عبور کند، وضعیت عرض خط نمودار تغییر می‌کند.

نمودار کاگی

نمودار شکست خط

بدون در نظر گرفتن وضعیت حجم یا زمان، تحرکات قیمت توسط این نمودار ترسیم می‌شود. نمودار شکست خط بر اساس جزئیات تحرکات قیمتی در تایم‌فریم‌های مختلف ایجاد و مجموعه‌ای از مستطیل‌های عمودی است.

نمودار شکست خط

نمودار هایکن آشی

در ژاپنی کلمه‌ی هایکن آشی به معنای میله متوسط تعبیر می‌شود. نقاط باز، پایین‌ترین، بالاترین و بسته شدن کندل، قیمت‌های واقعی در هایکن آشی را شامل نمی‌شوند. درواقع این موارد نتیجه‌های میانگین‌گیری بدست آمده از مقادیر کندل قبلی هستند که کمک به حذف نوسانات تصادفی از نمودار می‌کند.

نمودار هایکن آشی

کلام آخر

در این مقاله از ثروت آفرین به معرفی نمودارهای تحلیل تکنیکال در تریدینگ ویو پرداختیم. با کمی تمرین و بررسی به راحتی می‌توانید با کاربرد هرکدام از این نمودارها آشنا شده و نحوه استفاده با آن‌ها را بیاموزید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *