پیوت چیست و انواع پیوت در پرایش اکشن و بازار بورس

پیوت چیست و شناسایی انواع پیوت در پرایش اکشن از مباحث بسیار مهم در بازار مالی می باشد. با شناسایی دقیق این نقاط می توان خط روندهای صحیح در بازار را ترسیم نمود. سوئینگ دارای دو نوع با نام های ماژور و مینور هستند. برای رسم صحیح خط روند می بایست پیوت های ماژور در نمودار را شناسایی و به یکدیگر وصل نمود. در ادامه این ویدئو نحوه استفاده از این نقاط را می توانید مشاهده کنید.

 

سوئینگ یا پیوت به نقاط بازگشت نیز معروف هستند و زمانی که عرضه و تقاضا بر یکدیگر غالب شوند تشکیل می شود. با این تعریف در هر نموداری تعداد زیادی سوئینگ را میتوان شناسایی نمود. مفهوم اصلی نقاط قیمت در ماهیت این نقاط نهفته است. در تعریف نقاط بازگشت قیمتی باید گفت اگر بازار در جهت معینی در حال حرکت باشد و پس از تشکیل سقف یا کف، در جهتی مخالف حرکت کند یک چرخش در نمودار تشکیل شده است.

در تعریف نقاط بازگشت قیمتی قوی برای رسم خط روند می توان گفت اگر قیمت حداقل به اندازه سه کندل در یک جهت حرکت کند و پس از تشکیل شمع برگشتی، دوباره در جهت مخالف حرکت کند می توان گفت یک سوئینگ قوی یا بازگشت قابل اعتماد خواهیم داشت.

پیوت چیست؟

شناسایی انواع پیوت در بورس بسیار مهم است. شناسایی این نقاط بسیار ساده است و با تمرین و آموزش می توانید فهمید پیوت چیست. زیرا یکی از هدف های اصلی تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی، شناسایی نقاط چرخش قیمت (بازگشت قیمتی) قوی است. این چرخش هایی که در نمودار رخ می دهد در بررسی وضعیت گذشته و حال قیمت ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد. شناسایی این نقاط به تحلیلگران کمک می کند تحلیل های دقیقی در بازار بورس داشته باشند.

کلام پایانی

پیوت ها یا سوئینگ کمک می کند با شناسایی روند بازار سهامی که مستعد رشد می باشد را شناسایی کنیم. البته با توجه به نوسانات قیمت سهام ممکن است شناسایی پیوت ماژور از مینور دشوار باشد. ولی باید با تعیین استراتژی های معاملاتی دقیق و روش های تحلیلی مناسب می توان در بازارهای مالی موفق تر عمل نمود. امیدواریم از دیدن این ویدئوی یاد گرفته باشید پیوت چیست. همچنین خوشحال می شویم دیدگاه خود را در بخش نظرات سایت ثروت آفرین بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *