استفاده از نمودارهای مقایسه در تریدینگ ویو

استفاده از نمودارهای مقایسه در تریدینگ ویو

نمودارهای مقایسه در تریدینگ ویو در بین پلتفرم‌های تحلیل تکنیکال، برای اولین بار است که ایجاد شده است. با استفاده از فرمول در بخش Symbol edit و به کمک پرانتز پ چندین علامت */-+، می‌توان به کمک این قابلیت نمودار مقایسه‌ای ایجاد کرد.

شما همچنین می‌توانید علاوه بر ایجاد نمودارهایی با ثابت‌های عددی مانند MSFT + 50، از چندین نماد در این نمودار نیز استفاده کنید. بر اساس داده‌های بالا، پایین، باز و بسته نمودارهای مقایسه برای تایم فریم‌های میان روزی هر کندل یک دقیقه‌ای محاسبه می‌شود. دوباره یک نمودار جدید در بازه انتخابی ایجاد می‌شود.

تنها راهی که باعث ایجاد نمودارهای مقایسه صحیح می‌شود، همین رویکرد است. تمام محاسبات در سرورهای تریدینگ ویو انجام شده و در مرورگر می‌توان نمودارهای مقایسه‌ای آماده را مشاهده نمود.

نمودارهای آنلاین تریدینگ ویو

نماد اول را برای ایجاد یک نمودار مقایسه‌ای، در بخش مربوطه وارد کرده و یک فاصله با کلید space به دنبال آن ایجاد کنید. سپس یک عملگر + برای جمع، – برای تفریق، / برای تقسیم و * برای ضرب و یک فاصله‌ی دیگر، ور در انتها نام نماد بعدی را بنویسید. در ادامه چند نمونه را برای شما آورده‌ایم:

  • نمودار زمانی یا ۱/USDCHF هنگامی که بخواهید همبستگی بین نمودارهای EURUSD و USDCHF را ترسیم کنید، مفید است. نیت شما در این مثال، برعکس کردن نمودار USDCHF می‌باشد. یا اگر شما یکی از VIX و S&P500 را برگردانید، می‌توانید به صورت بصری خروجی این مقایسه را مشاهده نمایید.
  • برای محاسبه‌ی قیمت سهام در ارزهای دیگر می‌توان از AAPL/EURUSD یا AAPL*USDRUB استفاده کرد.
  • سنجش قیمت سهام شرکت اپل در مقایسه با طلا، به کمک AAPL/XAUUSD انجام می‌گیرد.
  • برای آربیتراژ بین بازارهای NASDAQ و BATS از BATS: AAPL-NASDAQ:AAPL استفاده می‌شود.
  • برای آربیتراژ بیتکوین BTCUSD-BTCEUR*EURUSD کاربرد دارد.

اندیکاتور نوسان تاریخی HV

بررسی میزان نوسانات هر نماد معاملاتی یا ابزار در طی دوره زمانی مشخص، توسط این اندیکاتور انجام می‌گیرد. با اندازه‌گیری میانگین انحراف نسبت به میانگین نوسانات قیمتی در یک دوره زمانی، این مولفه محاسبه می‌شود.

اندیکاتور نوسان تاریخی HV

با این وجود که یک راه مرسوم استفاده از اندیکاتور انحراف معیار است، با این حال برای محاسبه نوسانات تاریخی تنها راه ممکن نیست.

ابزار ترسیم الگوی سر و شانه

یکی از قابل اعتمادترین و متداول ترین الگوی نموداری در تحلیل تکنیکال، الگوی سر و شانه است. این الگو همانطور که از نامش پیداست، از لحاظ بصری دقیقا مشابه یک سر و دو شانه است.

تشکیل سر و شانه که نوعی الگوی بازگشتی است، حکایت از تمایل بازار برای حرکت بر خلاف جهت روند قبلی دارد. الگوی سر و شانه دو نوع دارد. کاهش قیمت باعث نمایان شدن و تکمیل الگوی سر و شانه سقف می‌شود. روندهای صعودی معمولا در نقاط اوج شکل می‌گیرد.

الگوی سر و شانه کف یا معکوس که نوع دوم این الگو محسوب می‌شود، خبر از افزایش قیمت‌ها دارد و در انتهای روند نزولی تشکیل می‌شود.

ابزار ترسیم الگوی سر و شانه

کلام آخر

در این مقاله از ثروت آفرین سعی کردیم تا شما را با نمودارهای مقایسه در تریدینگ ویو آشنا کنیم. گاهی نیاز است تا از نمودارهای مختلف استفاده و سهام‌ها را بررسی کرد. با اضافه شدن نمودارهای مقایسه در پلتفرم تریدینگ ویو، می‌توانید نمودارها را با یکدیگر مقایسه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *