فیلتر صف فروش دو برابر حجم مبنا (دیده‌بان بازار بورس)

فیلتر صف فروش دو برابر حجم مبنا یکی دیگر از فیلترهای کاربردی بورس است. همانطور که می دانید فیلترهای کاربردی و متنوع زیادی در بازار بورس ایران وجود دارد که هر کدام کاربرد خاصی دارند. البته در مطالب مختلف به معرفی این فیلترها پرداختیم. در این مطلب به معرفی فیلتر صف فروش دو برابر حجم مبنا خواهیم پرداخت پس برای آشنایی با فیلتر و نحوه استفاده از آن با ما همراه باشید.

فیلتر صف فروش دو برابر حجم مبنا (دیده‌بان بازار بورس)

پیشنهاد ویژه ثروت آفرین : محصول فیلتر پول هوشمند

نحوه معامله با سهامی که فیلتر صف فروش دو برابر حجم مبنا دارند

برای معامله با این فیلتر کاربردی باید سهم های موجود در این فیلتر را در واچ لیست خود قرار دهید. سپس در صورتی که صف فروش در حال ریزش بود و قدرت خریدار نسبت به فروشنده 1.5 یا 2 برابر بیشتر بود می‌توان نسبت به خرید سهم اقدام نمود.

البته تکنیکال و شرایط سهم حتما می بایست بررسی شود. همچنین لازم به ذکر است که سهم های نمایش‌ داده‌ شده در این فیلتر، سهامی است که معمولا بازار گردان سهم در جهت ایجاد صف فروش می‌چیند و هر لحظه امکان برچیده شدن صف فروش در سهم وجود خواهد داشت.

نحوه کپی‌ کردن این فیلتر

باتوجه به اینکه برخی افراد نحوه استفاده از فیلترها را نمیدانند در این قسمت به آن اشاره می‌کنیم. برای کپی فیلترها در سایت دیده بان بازار ابتدا کد فیلتر موردنظر را کپی کرده و در قسمت ادیتور دیده بان بازار در سایت Tsetmc قرار دهید و در آخر نیز روی دکمه ثبت کلیک نمایید.

البته در مقاله آموزش فیلترنویسی در سایت دیده بان بازار بورس بصورت کامل در خصوص قرار اده فیلترها در سایت دیده بان بازار توضیح داده شده است که می توانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

عکس 1

نکات پایانی

شایان ذکر است خرید سهم هایی که در صف فروش هستند ممکن است کمی با ریسک همراه باشد. پس حتما در خریداینگونه سهم ها شرایط کلی بازار و وضعیت سهم مورد نظر را از لحاظ تکنیکالی بررسی نمایید. البته لازم به ذکر است که اینگونه سهم ها معمولا نقدشوندگی بالایی دارند.

امیدواریم این مطلب که در خصوص فیلتر صف فروش دو برابر حجم مبنا بود مورد توجه شما قرار گرفته باشد. همچنین از کد زیر می توانید اینگونه سهم ها را در بورس ایران جستجو نمایید.

(po1)==(tmin)&&(qo1)>=2*(bvol)
فیلتر طلایی بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *