ارز دیجیتال ریون کوین (Ravencoin) چیست؟ از معرفی تا ویژگی‌های ریون کوین

ارز دیجیتال ریون کوین یک رمز ارز با عملکرد غیر متمرکز است که بیشترین شباهت را به بیت کوین دارد‌. شباهت Ravencoin و بیت کوین از آن جایی ‌که از بلاک چین متفاوتی استفاده می‌کنند کمتر می‌شود. ریون کوین با دیگر رمز ارزها از این جهت تفاوت دارد که تنها زمانی استخراج آن ممکن شد که بنیان‌گذارانش آن را به طور رسمی معرفی کردند‌. غیر متمرکز بودن Ravencoin  به وسیله الگوریتمی صورت می‌گیرد که به ASIC  مقاوم است و این غیر متمرکز بودن سبب می‌شود همه افراد میزان یکسانی از پاداش را دریافت کنند و رمز ارز به صورت عادلانه بین همه تقسیم شود.

به طور خلاصه ریون کوین یک فورک برای رفع نواقص بیت کوین است و امکان تبادل یکپارچه مجازی، فیزیکی و مبادله انواع دارایی‌ها را فراهم نموده‌است. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره Ravencoin  تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال ریون کوین

تاریخچه رمز ارز ریون کوین

9 سال بعد از آغاز فعالیت بیت کوین، ریون کوین معرفی شد و در سال 2018  شبکه پرداخت منبع باز آن به بازار عرضه گردید‌‌. ریون کوین شباهت‌های زیادی به بین کوین دارد، برای مثال طراحی آن بر اساس UTXO  (مدل خروجی تراکنش‌های مصرف نشده) است. در واقع کد اصلی و زیرساخت ریون کوین بر اساس بیت کوین است اما تفاوت‌هایی نیز بین این دو رمز ارز از جهت توزیع و تورم وجود دارد. هر چند ریون کوین نیز از طریق استخراج وارد بازار می‌گردد. توکن RVN  نام دیگر ریون کوین است و معمولا برای اشاره کردن به ریون کوین از این نام استفاده می‌کنند.

شبکه ناهماهنگ ریون کوین از نوع همتا به همتا است و تقسیم آن کاملا عادلانه صورت می‌گیرد. ارز دیجیتال ریون کوین از ابتدای تاسیس تقسیم عادلانه‌ای داشت، یعنی حتی عرضه اولیه یا پیش فروش برای بنیان‌گذارانش در نظر گرفته نشد. بنیان گذاران ریون کوین با انجام این کار قصد داشتند که به همگان نشان دهند که عادلانه عمل می‌کنند. بنیان گذاران این رمز ارز سه شخص به نام‌های ترون بلک، بروس فنتون و جوئل ویت هستند‌.

تاریخچه رمز ارز ریون کوین

تفاوت‌های ریون کوین و بیت کوین

این دو رمز ارز چند تفاوت اصلی دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

  • در نحوه استخراج تفاوت دارند:

همان طور که اشاره کردیمRavencoin  مانند سایر رمز ارزها استخراج می‌شود. اما روش استخراج بیت کوین و ریون کوین با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد. در استخراج بیت کوین، فرآیندی به نام هالوینگ اتفاق می‌افتد که به این معنا است که هر ۴ سال پاداش استخراج کننده‌های بیت کوین یا همان ماینر‌ها نصف می‌شود‌. در استخراج بیت کوین با استخراج کردن هر بلاک 50 عدد بیت کوین به دست می‌آید که به مرور فرآیند هالوینگ نیز اتفاق می‌افتد. اما در Ravencoin  انتشار سکه جدید 100 برابر بیشتر از بلاک اولیه بیت کوین است و در هر بار استخراج، ماینر‌ها یه 5 هزار RVN  می‌رسند. البته در ریون کوین نیز فرآیند هالوینگ را مشاهده می‌‌کنیم.

  • تفاوت در زمان استخراج کردن هر بلاک:

در هر دقیقه یک بلاک جدید در شبکه بلاک چین Ravencoin  اتفاق می‌افتد، این در حالی است که بلاک جدید بین کوین هر ده دقیقه یکبار رخ می‌دهد. با کاهش زمان ایجاد بلاک جدید، استخراج‌های بیشتری در ارز دیجیتال ریون کوین صورت می‌گیرد که به تعداد ۱۱۶ عدد در ثانیه رسیده ‌است، در حالی که استخراج بیت کوین ۵ عدد در هر ثانیه است.

  • تفاوت در حداکثر عرضه Ravencoin :

حداکثر RVN ها از تعداد حداکثر بیت کوین‌های قابل استخراج بسیار بیشتر است. این باعث می‌شود که ماینر‌ها علاقه بیشتری به ماین کردن ریون کوین داشته باشند. حداکثر عرضه بیت کوین 21 میلیون دلار است که می‌تواند با نظر اعضای آن بیشتر شود، اما حداکثر عرضه ریون کوین 21 میلیارد دلار یعنی 100 برابر بیشتر از بیت کوین است. پاداش استخراج هر Ravencoin  ده برابر هر Bitcoin  است.

  • الگوریتم هش X16R و KOWPOW

این الگوریتم به منظور جلوگیری از تقسیم ناعادلانه طراحی شده‌است. افرادی که از ASIC  استفاده می‌کنند تا سهم بیشتری از بیت کوین را استخراج کنند، نمی‌توانند این کار را برای ریون کوین انجام دهند. این الگوهای جدید به غیر متمرکز بودن ریون کوین کمک می‌کنند و اجازه نمی‌دهند افرادی که به منابع انرژی ارزان دسترسی دارند استخراج بیشتری انجام دهند. در استخراج بیت کوین این مساله وجود دارد که استخراج تقسیم نامساوی دارد و با داشتن منابع انرژی ارزان می‌توان بیشتر از دیگران بیت کوین استخراج کرد‌.

الگوریتم هش X16R و KOWPOW

انتقال انواع  دارایی از طریق ریون کوین

ریون کوین قصد دارد در آینده مبادله هر گونه دارایی را از جمله فلزات ارزشمند و انواع دارایی‌های فیزیکی را فراهم سازد. این قابلیت با استفاده از کد اصلی بیت کوین انجام خواهد شد و با استفاده از RVN  می‌توان بخشی از یک سرمایه را دریافت کرد.

انتقال انواع  دارایی

آیا در ریون کوین هالوینگ رخ می‌دهد؟

در ارز دیجیتال ریون کوین مشابه با بیت کوین، هر چند وقت یک بار پاداش استخراج نصف می‌گردد که برای ریون کوین بعد از  استخراج 2 میلیون و 100 هزار ریون کوین اتفاق می‌افتد. این در حالی است که هالوینگ در بیت کوین هر ۴ سال یکبار برای ماینر‌ها رخ می‌دهد. از آنجایی که ریون کوین در سال 2018  شروع به فعالیت کرده ‌است، احتمالا اولین هالوینگ آن در سال 2022  رخ خواهد داد.

آیا در ریون کوین هالوینگ رخ می‌دهد؟

سخن آخر درباره ارز دیجیتال ریون کوین

ریون کوین بر اساس بلاک چین ساخته شده و شبکه‌ای غیر متمرکز از نوع همتا به همتا است. ریون کوین برای رفع نقص‌های بزرگترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین ساخته شده‌است و چون طراحی مشابه آن ‌دارد، بسیار شبیه به بیت کوین است. در فوریه 2021  قیمت ریون کوین به 0.25 دلار رسید و اکنون حدود 0.17 دلار ارزش دارد. عرضه کنونی این رمز ارز، 8.7 میلیارد دلار است.

قیمت ریون کوین نیز مانند سایر رمز ارزها در حال نوسان است و باید ارزش آن را به صورت لحظه‌ای پیگیری کنید. برای اینکه بتوانید این رمز ارز را مبادله کنید، تفاوت‌های آن را با بیت کوین بشناسید و اگر سابقه معامله یا استخراج بیت کوین را دارید، کارتان بسیار راحت‌تر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ارز دیجیتال ریون کوین می‌توانید در بخش نظرات ثروت آفرین دیدگاه خود را درج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *