12 تا از بهترین کیف پول های کاردانو (ADA)

کاردانو چیست؟ کاردانو یک پلتفرم قرارداد هوشمند ارز دیجیتال است و در ۲۰۱۵ ایجاد و عرضه شد. درواقع کاردانو به جهت پشتیبانی از رمز ارز ادا (ADA) ایجاد شد و می‌تواند بین کاربران انتقال رمز ارزها را فراهم کند. ما قصد داریم تا در مقاله‌ی پیش رو، شما را با 12 تا از بهترین کیف پول‌های کاردانو آشنا کنیم.

کاردانو علاوه بر موارد قبلی، برای افراد و موسسات بین‌المللی جهت استفاده از اپلیکیشن‌های مالی، کاربرد دارد. این پلتفرم به صورت کاملا غیر متمرکز می‌باشد و هیچ سازمان و ارگانی نمی‌تواند آن را نظارت و کنترل کند.

کاردانو می‌تواند برای پروژهای پیچیده مانند برنامه‌های مالی و بانکی و همچنین برنامه‌های فضایی، مورد استفاده قرار گیرد.

همانطور که در مقالات قبل توضیح داده‌ایم و خودتان نیز می‌دانید، برای ذخیره‌سازی رمز ارزهای مختلف، باید از کیف پول‌های ارز دیجیتال استفاده کرد. برای ذخیره‌سازی کاردانو و رمز ارز آن به نام آدا (ADA) نیز باید از همین روش پیروی کرد. با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با بهترین کیف پول‌های کاردانو آشنا نماییم و در رابطه با شبکه‌ی کاردانو نیز اطلاعاتی به شما ارائه دهیم.

 

شرایط شبکهی کاردانو

این شبکه روز‌به‌روز و با سرعت در حال توسعه می‌باشد و اگر کاربر تازه‌کاری باشید، ممکن است این مورد شما را به دردسر بی‌اندازد. به عنوان مثال به‌روز‌رسانی شلی (Shelly) در چندی قبل، باعث شد تا کاربران در کیف پول‌های خود عدد صفر را در مقابل موجودی کیف پولشان ببینند. در حالی که افراد از این موضوع بسیار نگران بودند و فکر می‌کردند دارایی‌های خود را از دست داده‌اند، فقط کافی بود مراحل ساده‌ای را طی کنند تا موجودی خود را به حالت قبل بازگردانند.

بازیابی نشدن موجودی کاردانودر بعضی از کیف پول‌های دیجیتال، از نمونه مشکلاتی است که از طرف کاربران گزارش می‌شود.

هنگامیکه به کمک کلمه بازیابی کیف پول خود را بازیابی می‌کنید، باید تمام تراکنش‌ها، نشانی‌ها و موجودی‌های رمز ارزهای شما که قبلا در کیف پول وجود داشت، در کیف پول جدیدتان نیز به شما نمایش داده شود.

در گزارش‌های متعدد دیگری، همگام‌سازی موجودی رمز ارز کاردانو در کیف پول‌های مختلف، دیده شده است. با توجه به داده‌های مختلف، ممکن است این مشکل بدلیل بروزرسانی اخیر این شبکه باشد. اما در بروزرسانی‌های آینده قطعا این موضوع رفع خواهد شد.

پس اگر طی بروزرسانی شبکه موجودی دارایی‌های شما نمایش داده نشد، نگران نباشید و خونسردی خود را حفظ کنید و به دنبال راه‌های رفع این مشکل باشید.

هیچگونه خطری تا زمانیکه شما کلید خصوصی و عبارت بازیابی کیف پولتان را در اختیار دیگران قرار ندهید، شما را تهدید نخواهد کرد.

اینگونه چالش‌ها باعث شده تا کاربران زیادی دارایی‌های خود را از این کیف پول، به کیف پول‌های دیگر منتقل کنند.

 

نکاتی که باید هنگام انتخاب کیف پول کاردانو به آن دقت کرد

ما قصد داریم در این مقاله به شما 12 تا از بهترین کیف پول‌های کاردانو را معرفی کنیم. اما قبل از آن، می‌خواهیم شما را با ویژگی‌های مهم آشنا کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین کیف پول های کاردانو

امنیت

در هنگام انتخاب کیف پول، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید امنیت آن می‌باشد. شما باید از تمام جوانب خیالتان بابت امن بودن سرمایه‌تان راحت باشد.

با گسترش حوزه‌ی ارزهای دیجیتال و ایجاد پلتفرم‌های متنوع، افراد سودجو نیز از ترفندهای مختلف جهت از بین بردن دارایی‌های شما، وارد عمل می‌شوند. همین موضوع باعث شده تا امنیت کیف پول‌ها بسیار نکته‌ی مهمی باشد.

از جمله راه‌هایی که می‌تواند در انتخاب کیف پول و آگاهی از امنیت آن کمک کننده باشد، مطالعه درباره‌ی کیف پول‌های مختلف و سابقه‌ی آن‌ها می‌باشد.

دسترسی

محدود کردن کاربران در برخی از کیف پول‌ها، نشان از رایگان نبودن آن‌ها دارد. در برخی از کیف پول‌ها که رایگان نیستند، برای دسترسی به امکانات و استفاده از خدمات، باید نسخه‌ی کامل را خریداری کنید. درواقع این نوع کیف پول‌ها نیمه رایگان هستند و شما می‌توانید فقط به قسمتی از امکانات در نسخه غیر پولی دسترسی داشته باشید.

هم اکنون تعداد کمی از کیف پول‌ها به این صورت هستند.

شما می‌توانید از کیف پول‌های کاملا رایگان و در عین حال معتبر، استفاده کنید. فقط باید این نکته را همواره در نظر داشته باشید که کیف پول شما از رمز ارزی که دارید، پشتیبانی کند.

اعتبار

اگر کیف پول انتخابی شما معتبر باشد و کاربران زیادی از آن استفاده کنند، نشان از امنیت آن دارد. پس اعتبار کیف پول بسیار مهم است.

در صورت بروز مشکل، اگر کیف پول شما معتبر باشد، می‌توانید با پشتیبانی آن تماس حاصل کنید. حتما کیف پول را از وبسایت‌های رسمی تهیه کنید، در غیر این صورت کیف پول را پاک و غیر فعال کنید.

برای ذخیره‌ی رمز ارز کاردانو چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

بهترین کیف پول های کاردانو

ما در این مقاله قصد معرفی 12 تا از بهترین کیف پول‌های کاردانو را داریم، اما قبل از آن بهتر است چندین نکته‌ی مهم را بیاموزیم.

تهیه‌ی بک آپ از کیف پول

حتما یک نسخه‌ی پشتیبان یا بک آپ از کیف پول خود داشته باشید تا در مواقع لازم و در صورت وقوع مشکلات متعدد، بتوانید دارایی‌های خود را منتقل کنید.

اغلب کیف پول‌ها، یک کد ۲۴ بخشی از کلمات را به عنوان نسخه پشتیبان، به کاربران خود می‌دهند. کاربران باید این کد را در جایی امن ذخیره و در صورت لزوم از آن استفاده کنند.

آفلاین بمانید

در صورت اتصال به اینترنت، خطر هک شدن و سرقت دارایی‌های شما بالا می‌رود. حتما به صورت آفلاین رمز ارزهای خود را ذخیره کنید.

استفاده از کیف پول‌های سرد و سخت‌افزاری

در صورتی که مقدار زیادی رمز ارز دارید، به شما توصیه می‌کنیم تا دارایی‌های خود را در کیف پول‌های سخت‌افزاری نگهداری کنید تا امنیت آن را بالا ببرید.

استفاده از قابلیت‌های امنیتی

پشتیبانی از احراز هویت دوعاملی 2FA و و تعیین پین کد برای بالا بردن امنیت، از ویژگی‌های مهم یک کیف پول می‌باشد. قبل از انتخاب کیف پول حتما به این موارد و قابلیت‌های امنیتی آن، توجه کنید. سعی کنید از تمام گزینه‌های موجود برای ایمن کردن دارایی‌های خود استفاده کنید.

احتیاط کنید

جهت حفظ و ذخیره‌ی کاردانو و دارایی‌های خود، همواره نکات امنیتی را رعایت کنید. استفاده از گذرواژه‌های قوی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. کلیدهای خصوصی و گذرواژه‌ی خود را هرگز در اختیار دیگران نگذارید.

نصب آنتی ویروس

سعی کنید یک آنتی ویروی معتبر و قدرتمند روی سیستم خود نصب و فقط از کیف پول‌های معتبر و امن استفاده کنید.

استفاده از کیف پول‌های امن و معتبر

با گسترش این حوزه، کلاه‌برداران به دنبال سودجویی از افراد می‌باشند. از کیف پول‌های شناخته شده و امن استفاده کنید و آن‌ها را فقط از وب‌سایت‌های رسمی دانلود نمایید.

معرفی 12 تا از بهترین کیف پول‌های کاردانو

معرفی 12 تا از بهترین کیف پول‌های کاردانو

۱.کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس Ledger Nano S

لجر نانو اس، اولین کیف پول عرضه شده توسط کمپانی فرانسوی لجر می‌باشد. بعد از تولید این کیف پول، کمپانی به سراغ تولید کیف پول‌ جدیدتر به نام لجر نانو ایکس رفت.

اگر اطرافیان شما در حوزه‌ی کریپتوکارنسی فعال هستند، احتمالا نام این کیف پول را از آن‌ها شنیده‌اید. شما می‌توانید رمز ارز کاردانوی خود را در این کیف پول ذخیره کنید. طی بروزرسانی اخیر لجر، اعلام شد که امکان ذخیره‌ی کاردانو از این پس در لجر نانو اس فراهم شده است.

این خبر موجب ناراحتی برخی افراد و خوشحالی افراد دیگری شد. علت ناراحتی از این موضوع، بالا بودن قیمت کاردانو است. کاردانو رمز ارزی با قیمت بالا می‌باشد و عده‌ای قادر به تهیه و سرمایه‌گذاری این رمز ارز نیستند.

جهت تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از لجر نانو اس، باید کاراکترهایی که در ابتدا به شما نمایش داده می‌شود را در جایی امن ذخیره کنید.

از این کاراکترها حتما چند نسخه تهیه و در جای امن نگهداری کنید. هرگز این کاراکترها را در دسترس شخص دیگری قرار ندهید.

۲. کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس Ledger Nano X

لجر نانو ایکس از جدیدترین محصولات شرکت فرانسوی لجر می‌باشد. این کیف پول دارای اعتبار بسیار بالایی است و افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. از این رو، شما با خیال راحت می‌توانید به آن اعتماد کنید.

امنیت در کیف پول‌های سخت‌افزاری بسیار بالا می‌باشد و شما با خیال راحت می‌توانید از آن‌ها جهت ذخیره‌ و حفظ دارایی‌های خود، استفاده کنید.

کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس Ledger Nano X

یک صفحه‌ نمایش لمسی در این کیف پول تعبیه شده است و می‌توانید از طریق آن، اطلاعات کیف پول خود را رصد کنید.

می‌توان گفت یکی از مشکلات بزرگی که کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند، هزینه‌ی بالای آن‌ها می‌باشد. این موضوع باعث شده تا هرکسی توان تهیه‌ی این کیف پول‌ها را نداشته باشد.

توصیه‌ی ما به شما این است که اگر دارایی زیادی دارید، حتما برای حفظ آن از کیف پول‌های سخت افزاری استفاده نمایید. عبارت بازیابی که به شما داده می‌شود را در جایی امن ذخیره کنید تا از بروز مشکلات متعدد جلوگیری نمایید.

۳. کیف پول سخت‌افزاری ترزور مدل تی Trezor T

همانند کیف پول‌های لجر، ترزور نیز نسخه‌های مختلفی دارد. اما تنها مدلی که قادر به پشتیبانی از ارز دیجیتال کاردانو می‌باشد، مدل ترزور تی است. می‌توانید برای حفظ و ذخیره‌سازی کاردانوهای خود در جایی امن، روی ترزور تی حساب باز کنید.

تروز تی قادر به پشتیبانی از چندین ارز مختلف علاوه بر کاردانو می‌باشد.

کیف پول سخت‌افزاری ترزور مدل تی Trezor T

ویژگی‌های مثبت این کیف پول باعث شده تا در لیست 12 تا از بهترین کیف پول‌های کاردانو قرار گیرد. از جمله مزایای ترزور تی، امنیت بسیار بالای آن می‌باشد. شما می‌توانید با هر سطحی، به راحتی از این کیف پول استفاده نمایید.

می‌توان گفت که ترزور تی همانند یک ریموت کنترل قابل حمل است که هرجایی می‌توانید آن را با خود ببرید. اما هرگز به شما این توصیه را نمی‌کنیم، چون ممکن است مشکلات متعددی به موجب این کار برای شما پیش آید.

 

۴. کیف پول سخت افزاری الی پل Elipal

الی پل یک کیف پول سرد یا سخت‌افزاری بسیار جذاب می‌باشد. نسخه‌ی ۱.۲ این کیف پول، قادر به پشتیبانی از کاردانو یا توکن ADA می‌باشد.

الی پل از بلوتوث و کابل یو اس بی پشتیبانی نمی‌کند و از تمام اتصالات فیزیکی، جدا شده است. شما می‌توانید به کمک کدهای QR که با برنامه‌ی الی پل در گوشی همراه شما کار می‌کند، به کیف پولتان متصل شوید.

کیف پول سخت افزاری الی پل Elipal

 

5.کیف پول نرم افزاری گواردا Guarda wallet

گواردا به صورت چند ارزی است و در سال ۲۰۱۷ به طور رسمی وارد بازار شد. تیم توسعه دهنده‌ی این کیف پول مدعی هستند که هیچکدام از کلید‌های خصوصی و عمومی کاربران، روی سرورهای آن‌ها به هیچ عنوان ذخیره نمی‌شود و فقط صاحب کیف پول اختیار کامل آن‌ها را دارد.

کیف پول نرم افزاری گواردا Guarda wallet

از مزیت‌های مهم این کیف پول که باعث شده در لیست 12 تا از بهترین کیف پول‌های کاردانو قرار گیرد، قابلیت استفاده از آن روی تمام دستگاه‌ها و سیستم عامل‌ها می‌باشد. علاوه بر کاردانو، گواردا از صدها هراز نوع رمز ارز دیگر نیز پشتیبانی می‌کند.

در این قسمت می‌خواهیم به نقاط ضعف و قوت گاردانو بپردازیم. با ما همراه باشید.

نقاط قوت گواردا

 • رابط کاربری آسان
 • پشتیبانی از رمز ارزهای مختلف
 • پشتیبانی از کلیه دستگاه‌ها و سیستم‌های عامل
 • توانایی ادغام با کیف پول‌های سخت‌افزاری

نقاط ضعف گواردا

 • به تازگی قابلیت پشتیبانی از آدا را پیدا کرده است.
 • امکان وجود باگ و ریسک‌های جزئی
 • وجود گزارش‌های مختلف از سمت کاربران در خصوص باگ‌های موجود در نرم‌افزار. از این رو باید در استفاده از این کیف پول بیشتر احتیاط کرد.

 

6. کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic wallet

کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic wallet

در کیف پول اتمیک شما قادر هستید علاوه بر ذخیره‌سازی رمز ارز کاردانو، رمز ارزهای مختلف دیگری را نیز نگهداری کنید. معمولا اتمیک به صورت هفتگی لیست رمز‌های خود را آپدیت می‌کند، شما می‌توانید رمز ارزهای مورد نظر خود را در آن جستجو کنید و بیابید، سپس آن‌ها را ذخیره نمایید.

حتما اطمینان حاصل کنید که عبارت بازیابی که در ابتدا کیف پول به شما می‌دهد را، در جایی امن ذخیره می‌کنید.در صورتی که عبارت بازیابی خود را فراموش کنید، در صورت بروز مشکل متاسفانه کل دارایی شما از بین خواهد رفت.

اتمیک به طور مستقیم به صرافی‌های  Changelly و ShapeShift متصل می‌باشد.

 

7. کیف پول نرم افزاری ددالوس Deadalus

کیف پول نرم افزاری ددالوس Deadalus

یکی از بهترین کیف پول‌های کاردانو، کیف پول ددالوس می‌باشد. ددالوس فقط مختص به سیستم عامل‌های رایانه‌ای می‌باشد و از ویندوز، مک و لینوکس پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید این کیف پول را در کامپیوتر خود نصب کنید و به ذخیره‌سازی ارز کاردانو بپردازید.

به گفته‌ی توسعه دهندگان این کیف پول، هیچ کلید خصوصی‌ای در سرورهای آن‌ها ذخیره نمی‌شود و تنها خود کاربر اختیار کامل آن‌ها را دارد. از اینرو می‌توان به امنیت آن اعتماد کرد.

یکی از نقاط ضعف این کیف پول، عدم وجود قابلیت تایید دومرحله‌ای می‌باشد. به شما توصیه می‌کنیم جهت جلوگیری از بروز مشکلات متعدد، حتما نسخه‌ی پشتیبان از کیف پول خود تهیه نمایید.

 

8. کیف پول نرم‌افزاری اکسودوس Exodus

کیف پول نرم‌افزاری اکسودوس Exodus

اکسودوس کیف پول چند ارزی می‌باشد که رابط کاربری آسان و زیبای آن، باعث محبوبیت فراوانش شده است. این کیف پول تقریبا با تمام دستگاه‌ها سازگاری دارد و از سیستم عامل‌های اندروید، ویندوز، مک، لینوکس و IOS پشتیبانی می‌کند. همچنین، اکسودوس قادر به اتصال به کیف پول سخت‌افزاری ترزور نیز می‌باشد.

رابط کاربری بسیار آسان آن باعث شده تا افراد تازه‌کار نیز به راحتی بتوانند با این کیف پول کار کنند.

کد نرم افزاری اکسودوس به صورت اپن سورس یا متن باز نمی‌باشد اما طبق توضیحات توسعه‌دهندگان آن، هیچگونه کلید خصوصی روی سرور این شرکت ذخیره نمی‌شود.

از نقاط ضعفی که می‌توان به آن اشاره کرد، اعمال محدودیت‌های دسترسی برای کاربران با IP آی پی ایرانی می‌باشد. با تبعیت از قوانین ایالات متحده، این کمپانی امکان سرویس دهی به کاربران ایرانی را ندارد.

اما شما می‌توانید به وسیله‌ی نرم‌افزارهای تغییر آی پی، آی پی خود را تغییر دهید و از امکانات این کیف پول بهره ببرید.

در اینجا به نقاط ضعف و قوت اکسودوس می‌پردازیم:

نقاط قوت

 • رابط کاربری آسان و جذاب
 • پشتیبانی از رمز‌ ارزهای مختلف
 • قابل استفاده در رایانه و تلفن همراه
 • تیم پشتیبانی مناسب و قدرتمند

نقاط ضعف

 • عدم وجود قابلیت تنظیم میزان کارمزد اتریوم و دیگر آلت کوین‌ها به صورت دستی
 • عدم سرویس دهی به کاربران با آی پی ایران

 

9. کیف پول نرم افزاری اینفینیتو Infinito Wallet

کیف پول نرم افزاری اینفینیتو Infinito Wallet

یکی از کیف پول‌هایی که می‌توانید ارز دیجیتال کاردانو را در آن ذخیره کنید، کیف پول اینفینیتو می‌باشد. اما می‌توان گفت بزرگ‌ترین مشکل آن، عدم وجود قابلیت تایید دو مرحله‌ای است.

همین موضوع باعث شده تا برخی کاربران در استفاده از این کیف پول کمی دچار تردید شوند. توصیه‌ی ما به شما استفاده از کیف پولی است که تایید دو مرحله‌ای را دارا باشد.

به محض ورود به نرم‌افزار، کلید خصوصی برای شما ایجاد می‌شود و روی سرورهای اینفینیتو ذخیره نمی‌شود. همچنین علاوه بر ذخیره‌سازی رمز ارز کاردانو می‌توانید ارزهای دیگر از جمله بیت کوین، بیت کوین کش، لایت کوین و … را نیز در آن ذخیره نمایید.

اینفینیتو از سیستم عامل‌های اندروید و IOS پشتیبانی می‌کند.

10. کیف پول نرم افزاری بیت فورکس Bitforx Wallet

یکی از مزایای مهم این کیف پول که باعث شده جزو 12 تا از بهترین کیف پول‌های کاردانو قرار گیرد، وجود قابلیت تایید دو مرحله‌ای می‌باشد.

شما با فعال کردن این قابلیت، می‌توانید امنیت حساب کاربری و دارایی‌های خود را تا حد خیلی زیادی بالا ببرید. متاسفانه اینفینیتو امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ندارد و این موضوع می‌تواند از نقاط ضعف این کیف پول به حساب آید.

شما می‌توانید از اینفینیتو در تلفن همراه خود به راحتی استفاده کنید. همچنین وجود یک نسخه‌ی وب نیز باعث شده تا بتوانید در کامپیوتر و لپ تاپ خود نیز از آن  استفاده نمایید.

 

11. کیف پول نرم افزاری تحت وب یوروی Yoroi

کیف پول نرم افزاری تحت وب یوروی Yoroi

یوروی یک کیف پول تحت وب و آنلاین و جزو کیف پول‌های سبک محسوب می‌شود. چرا سبک است؟ چون برای به اجرا درآمدن کیف پول لزومی ندارد تمام بلاک چین رمز ارزهای خود را دانلود کنید. یعنی به محض نصب کردن کیف پول، می‌توانید شروع به فعالیت و انجام تراکنش کنید.

کیف پول یوروی  به صورت یک اکستنشن یا افزونه، روی مرورگر کروم قابل اجرا است.

در هنگام نصب این کیف پول، کلمه بازیابی به شما داده می‌شود. این کلمات متشکل از ۱۵ کاراکتر هستند که باید حتما آن را در جایی امن ذخیره کنید.

اگر این عبارت را گم یا فراموش کنید، در صورت بروز مشکل متاسفانه تمام دارایی شما از بین خواهد رفت.

12. کیف پول نرم افزاری آبرا Abra

یکی از بهترین کیف پول‌های کاردانو، کیف پول آبرا می‌باشد. شما علاوه بر ذخیره‌ی رمز ارز کاردانو، می‌توانید رمز ارزهای دیگری همچون بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، مونرو، زی کش، دش و … را نیز در آن ذخیره کنید.

آبرا قابل اجرا در سیستم عامل‌های اندروید و  IOS است و متاسفانه از ویندوز، مک و لینوکس پشتیبانی نمی‌کند.

یکی از نقاط قوت آبرا، کامزد بسیار پایین آن می‌باشد. شما با استفاده از این کیف پول، نسبت به کیف پول‌های دیگر کارمزد کمتری را پرداخت خواهید کرد.

کاربران امریکایی و فیلیپینی می‌توانند از طریق آبرا، انتقال‌های بانکی خود را نیز انجام دهند.

 

کلام آخر

ارز دیجیتال کاردانو با توکن اختصاصی ADA، مبتنی بر شبکه‌ی بلاک چین است و می‌توانید به چند هدف با انتخاب این شبکه، دست پیدا کنید.

می‌توانید آدا را برای انتقال به دیگران، استفاده کنید. همچنین از این شبکه جهت ساخت پلتفرم‌های غیرمتمرکز نیز می‌توانید استفاده نمایید. امکان استفاده از کاردانو برای پیش نیاز قراردادهای هوشمند نیز وجود دارد.

می‌توان گفت کاردانو همزمان ویژگی‌های اتریوم، ایاس و پلتفرم‌های دیگر مربوط به قراردادهای هوشمند را، در دسترس کاربران خود قرار می‌دهد.

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با ویژگی‌های 12 تا از بهترین کیف پول‌های کاردانو آشنا کنیم. امیدواریم نسبت به نیازهای خود آگاهانه تصمیم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *