جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 (طراحی کامل)

خیلی از مهندسین معمار زحمت زیادی برای آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 متحمل شدند ولی متاسفانه به حدنصاب نمره قبولی دست پیدا نکردند. متاسفانه در کلاس های آمادگی آزمون نظام مهندسی مشاهده شده طرح های متفاوت و نادرستی به شرکت کنندگان آزمون نظام مهندسی ارائه می شود.

در حقیقت حتی کسانی که سال ها کلاس های آمادگی آزمون نظام مهندسی را برگزار می کنند به دلیل عدم اطلاع از قوانینی که در حال تغییر هستند طرح های نادرستی به افراد شرکت کننده در آزمون طراحی نظام مهندسی ارائه می کنند. جالب است هیچکس فرد دیگری را قبول ندارد و حتی ممکن است با برداشت نادرست خود از قوانین، شرکت کنندگان را در داشتن جواب صحیح به اشتباه بیاندازند.

خیلی از سایت ها هم هستند که بدون کمک گرفتن از اساتید خبره طراحی های نادرستی انجام می دهند و طرح خود را به فروش می رسانند.

به همین دلیل با توجه به درخواست مکرر کاربران برای طراحی آزمون نظام مهندسی سال 97 جواب این آزمون برای مهندسین معمار در وب سایت قرار گرفت. البته در سال قبل جواب آزمون نظام مهندسی مهر 96 نیز طراحی شده بود و خیلی از کاربران توانسته بودند حد نصاب نمره قبولی در آزمون را کسب کنند برای همین از اساتید طراح مجددا دعوت کردیم تا جواب آزمون نظام مهندسی سال 97 را نیز طراحی کنند.

اگر تصمیم دارید حد نصاب نمره آزمون طراحی معماری را به دست بیاورید پیشنهاد می کنم این طراحی که حاوی نکات کلیدی می باشد را تهیه کنید. 

جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 (طراحی کامل)

 

جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 

همانطور که می دانید آزمون طراحی معماری نظام مهندسی مهر 96 یکی از سخت ترین سوالات آزمون این چند سال بوده است. خیلی از دوستانی که جواب این آزمون را تهیه کرده بودند در آزمون نظام مهندسی معماری سال 97 موفق به قبولی شده اند.

البته آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 به مراتب آسان تر از سال های قبل بود. ولی باز هم بسیاری از مهندسین نتوانستند در این آزمون حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند. آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 هم نکات و ریزه کاری های خودش را داشت که می بایست تمام اصول به دقت رعایت می شد تا به طرح قابل قبول مهندسی می رسید.

 

جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97

جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی – اردیبهشت 97 

خرید دانلودی

جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 شامل 2 طرح متفاوت است که در حال حاضر در دسترس می باشد. با طراحی هر دو طرح می توانستید حد نصاب نمره قبولی در آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 را به دست آورید.

 

چرا شرکت کنندگان در آزمون نظام مهندسی باید این طراحی را داشته باشند؟

همانطور که گفتم یک تیم چند نفره از اساتید که آزمون های نظام مهندسی و نحوه طراحی سوالات را بررسی می کنند جواب صحیح آزمون را طراحی کرده اند. این اساتید همه ساله جواب آزمون های نظام مهندسی معماری را طراحی کرده و در اختیار وب سایت ثروت آفرین قرار می دهند.

جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 و مهر 96 با جزئیات دقیق با نرم افزار اتوکد طراحی شده است. دوستانی که می خواهند در آزمون های بعدی نظام مهندسی شرکت کنند بدون شک می بایست جواب صحیح آزمون های قبلی را بدانند تا با آمادگی کامل در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند.

طراحان سوال، در آزمون های طراحی نظام مهندسی نکات بسیار ریزی قرار می دهند تا آمادگی شرکت کنندگان را بسنجند. رعایت نکردن یکی از این نکات توسط شرکت کنندگان در آزمون نظام مهندسی باعث می شود مهندسین معمار کل نمره آزمون و یا بخش زیادی از آن را از دست بدهند و شانس قبولی آن ها بسیار کاهش پیدا می کند.

داشتن جواب صحیح که تمام نکات مورد نظر در طراحی را شامل شده باشد یکی از نکات مهم در قبولی امتحان طراحی نظام مهندسی معماری می باشد. برای همین اکنون دقیق ترین طراحی جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 در دسترس شرکت کنندگان این آزمون در وب سایت موجود می باشد و می توانید آن را دانلود کنید.

 

نکته مهم : کاربرانی که جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 را تهیه کرده باشند می توانند جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی مهر 96 را با 50 درصد تخفیف تهیه کنند.

به عنوان مثال اگر جواب آزمون طراحی نظام مهندسی معماری اردیبهشت 97 را تهیه کرده باشید می توانید جواب آزمون طراحی نظام مهندسی معماری مهر 96 را با نصف قیمت تهیه کنید.

 

نحوه استفاده از کد تخفیف آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97 :

مهندسین معمار به دو صورت می توانند کد تخفیف پکیج دوم را تهیه کنند.

روش اول : برای دریافت کد تخفیف ابتدا باید یکی از پکیج های آزمون را خریداری کنید. کد تخفیف جواب آزمون در پکیجی که خریداری می کنید وجود دارد. بعد از اینکه برای خرید پکیج دوم اقدام کردید کد تخفیف را وارد کنید و پکیج دوم را با نصف قیمت تهیه کنید.

روش دوم : بعد از اینکه هر کدام از جواب های آزمون نظام مهندسی را تهیه کردید از طریق بخش تماس با ما با مدیر سایت تماس بگیرید تا کد تخفیف در اختیار شما قرار گیرد.

جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی – اردیبهشت 97 

خرید دانلودی

 

توضیحاتی در مورد آزمون طراحی معماری نظام مهندسی مهر 96 

همانطور که گفتم خیلی از دوستانی که جواب آزمون نظام مهندسی مهر 96 را از وب سایت ثروت آفرین تهیه کرده بودند موفق شدند در آزمون نظام مهندسی سال 97 حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند.

برای طراحی آزمون نظام مهندسی مهر 96 نکات بسیار مهمی در طراحی می بایست رعایت می شد. البته خیلی از مهندسین در زمان آزمون این نکات مهم را رعایت نکرده بودند و منجر به عدم قبولی خیلی از افرادی شد که در آزمون شرکت کرده بودند.

جواب آزمون طراحی نظام مهندسی معماری سال 96 هم با سه طرح متفاوت طراحی شد و در اختیار شرکت کنندگان در آزمون قرار دارد. برای تهیه جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی مهر 96 می توانید از این لینک استفاده کنید.

 

صورت سوال و نکات آزمون طراحی معماری نظام مهندسی اردیبهشت 97

1- این ساختمان اسکلت فلزی می باشد پس حداکثر دهنه مجاز با تیرچه های منفرد 8 متر است.اما توصیه نشریه شماره 543 حداکثر 7 متر است.

نشریه شماره 543 دستورالعمل طراحی و اجرای سقف­ های تیرچه بلوک، تیرچه­ های پیش ساخته خرپایی و تیرچه ­های فولادی با جان باز: حداکثر دهانه مورد پوشش سقف(در جهت طول تیرچه پیش ساخته خرپایی) با تیرچه ­های منفرد نباید بیشتر از 8 متر باشد(فلزی و بتنی). در جهت اطمینان توصیه می­گردد تا دهانه مورد پوشش بیشتر از 7 نباشد در صورت وچود دهنه بیشتر از 7 مطابق بند 3-3-6 از تیرچه ­های مضاعف استفاده شود.

 

2- ساختمان شامل طبقات زیرزمین، همکف و دو طبقه مسکونی روی همکف است که گروه­ های ساختمانی ۴ و ۵ (در حالت ۳ طبقه) می باشد. ارتفاع مجاز در ساختمان­ های دارای زیرزمین با پنجره نورگیر از نما ، حداکثر ۱۱/۷۰متر  و در ساختمان­ های فاقد آن حداکثر ۱۰/۵۰ متر.در نتیجه ارتفاع مجاز برای ساختمان مورد نظر ۱۰/۵۰متر می­باشد.

 

3- زمین این ساختمان در انتهای یک کوچه بن بست قرار دارد.تنها دسترسی زمین از انتهای کوچه بن بست می باشد.پس با توجه به شکل زمین ساختمان جنوبی می باشد و دسترسی سواره از انتهای کوچه و در عرض 3.90 می باشد و دسترسی پیاده در عرض 2.20 می باشد. نورگیری اصلی با توجه به این محدودیت ها از سمت جنوب زمین و از انتهای کوچه بن بست می باشد. با توجه به این نورگیری زمین، نیاز به پاسیو در طراحی الزامی است.

 

4- با توجه به گروه بندی ساختمان که در گروه 4 می باشد احتیاج به دسترسی معلول الزامی است حتی اگر در صورت سوال ذکر نشده باشد.

 

5- طبق بند 15-2-2-7-8 مبحث 15 حداقل ارتفاع کف به کف دو طبقه متوالی در هر سمت چاه مطابق جدول 15-3-2-7-8 می­باشد. دقت شود طبق مبحث در هر سمت چاه گفته شده. پس طراحی آسانسورهای دو طرفه برای توقف در نیم طبقه بلامانع می­باشد.

 

6 – 6  انبار به مساحت حداقل 2 متر مربع و 6 پارکینگ در پلان زیرزمین و تاسیسات مرکزی ندارد.

 

انواع توقفگاه­های خصوصی و عمومی:

کوچک(دارای حداقل ۳ محل توقف خودرو) با حداقل ارتفاع کف تا زیر سقف ۲٫۲۰

متوسط (دارای ۴ تا حداکثر ۲۵ محل توقف خودرو) با حداقل ارتفاع کف تا زیر سقف ۲٫۴۰

بزرگ(دارای بیش از ۲۵ محل توقف خودرو)با حداقل ارتفاع کف تا زیر سقف ۲٫۴۰

که با توجه به سوال توقفگاه متوسط  با حداقل ارتفاع کف تا زیر سقف ۲٫۴۰ مدنظر می باشد

 

7- ورودی به مساحت حداقل 6 مترمربع

بند ۴-۵-۱-۳-۲ فضای ورودی ساختمان باید دارای امکان ایستادن چند نفر و دارای سطح آزاد و بدون مانعی برابر با حداقل ۱/۴۰ * ۱/۴۰ متر باشد

 

8- 2 واحد مسکونی یک خوابه هر کدام به مساحت 76 متر مربع در پلان طبقه همکف باید طراحی کرد. با توجه به مساحت واحدهای همکف که از 75 متر مربع بیشتر است باید ضوابط زیر رعایت شود.

حمام خارج از فضای خواب باشد.

آشپزخانه دیواری مجاز نیست. در بند ث از 4-7-1-1-2 مبحث 4 : طراحی یا قرارگیری آشپزخانه باز یا دیواری در واحدهای مسکونی دارای مساحت 75 متر مربع و بیشتر باید به نحوی باشد که دید مستقیم از فضای نشیمن عموی یا سالن به قسمت­های اصلی پخت و پز و کار آشپزخانه وجود داشته باشد.

آشپزخانه نور و تهویه مجزا داشته باشد.(عمق نورگیری 7 متر مربع ممنوع)

عدم  دید از پذیرایی به سرویس بهداشتی

تعبیه توالت فرنگی الزامی است. در بند 4-7-1-1-17 مبحث 4 در هر واحد مسکونی با زیربنای 75 مترمربع و بیشتر باید فضای کافی برای نصب حداقل یک کاسه توالت فرنگی رعایت شود.

دسترسی به حیاط در بند 4-5-8-2-1 مبحث 4 : در ساختمان بیش از یک واحد باید دسترسی مستقل ساکنین به حیاط اصلی وجود داشته باشد. این دسترسی می­تواند از طبقه همکف و یا زیرزمین (با توجه به شیب زمین و عدم مشرفیت) صورت گیرد.

 

9- 2 واحد مسکونی ،یک واحد دو خوابه به مساحت حداقل 130 متر مربع و یک واحد تک خوابه به مساحت حداقل 70 متر مربع در پلان تیپ طبقات یکم و دوم

 

10- اتاق خواب ها دارای کمد دیواری به عمق حداقل 60 سانتی متر و به مساحت حداقل 12 مترمربع بدون احتساب مساحت کمدها

 

11- ضخامت سقف های زیرزمین و طبقه آخر حداقل 40 سانتی متر در نظر گرفته شود و بقیه سقف ها 30 سانتی متر.

 

12- تراز طبقه همکف نسبت به معبر 1.20+ متر و پایین ترین نقطه تراز کف تمام شده زیرزمین 1.60- متر در نظر گرفته شود.

جواب آزمون طراحی معماری نظام مهندسی – اردیبهشت 97 

خرید دانلودی

6 دیدگاه

 1. سلام. وقتتون بخیر. میشه بفرمایید حل آزمون توسط کدام یک از اساتید صورت گرفته؟

  • سلام شیمای عزیز
   حل این آزمون توسط چند نفر از اساتید با تجربه که دارای پروانه طراحی معماری نظام مهندسی هستند صورت گرفته است.
   موفق باشید

 2. سلام
  ممنون از جواب صحیحتون من جواب آزمون طراحی معماری اردیبهشت 97 رو خریداری کردم چطور از کد تخفیف برای آزمون مهر 96 استفاده کنم؟

  • سلام مینای عزیز
   در بسته ای که خریداری کردید فایلی با عنوان kod-takhfif (کد تخفیف) وجود دارد. مجددا باید وارد سایت شوید و محصول دوم را ثبت سفارش کنید و کد تخفیف را در قسمت ثبت سفارش وارد کنید تا تخفیف 50 درصدی اعمال شود.
   موفق باشید

 3. با سلام
  بالاخره نزدیک امتحان موفق شدیم یه جواب درست برای آزمون طراحی معماری سال های قبل پیدا کنیم ممنون واقعا عالی بود.

 4. سلام، امروز جواب آزمون طراحی معماری اردیبهشت 97 رو تهیه کردم واقعا نکات خوبی توی طرح بود که من خیلی هاش رو رعایت نکرده بودم. ممنون از شما و تیم طراحتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *