فیلتر کف قیمتی سه ماهه (دیده‌بان بازار بورس)

فیلترها از جمله فیلتر کف قیمتی سه ماهه ابزارهایی هستند که رصد بازار را برای افرادی که در بازار بورس فعالیت می‌کنند ساده کرده‌اند. فیلتر کف قیمتی 60 روزه نیز یکی از فیلترهای مهمی است که می تواند سهم های بسیار مناسبی را نشان دهد. تصور کنید قصد دارید سهام مستعد رشد در بازار بورس را شناسایی کنید. برای این کار لازم نیست همه سهم‌ها را هر روز از نظر قیمت و صف‌های خرید و فروش بررسی کنید.

می‌توانید با استفاده از فیلترهای مهم بورس سهم مورد نظر خود را به راحتی جستجو نمایید. در واقع فیلترها به شما اجازه می‌دهند نمادهایی که دارای ویژگی‌های مورد نظرتان هستند را در میان سایر نمادهای موجود در بازار شناسایی کنید. در ادامه با فیلتر کف قیمت 3 ماهه آشنا خواهید شد.

فیلتر کف قیمتی سه ماهه چیست؟

افرادی که با تحلیل تکنیکال آشنا هستند به خوبی می‌دانند شناسایی سهم‌هایی که در کف قیمت خود هستند برای موفقیت در بازار بورس در بسیاری از موارد اهمیت زیادی دارد. شاید شنیده باشید گفته می شود یک سهم در کف قیمت خود قرار دارد و آماده رشد است. در واقع بهترین زمانی که می‌توانید یک سهم را خریداری کنید وقتی است که یک سهم در کف قیمتی خود قرار گرفته باشد و با فیلتر اینگونه نماها را شناسایی می کنید. در این زمان است که سرمایه گذاران حرفه‌ای با خرید سهم در کف قیمت خود می توانند سود خوبی از بازار کسب نمایند.

حالا چطور باید سهم‌هایی که در کف قیمت خود هستند را پیدا کنیم؟ در اینجا است که استفاده از فیلتر کف قیمتی سه ماهه مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این فیلتر می‌توانید سهم‌هایی که در 60 روز یا همان سه ماه معاملاتی بورس تهران در کف قیمت خود هستند را جستجو کنید. به این ترتیب بهترین زمان برای ورود به اینگونه سهم‌ها با این فیلتر بورسی مهم را در اختیار خواهید داشت. در ادامه با روش استفاده از این فیلتر آشنا خواهید شد.

روش استفاده از فیلتر کف قیمتی 60 روزه

برای استفاده از فیلتر کف قیمتی سه ماهه کد فیلتر موجود در انتهای این مطلب را در بخش دیده بان سایت tsetmc کپی کنید. البته برای استفاده برخی فیلترها نیاز هست تا قالب شخصی در دیده بان بازار بورس ساخته شود. برای ساخت قالب شخصی به روش زیر عمل می کنیم:

 • ابتدا وارد سایت tsetmc شوید و بر روی گزینه‌ای که در تصویر زیر نشان داده شده کلیک کنید.
فیلتر کف قیمتی سه ماهه (دیده بان بازار بورس)
 • در این قسمت برروی گزینه شماره 1 (قالب نمایش) کلیک کنید. سپس با مشاهده کادری که در تصویر زیر مشخص شده برای ساخت قالب شخصی برروی گزینه شماره 2 (ساخت قالب) کلیک کنید.
ساخت قالب شخصی
 • مطابق تصویر زیر یا به دلخواه خود قالب سفارشی برای فیلتر تعریف نمایید. با توجه به استفاده cfield در فیلتر در تعریف قالب شخصی خود حتما این مورد را لحاظ نمایید.
اجرای قالب شخصی در فیلتر
 • پس از تعریف بخش های مهم و لازم در قالب شخصی بر روی گزینه ذخیره قالب شخصی کلیک نمایید. پس از ایجاد قالب برروی گزینه شماره 3 (شخصی) کلیک کنید تا قالب ایجاد شده در فیلترها اجرا شود.

جمع‌بندی

با استفاده از این فیلتر سهم‌هایی که به کف قیمت خود در بازار بورس رسیده اند نشان داده می شود. سهم‌های معرفی شده در این فیلتر در کف 60 روزه قابل مشاهده هستند. اما می‌توانید با تغییر عدد 60 در خط ششم فیلتر زیر مدت زمان کف قیمتی را افزایش یا کاهش دهید. فیلترهای زیر بعنوان کد فیلتر کف قیمتی سه ماهه در بازار بورس مورد استفاده قرار می گیرد.

true==function()
{
var MinPrice=function(){
var min=[ih][0].PriceMin;
var ipos;
for(ipos=0;ipos<60;ipos++)
if(min>[ih][ipos].PriceMin)
min=[ih][ipos].PriceMin;
return min;
};
if((pl)<MinPrice())
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

کد زیر نیز بعنوان فیلتر کف قیمتی 3 ماهه مورد استفاده قرار می گیرد.

true==function()
{
var MinPrice=function()
{
var min=[ih][0].PriceMin;
    var n;
    for(n=1; n<59; n++)
      if(min>[ih][n].PriceMin)
        min=[ih][n].PriceMin;
    (cfield0)= min;
    (cfield1)=(pc)-min;
    (cfield2)= Math.round(((pc)-min)/(pc)*100*100)/100;
    return min;
  };
  if((cfield2)<3 && MinPrice() !=0)
  {
    return true;
  }
  else
  {
    return false;
  }
}()

فیلتر زیر کف قیمت 60 روزه (سه ماهه) به همراه تزریق نقدینگی می باشد.

(Math.min( [ih][1].PriceMin , [ih][2].PriceMin , [ih][3].PriceMin , [ih][4].PriceMin , [ih][5].PriceMin , [ih][6].PriceMin , [ih][7].PriceMin , [ih][8].PriceMin , [ih][9].PriceMin , [ih][10].PriceMin , [ih][11].PriceMin , [ih][12].PriceMin , [ih][13].PriceMin , [ih][14].PriceMin , [ih][15].PriceMin , [ih][16].PriceMin , [ih][17].PriceMin , [ih][18].PriceMin , [ih][19].PriceMin , [ih][20].PriceMin , [ih][21].PriceMin , [ih][22].PriceMin , [ih][23].PriceMin , [ih][24].PriceMin , [ih][25].PriceMin , [ih][26].PriceMin , [ih][27].PriceMin , [ih][28].PriceMin , [ih][29].PriceMin , [ih][30].PriceMin , [ih][31].PriceMin , [ih][32].PriceMin , [ih][33].PriceMin , [ih][34].PriceMin , [ih][35].PriceMin , [ih][36].PriceMin , [ih][37].PriceMin , [ih][38].PriceMin , [ih][39].PriceMin , [ih][40].PriceMin , [ih][41].PriceMin , [ih][42].PriceMin , [ih][43].PriceMin , [ih][44].PriceMin , [ih][45].PriceMin , [ih][46].PriceMin , [ih][47].PriceMin , [ih][48].PriceMin , [ih][49].PriceMin , [ih][50].PriceMin , [ih][51].PriceMin , [ih][52].PriceMin , [ih][53].PriceMin , [ih][54].PriceMin , [ih][55].PriceMin , [ih][56].PriceMin , [ih][57].PriceMin , [ih][58].PriceMin , [ih][59].PriceMin ))> ( ( Math.min( (pmin) , [ih][1].PriceMin , [ih][2].PriceMin , [ih][3].PriceMin )) ) &&
(tvol) >= (bvol) &&
(tvol) >200000
فیلتر طلایی بورس

4 دیدگاه

 1. سلام
  با تشکربرای پیدا کردن سهمایی که قیمت کنونی آنها کمتر از 100 درصد رشد نسبت به پایین ترین قیمت آن در سه ماه گذشته دارد باید چه دستوری را به فیلتر بالا اضافه کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *