فیلتر پیش بینی بازار فردا (دیده‌بان بازار بورس)

فیلتر پیش بینی بازار فردا یکی ازکاربردی‌ترین فیلترهای بازار بورس است. همانطور که می‌دانید، تعداد سهم‌های بازار بورس بسیار زیاد است و آنالیز و بررسی تک تک این سهم‌ها می‌تواند کاری دشوار و وقت‌گیر باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی دیگر از ابزارهای کارآمدی که در این مواقع به کمک شما می‌آیند فیلترهای نوسان‌گیری هستند.

شما می‌توانید با استفاده فیلترهای بازار بورس تعداد بسیاری از سهم‌های مناسب رشد را جستجو کرده و نمادهایی که دارای موقعیت مناسب خرید هستند را پیدا کنید. یکی از پرکاربردترین این فیلترها، فیلتر پیش بینی بازار فردا است که قصد داریم در این مقاله به طور مفصل آن را شرح دهیم.

فیلتر پیش بینی بازار فردا (دیده بان بازار بورس)

 

نقش فیلتر در پیش بینی بازار بورس

فیلتر پیش بینی بازار فردا یک استراتژی معاملاتی است که در آن یک تحلیلگر تکنیکال براساس درصد تغییرات نسبت به قیمت‌های قبلی، قوانینی را برای زمان خرید و فروش سرمایه گذاری تعیین می‌کند. به طور کلی فیلتر بر اساس حرکت قیمت یا این اعتقاد که افزایش قیمت‌ها همچنان در حال افزایش است و روند نزولی قیمت‌ها همچنان ادامه دارد، کار می‌کند. یک درصد افزایش خاص باعث خرید می‌شود، در حالی که یک درصد کاهش خاص باعث فروش می‌شود. به بیان ساده‌:

 • فیلتر یک استراتژی معاملاتی است که بر اساس تغییرات قیمت از پیش تعیین شده تعیین می‌شود و به طور معمول به صورت درصد تعیین می‌شود.
 • معامله‌گر بر اساس تجزیه و تحلیل نمودارهای تحلیل تکنیکال و تعیین اینکه کدام درصد برای آنچه که می‌خواهد انجام دهد بهتر است، تغییر قیمتی را که می‌خواهد استفاده کند، تعیین می‌کند.
 • معامله‌گر همچنین باید تعیین کند که تغییر قیمت بر چه اساس ایجاد شده است، مثلا بر اساس بسته شدن قیمت‌ها یا برخی دیگر از فاکتورهای مهم فنی.
نقش فیلتر در پیش بینی بازار بورس

فیلتر پیش بینی بازار فردا

فیلتر پیش بینی بازار فردا به عنوان یک فیلتر بسیار مهم در بازار بورس ایران مطرح می باشد. شما می‌توانید به ‌واسطه این فیلتر، سهم‌هایی که احتمال صف خریدشان در بورس برای فردا وجود دارد را شناسایی کنید. لازم به ذکر است که این فیلتر بورسی بر اساس یک ساعت انتهایی بازار تصمیم‌گیری می‌کند. چرا که در ساعات انتهایی بورس، کارکرد بازار به مراتب قابل اطمینان‌تر خواهد بود. همانطور که می دانید معامله‌گران حرفه‌ای بر این عقیده هستند که یک ساعت پایانی بازار است که می‌تواند وضعیت بازار فردا را مشخص کند.

به طور کلی افرادی که وارد بازار بورس و سرمایه می‌شوند و قصد خرید سهامی را دارند، بیشتر به دنبال سهم‌هایی هستند که در پایان اصلاح خود و در آستانه صف خرید باشند و فیلتر پیش بینی بازار فردا برای شناسایی اینگونه سهم ها در بورس مورد استفاده قرار میگیرد. برای تشخیص سهم‌های در آستانه صف خرید، باید به عوامل زیادی توجه کنید که چند مورد از آنها به شرح زیر است:

 • میزان حجم معاملات
 • درصد ورود پول هوشمند
 • تشخیص سطوح حمایت و مقاومت آن سهم
 • تشخیص بالا بودن قدرت خریداران نسبت به فروشندگان سهم
 • انتشار اخبار مثبت بنیادی از سهم
 • بررسی میزان شناوری سهم
فیلتر پیش بینی فردای بازار بورس

شناسایی صف خرید فردا با استفاده از تکنیک ساعت

زمانی که سهمی بیشتر از حجم مبنا در بازار بورس معامله شود و قیمت آخرین معامله حداقل ۲ درصد از قیمت پایانی بیشتر باشد، گفته می‌شود که تکنیک ساعت اتفاق افتاده است و فیلتر پیش بینی بازار فردا نشان می‌دهد که روند قیمت سهام در روزهای آینده به صورت صعودی خواهد بود. حداقل ۲ درصد بالاتر به این معنی است که افراد حاضرند حداقل ۲ درصد مثبت تابلوی فردای آن سهم را خریداری کنند. هممانطور که اشاره کردیم قیمت پایانی روز قبل، مبنای قیمت گذاری روز بعد است و این می‌تواند در پیش بینی وضعیت سهم در روز آینده بازار بورس بسیار مهم باشد.

نحوه تشخیص سهم‌هایی از بازار که با تکنیک ساعت کار می‌کنند

برای یافتن سهامی که از الگوی ساعت پیروی می‌کنند بایستی به قسمت دیده بان بازار در سایت tsetmc.com بروید و در قسمت فیلتر، عبارت فیلتر الگوی ساعت که به شکل زیر است را وارد کنید تا سهم‌هایی که قیمت آخرین معامله آنها حداقل ۳% از قیمت پایانی بیشتر است را مشاهده کنید.

فیلتر الگوی ساعت:

‌(pl)>=(pc)*1.03
 • در صورتی که در نیم ساعت پایانی بازار، آخرین قیمت سهمی ۱/۵ درصد بیشتر از قیمت پایانی آن باشد، به احتمال هشتاد درصد این سهم فردا مثبت خواهد بود.
 • در صورتی که در نیم ساعت پایانی بازار آخرین قیمت سهمی ۲ درصد بیشتر از قیمت پایانی آن باشد، سهم به احتمال هشتاد درصد در صف خرید فردا خواهد بود.

کاربرد دیگری از فیلتر پیش بینی بازار فردا برای ایجاد صف خرید

معمولا پیش می‌آید که یک سهم در بازاری متعادل به صورت عادی خرید و فروش شود ولی سهامداران عمده با گذاشتن سفارشات زیاد خرید در قیمت‌های بالاتر، سریعا چندین سفارش فروش را جمع‌آوری کنند؛ اگر این کار چندین بار در روز تکرار شود، یک جو روانی و عطش خرید برای سهم ایجاد می‌شود و امکان دارد صف خرید برای این سهم بوجود آید. این تغییرات در سفارش نمادها در فیلتر پیش بینی بازار فردا قابل شناسایی می باشد.

کاربرد دیگری از فیلتر وضعیت فردای بازار برای ایجاد صف خرید

نحوه شناسایی سهم‌های در آستانه صف خرید با استفاده از فیلتر پیش بینی فردای بازار بورس

بدیهی است که پیدا کردن نمادهای مستعد رشد و صف خرید از بین صدها نماد در بازار بورس کار مشکلی باشد. اما شما می‌توانید برای پیدا کردن چنین نمادهایی از فیلتر پیش بینی بازار فردا استفاده کنید. سپس به بررسی حجم معاملات و بقیه فاکتورها در سهم بپردازید. در صورتی که سهم در ناحیه حمایتی قوی خود قرار داشت و حجم معاملات سهم از ۲ برابر حجم ماهانه بیشتر بود، احتمال ورود پول هوشمند به سهم زیاد است و احتمالا به زودی صف خرید در سهم تشکیل می‌شود.

فیلتر زیر سهم‌های در آستانه صف خرید در بازار بورس را نمایش می‌دهد. این فیلتر به نام فیلتر پیش بینی بازار فردا در بازار بورس مشهور است و می‌توانید در سایت دیده بان از آن استفاده نمایید.

(tno)>50&&(tvol)>(bvol)&&(bvol)<=7000000&&(plp)>=(pcp)+1.5&&(eps)>0
فیلتر طلایی بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *