آموزش افتتاح حساب و ثبت‌نام در وبمانی و نحوه وریفای کردن حساب

وبمانی (WMZ) یک کیف پول و سیستم پرداخت و معامله ارز جهانی است که امکان پرداخت‌های آنلاین و بین‌المللی را برای کسب‌و‌کار‌ها فراهم می‌کند. بنابراین آشنایی با این سیستم پرداخت و ثبت‌نام در وبمانی برای هر فردی که قصد در‌آمد‌زایی آنلاین و معامله بین‌المللی ارز‌های دیجیتال را دارد ضروری است. وبمانی این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا با استفاده از واحد‌های وبمانی (واحد‌های WM) در لحظه معامله کنند و بدون نیاز به حساب بانکی و کارت اعتباری حساب وبمانی افتتاح کنند. علاوه‌بر این وبمانی امکان خدمات مالی آنلاین، پرداخت همتا به همتا (P2P)، و سرویس‌های فروش و پرداخت آنلاین را فراهم می‌کند.

این سیستم پرداخت آنلاین در سال ۱۹۹۸ توسط شرکت انتقال وب‌مانی در روسیه تاسیس شد. در‌حال حاضر وبمانی به دلیل رابط کاربری ساده و امنیت پرداخت به محبوبیت گسترده‌ای دست‌یافته است. وبمانی که یکی از روش‌های پرداخت جهانی قابل اعتماد و موثر است در‌حال حاضر بیش از ۶ میلیون کاربر دارد. این شرکت در ۲۰۱۸ به ۵ میلیون حساب کاربری دست یافت و تعداد کاربران آن روز‌به‌روز در‌ حال افزایش است.

وبمانی در حال حاضر از ۸ نوع کیف‌پول از جمله WMR-RUB (ارز روسیه)، WMZ-USD (دلار) و WME-EURO (یورو) و غیره با‌توجه به نیاز کاربر پشتیبانی می‌کند. محبوب‌ترین کیف پول آن WMZ-USD بوده و به این علت که دلار رایج‌ترین ارز جهان است. در‌واقع هر یک WMZ معادل با یک دلار است.

کاربرد‌های وبمانی

موارد استفاده وبمانی عبارتند از:

  • انتقال و دریافت فوری و امن وجه
  • برداشت و واریز سریع با اتصال به حساب بانکی
  • خرید آنلاین و اینترنتی محصولات با بهترین قیمت بازار
  • پرداخت قبض‌ها و هزینه خدمات
  • فناوری امنیتی بهینه و کارآمد

نحوه ثبت‌نام در وبمانی و استفاده از آن

برای ثبت‌نام در وبمانی و ایجاد کیف‌پول ای‌والت (e-wallet) باید مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: به صفحه اصلی وبمانی مراجعه کنید.

مرحله ۲: گزینه ثبت‌نام (sign up) را انتخاب کنید تا یک حساب افتتاح و ثبت کنید.

نحوه ثبت‌نام در وبمانی و استفاده از آن

مرحله ۳: برای تکمیل ثبت‌نام در وبمانی باید اطلاعات ضروری را پر کنید:

شماره موبایل خود را وارد کنید: شما برای ثبت‌نام در وبمانی باید شماره تلفن همراه خود را به‌ صورت صحیح وارد کنید تا در مراحل بعد کد تایید برای شما ارسال شود. برای ثبت‌نام در وبمانی می‌توانید از شماره تلفن ایران استفاده کنید، کاربران ایرانی بدون محدودیت می‌توانند از خدمات وبمانی استفاده کنند. شماره تلفن همراه خود را بدون صفر وارد کنید و سپس روی گزینه ادامه کلیک کنید.

وارد کردن شماره تلفن همراه

اطلاعات شخصی خود را وارد کنید: اطلاعات فردی مانند تاریخ تولد، آدرس ایمیل، سوالات امنیتی و پاسخ آنها را برای ثبت‌نام در وبمانی و ساخت حساب کاربری وارد کنید. شما باید پاسخ‌های خود به سوالات امنیتی را به یاد داشته باشید تا اگر رمز عبور خود را فراموش کردید، حساب خود را بازگردانی کنید.

وریفای کردن شماره تلفن همراه: شما در این قسمت باید کد تایید ارسال شده به تلفن همراه خود را وارد کنید.

وریفای کردن شماره تلفن همراه

ایجاد رمز عبور: یک رمز عبور برای حساب کاربری وبمانی خود بسازید و برای تایید آن روی گزینه ok کلیک کنید.

ایجاد رمز عبور

در پایان هر بخش گزینه ادامه (Next) برای رفتن به مرحله بعدی را مشاهده می‌کنید. پس از اینکه مراحل بالا را طی کنید حساب وبمانی شما با یک شناسه ۱۲ رقمی افتتاح می‌شود. در ابتدا حساب شما معمولی بوده اما در ادامه می‌توانید آن را به حساب حرفه‌ای ارتقا دهید.

پس از اینکه به حساب کاربری خود وارد شوید باید برای انجام پرداخت‌ها و خدمات مالی یک کیف پول بسازید. برای این منظور پیامی نشان داده می‌شود که باید گزینه اوکی را انتخاب کنید. در ادامه مراحل ایجاد کیف پول وبمانی را توضیح می‌دهیم:

ثبت‌نام در وبمانی

مرحله ۴: پس از ثبت‌نام در وبمانی و ساخت حساب کاربری، روی گزینه ایجاد کیف پول (Creat a purse) کلیک کنید.

ایجاد کیف پول (Creat a purse)

 

ساخت کیف‌پول WMZ پس از ثبت‌نام در وبمانی

پس از ثبت‌نام در وبمانی کافی است مراحل زیر را برای ساخت شماره کیف پول WMZ برای دلار دنبال کنید.

مرحله۱: برای دریافت شماره کیف‌پول وبمانی باید وارد حساب کاربری خود شوید، این شماره برای دریافت و انتقال دلار ضروری است.

مرحله ۲: پس از ثبت‌نام در وبمانی و ورود به حساب کاربری خود، روی تب کیف پول (Purse) کلیک کنید، در صفحه‌ای که باز می‌شود در کادر purse کلیک کرده و شماره کیف‌پول خود را اضافه کنید.

مرحله ۳: در قسمت مربوط به ارز دیجیتال WMZ معادل با دلار ایالات متحده را انتخاب کنید. سپس تیک موافقت با شرایط و قوانین وبسایت را فعال و روی گزینه ایجاد (create) کلیک کنید.

ایجاد کیف پول (Creat a purse)

مرحله ۴: اکنون شما می‌توانید شماره کیف‌پول وبمانی خود با کلیک روی حساب کاربری مشاهده کنید.

مرحله ۵: همه اطلاعات مربوط به حساب و کیف‌پول وبمانی خود از جمله آیدی وبمانی، ایمیل، رمز عبور و شماره Z-Purse را جای امن یادداشت کنید.

اکنون می‌توانید با استفاده از حساب و کیف‌پول وبمانی خود به‌راحتی و بدون محدودیت به انتقال و دریافت آنلاین بپردازید.

 

با کلیک روی گزینه WMR معادل با USD (WMR equivalent USD) می‌توانید کیف پول خود را به دلار تغییر دهید، می‌توانید انواع دیگر کیف پول نیز انتخاب کنید. در نهایت با پذیرش قوانین وبسایت موافقت کنید و برای ایجاد کیف پول روی گزینه ایجاد (Create) کلیک کنید. شما برای انجام معاملات باید شماره کیف پول دیجیتالی خود را به‌یاد داشته باشید.

شماره کیف پول دیجیتالی

مرحله ۶: وارد حساب جیمیل خود شوید و حساب وبمانی را وریفای کنید. سپس پیام تایید اعتبار حساب کاربری و اطلاعات حساب برای شما از طریق ایمیل ارسال می‌شود. شما باید کد WMID را جای امن ذخیره کنید زیرا برای ورود به حساب کاربری به این آیدی کد نیاز دارید.

مراحل بالا برای ثبت‌نام در وبمانی و ساخت کیف پول در وبسایت وبمانی بود، اکنون می‌توانید با حساب وبمانی خود به دریافت و ارسال وجه و معامله بپردازید.

انتقال پول از طریق وبمانی

برای انتقال پول از طریق وبمانی بین دو کیف پول متفاوت باید مراحل زیر را طی کنید:

انتقال پول از طریق وبمانی

مرحله ۱: از منو سمت چپ صفحه روی گزینه امور مالی (Finances) کلیک کنید. در این بخش کیف پول و سرمایه شما نشان داده می‌شود.

گزینه امور مالی (Finances)

مرحله ۲: برای واریز پول از وبمانی به حساب فرد دیگر روی گزینه انتقال وجه (Transfer Funds) کلیک و گزینه به کیف پول وبمانی (To WebMoney-Purse) را انتخاب کنید. در این بخش باید اطلاعات فرد گیرنده مانند شماره کیف پول، مبلغ و ارز مورد‌نظر برای انتقال را وارد کنید.

اطلاعات فرد گیرنده مانند شماره کیف پول، مبلغ و ارز مورد‌نظر

اطلاعات فرد گیرنده مانند شماره کیف پول، مبلغ و ارز مورد‌نظر

اطلاعات فرد گیرنده مانند شماره کیف پول، مبلغ و ارز مورد‌نظر

مرحله ۳: کد تایید به شماره تلفن شما ارسال می‌شود. کد تایید ۵ حرفی را در قسمت مربوطه وارد کنید. مبلغ مورد‌نظر با کارمزد ۰.۸٪ به حساب دریافت‌کننده منتقل شده و از حساب وبمانی شما کسر می‌شود.

کد تایید ۵ حرفی

با استفاده از وبمانی فرایند انتقال وجه بسیار سریع و آسان صورت می‌گیرد.

واریز وجه به حساب وبمانی

شما می‌توانید سرمایه خود را به حساب وبمانی و کیف پولی که ایجاد کردید واریز کنید:

  • سرمایه خود را در بخش تبادل ارز به WM تبدیل کنید. همچنین می‌توانید از یک صرافی استفاده کنید که از ارز WM پشتیبانی می‌کند.
  • سپس WM خود را به کیف پول وبمانی خود واریز کنید.

احراز هویت برای ثبت‌نام در وبمانی

وریفای کردن حساب یا احراز هویت برای پرداخت‌های وایر بانکی، ویزا و مستر کارت و سایر خدمات مالی اینترنتی اهمیت زیادی دارد. همچنین برخی از صرافی‌ها امکان تکمیل عملیات پرداختی را بدون احراز هویت حساب وبمانی نمی‌دهند. بنابراین احراز هویت حساب وبمانی ثابت می‌کند که شما یک فرد حقیقی هستید، و در‌نتیجه وبمانی امنیت حساب شما را بهتر تامین می‌کند. به بیان ساده شما می‌توانید در وبمانی ثبت‌نام کنید و حساب خود را وریفای نکنید، اما با امکانات کمتر و محدودیت‌های بیشتری در پرداخت فرامرزی مواجه می‌شوید.

دو مرحله اصلی در احراز هویت حساب وبمانی

مرحله ۱: پاسپورت فرمال

مرحله ۲: آپلود مدارک و اسناد

پاسپورت رسمی یا فرمال چیست؟

حساب ویمانی سطح‌های مختلفی دارد که سه نوع حساب الیاس، فرمال و پرسونال اصلی‌ترین نوع آنها است. سطح الیاس همان حساب کاربری است که شما در اولین مرحله افتتاح می‌کنید. این نوع حساب کاربری برای خرید اینترنتی و پرداخت‌های با مبلغ کم مناسب است زیرا سطح امنیت پایین‌تری دارد. حساب الیاس رایگان است و می‌توانید روزانه ۱۰۰ دلار مبادله کنید و حداکثر ۳۰۰ دلار در حساب خود ذخیره کنید. پاسپورت فرمال سطح بالاتری است که به‌صورت رایگان و از طریق سرویس WM-PASSPORT صادر می‌شود. اما برای صدور پاسپورت فرمال باید اطلاعات هویتی خود را بارگذاری کنید. پاسپورت فرمال وبمانی بدون دریافت هزینه و به‌صورت رایگان و پس از اینکه اطلاعات شخصی خود را در بخش احراز هویت وارد می‌کنید صادر می‌شود. این نوع پاسپورت وبمانی امکان خدمات انتقال بانکی زیر را فراهم می‌کند:

  • انتقال وجه از طریق وایر ترانسفر
  • استفاده از کارت فیزیکی پیش پرداخت (prepaid)

اما با استفاده از پاسپورت فرمال فقط می‌توانید تا سقف ۳۰۰۰ دلار در روز تراکنش انجام دهید و حداکثر مبلغ ده هزار دلار موجودی داشته باشید.

سطح پرسونال وبمانی نیز به شما امکان استفاده از همه خدمات وبمانی را فراهم می‌کند. برای صدور این نوع پاسپورت باید علاوه بر بارگذاری مدارک به‌صورت حضوری به دفتر اسناد رسمی و یا سفارت روسیه در ایران برای احراز هویت مراجعه کنید. این پاسپورت محدودیت تراکنش روزانه ندارد، اما برای صدور آن باید ۵۰ دلار پرداخت کنید.

احراز هویت وبمانی با استفاده از پاسپورت فرمال

ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس روی گزینه درخواست پاسپورت وبمانی ( Apply For WebMoney Passport) کلیک کنید.

احراز هویت وبمانی با استفاده از پاسپورت فرمال احراز هویت وبمانی با استفاده از پاسپورت فرمال

در مرحله بعدی  اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات روی گزینه ذخیره کلیک کنید.

وارد کردن اطلاعات

مرحله ۲: آپلود اسناد

آپلود اسناد

دومین مرحله احراز هویت حساب وبمانی نیز رایگان است. فقط کافی است اسنادی مانند پاسپورت و کارت‌های هوشمند را آپلود کنید. پس از تایید اطلاعات اولیه در مدت ده دقیقه پاسپورت فرمال شما صادر می‌شود.

دومین مرحله احراز هویت حساب وبمانی

مانند مرحله قبل در بخش پنل کاربری حساب خود روی گزینه بارگذاری سند جدید (Upload A New Document) کلیک و تصویر اسکن شده پاسپورت خود را بارگذاری کنید. توجه کنید که فقط تصاویر رنگی قابل قبول است و حداکثر اندازه فایل شما باید ۲ مگابایت باشد. مدارک شما طی ۲۴-۴۸ ساعت آینده تایید شده و در پنل کاربری شما قابل مشاهده خواهد بود. به‌این ترتیب احراز هویت حساب وبمانی شما با موفقیت انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *