فیلتر mfi – ام اف آی (دیده‌بان بازار بورس)

فیلتر mfi با توجه به درخواست و نیاز بازار به این فیلتر مهم کدنویسی شده است. با توجه به اینکه صدها شرکت مختلف با نمادهای متفاوت در بازار بورس وجود دارد پیدا کردن نمادهایی که دارای شرایط مورد نظر باشد در بین این تعداد نماد کار آسانی نخواهد بود.

این فیلتر با شخصی‌سازی اطلاعات به بررسی سریع و شناسایی نمادها کمک می‌کند. بطور کلی فیلترهای بازار بورس هر کدام شرایط خاصی دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی فیلتر mfi که به عنوان یک فیلتر نوسان‌گیر مشهور است می‌پردازیم.

فیلتر mfi - ام اف آی (دیده‌بان بازار بورس)

پیشنهاد ویژه ثروت آفرین : محصول فیلتر پول هوشمند

فیلتر mfi چیست؟

فیلتر mfi که با نام (money flow index) شناخته می شود یکی از فیلترهای کاربردی بورس است. در این فیلتر با بررسی قیمت شروع، قیمت پایانی، کمترین و بیشترین قیمت و حجم معادله، بررسی و نتایج را در خروجی فیلتر نشان می دهد.

این فیلتر تغییر قیمت در یک دوره معین را به معامله گران بازار بورس نشان می دهد. بساری از سرمایه گذاران در بازار بورس بصورت نوسانگیری خرید و فروش می کنند و این فیلتر می توان یکی از استراتژی های مهم اینکونه معامله گران باشد. بطور کلی نوسان کم به معنی حرکت کند قیمت و نوسان زیاد یعنی تغییرات زیاد قیمت و در عوض سوددهی کم در بازار بورس است. به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند تعداد معاملات زیاد با درصد سوددهی کم داشته باشند.

فیلتر mfi دقیقا مانند فیلتر آراس‌آی است و تنها تفاوت این دو فیلتر در محاسبه‌ی شاخص حجم معاملات در mfi می باشد. در آراس‌آی زمانی که اعداد به بالای ۷۰ می‌رسد اشباع خرید و وقتی به زیر ۳۰ می‌رسد اشباع فروش را نشان می‌دهد در حالیکه در mfi این اعداد به ترتیب اعداد ۸۰ و ۲۰ هستند.

اشباع خرید و اشباع فروش در mfi

سخن آخر

فیلتر mfi یک فیلتر برای کاربردی برای نوسان‌گیری در بازار بورس است. بسیاری از سرمایه گذاران از این فیلتر بعنوان یک استراتژی مهم در کنار سایر روش های تحلیلی در بازار بورس استفاده می کنند. با توجه به اینکه گاهی فیلتر mfi ممکن است به نقاط مهمی برسد و سیگنال خرید یا فروش صادر کند ولی قیمت سهم رشد یا کاهش چندانی نمی‌کند.

پس توجه داشته باشید در کنار این فیلتر از سایر روش های تحلیی تکنیکال نیز در بازار بورس استفاده نمایید. استفاده از این فیلتر در کنار دیگر ابزار تکنیکال می‌تواند درصد موفقیت معامله گران در بازار بورس را تا بسیار زیادی افزایش دهد.

کد فیلتر mfi

در زیر کد mfi برای استفاده در دیده بان بازار بورس قرار داده شده است. امیدواریم بتوانید از این فیلتر در بازار بورس استفاده کرده و کسب سود نمایید.

true==function(){
var i=0
var monyflow
var monyflow2
var pmonyflow=0
var nmonyflow=0
var mfi
//
for(i=0;i<14;i++) {
monyflow =[ih].QTotTran5J* ([ih].PClosing + [ih].PriceMax + [ih].PriceMin) / 3
monyflow2 = [ih][i+1].QTotTran5J * ([ih][i+1].PClosing+ [ih][i+1].PriceMax + [ih][i+1].PriceMin) / 3
if ( monyflow > monyflow2 ) pmonyflow = pmonyflow + monyflow
if ( monyflow < monyflow2 ) nmonyflow = nmonyflow + monyflow
}
mfi = 100 - ( 100 / (1+ (pmonyflow / nmonyflow)))
//
if ((tvol)!=0 && mfi<=50 && [is9]>80 ) return (1)
}()
فیلتر طلایی بورس

2 دیدگاه

  1. کار نمی کرد من تست کردم

    • سلام علی عزیز
      فیلتر صحیح می باشد. احتمالا در زمان تست سایت اصلی با مشکل مواجه بوده است و می بایست در ساعاتی دیگر تست بفرمایید.
      موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *