سرخطی در بورس به چه معناست؟ معرفی روش های سرخطی

سرخطی در بورس نوعی معامله در بازار سهام است. در این معامله، توسط سهامدار راس ساعت ۸:۳۰ صبح  سفارش خرید یا فروش ثبت و ارسال میشود. درواقع سرخطی زدن در بورس به این معنی است که راس ساعت آغاز معاملات و در صف‌های خرید یا فروش، سفارش ارسال می‌شود تا جایگاه بهتری را در این صفوف بتوانید بدست آورید.

توجه تان را به مثال زیر جلب می‌کنیم:

آقای مقدم قصد دارد سهام شرکت الف را در روز شنبه خریداری کند. به دلیل انتشار اخبارهای مثبت، سهام این شرکت بسیار مورد توجه و علاقه سایر سهامداران قرار گرفت. به همین دلیل آقای مقدم پیش‌بینی می‌کند که با صف خرید سنگینی در روز شنبه راس ساعت ۸:۳۰ صبح روبه‌رو شود.

راس ساعت تعیین شده، او اقدام به ثبت سفارش می‌کند. جهت خریداری سهام شرکت الف، باید با ثبت بالاترین قیمت روز راس ساعت ۸:۳۰ صبح، سفارش ثبت شود. این حالت در اصطلاح بورسی، سرخطی زدن نام دارد.

آقای شهابی که همکار آقای مقدم است، در همان روز بعد از تحلیل و بررسی‌های فراوان، تصمیم می‌گیرد که سهام شرکت ب را به فروش برساند. در آن روز با توجه به پیش‌بینی آقای شهابی، برای این نماد صف فروشی سنگینی شکل می‌گیرد.

برای فروش سهام در چنین شرایطی، باید پایین‌ترین قیمت روز راس ساعت ۸:۳۰ ثبت و ارسال شود. این حالت و شرایط در اصطلاح بورسی، سرخطی زدن نام دارد.

عوامل سرخطی زدن در بورس چیست؟

  1. انتخاب کردن کارگزاری مناسب
  2. استفاده کردن از سرور مجازی بورس
  3. افزایش دقت در زمان و سرعت ثبت سفارش

آشنا شدن با روش‌های سرخطی زدن در بورس

۲ نوع روش برای سرخطی زدن وجود دارد:

روش اول: سرخطی به روش دستی:

در روش دستی، چند ثانیه پیش از رسیدن به ساعت ۸:۳۰ شما باید قیمت مد نظر و تعداد سهام را وارد کنید. جهت انجام شدن عمل سرخطی، این موارد را چندین بار ارسال کنید تا سفارش شما در ابتدای صف قرار گیرد.

روش دوم: سرخطی با ربات سرخطی:

برای سرخطی زدن در این روش، باید از ربات سرخطی کمک بگیرید. ربات سرخطی از طریق زیرساخت و ابزار مناسب، به معامله‌گران این امکان را می‌دهد که زمانی که در کسری از ثانیه هزاران سفارش به هسته معاملات ارسال می‌شوند، بتوانند پیش از گشایش سفارشات خود را به گونه‌ای به ثبت برسانند که در صفوف خرید یا فروش جایگاه بهتری کسب کنند.

ربات سرخطی قابل تنظیم است. به وسیله‌ی آن می‌توانید تعیین کنید:

  1. کدام سهام را بفروشید یا بخرید.
  2. چه زمانی برای معامله‌ مدنظرتان شروع به کلیک کردن کنید.
  3. هر کلیک را در چه فاصله زمانی انجام دهید.

می‌توان گفت که به کمک این ربات شما می‌توانید در روز بعد از عرضه اولیه، ردیف اول صف خریداران عرضه اولیه باشید. همچنین می‌توانید جزو لیست افرادی باشید که برای خرید و فروش سهام مد نظرتان، در جایگاه اولیه هستند.

رمز موفقیت در سرخطی در بورس چیست؟

رمز موفقیت در سرخطی در بورس چیست؟

شانس افرادی که از سرور مجازی استفاده می‌کنند، برای موفقیت در سرخطی زدن بیشتر است. استفاده از اینترنت پرسرعت و پینگ پایین، از دیگر رموز موفقیت است.

در موفقیت آمیز بودن سرخطی، ساعت ثبت سفارش شما بسیار مهم است. به این نکته توجه داشته باشید که باید از ساعت ۸:۴۴:۵۸ ارسال سفارشتان را آغاز کنید.

کلام آخر

تمایل سرمایه‌گذاران با توجه به مزایایی که بیان کردیم، بیشتر به استفاده از ربات‌های سرخطی است. همین موضوع باعث شده تا سودجویان شروع به سو استفاده کنند. در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، اخیرا شاهد تبلیغات گسترده تحت عنوان ربات‌های سرخط هستیم.

با در نظر گرفتن این موضوع که این ربات‌ها دسترسی به هسته کارگزاری و سازمان ندارند، نمی‌توانند عملیات سرخطی را به انجام برسانند. اما امکان کلاهبرداری با دریافت نام کاربری و رمز عبور شما از پرتفویتان، برای این افراد سودجو فراهم می‌شود. امیدواریم این مقاله که در ثروت آفرین منتشر شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *