فیلتر شرکت های زیان‌ده بورس (دیده‌بان بازار بورس)

این مطلب در خصوص فیلتر شرکت های زیان‌ده بورس می باشد. یکی از فاکتورهای مهم در تحلیل تکنیکال، بررسی میزان سودآوری یا زیان دهی یک شرکت در بورس است. این فاکتور با حروف اختصاری EPS شناخته شده و مخفف واژه Earnings Per Share است. شایان ذکر است EPS با استفاده از فیلترهای دیده بان بورس قابل شناسایی می باشد. EPS به معنی میزان سود هر سهم است که با تقسیم سود شرکت بر تعداد سهام شرکت تخمین زده می‌شود. در این مقاله به بررسی فیلتر شرکت های زیان ده بورس و نحوه استفاده از این فیلتر می‌پردازیم.

فیلتر شرکت های زیان‌ده بورس (دیده‌بان بازار بورس)

پیشنهاد ویژه ثروت آفرین : محصول فیلتر پول هوشمند

معرفی فیلتر شرکت های زیان‌ده بورس

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم این فیلتر با حروف اختصاری EPS در نظر گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که عدد EPS میزان سوددهی یک شرکت را نشان می‌دهد. به‌ این‌ ترتیب هرچه عدد EPS کمتر باشد به معنی سوددهی پایین‌تر است و برعکس هرچه این عدد بیشتر باشد، نشان‌دهنده سوددهی بیشتر شرکت است. از همین رو عدد EPS نقش مهمی در قیمت‌گذاری قیمت سهام ایفا می‌کند.

معرفی فیلتر

شناسایی شرکت‌های زیان ده در بورس

برای شناسایی شرکت‌های زیان ده لازم است عدد EPS در نظر گرفته شود. اگر EPS نمادی منفی بود به این معنی است که به‌ ازای هر سهم ضرر و زیان داده است. با پیداکردن نمادها یا شرکت‌هایی که EPS آنها منفی است، شرکت‌های زیان ده مشخص می‌شوند. اما شاید برای شما نیز جالب باشد که گاهی سهام یا شرکت‌هایی را مشاهده می‌کنید که با اینکه مدت‌های طولانی زیان ده بوده‌اند، اما صف طولانی برای خرید سهام آن ها تشکیل شده است.

همین موضوع معامله گران زیادی را ترغیب به خرید این سهم می کند. در چنین موقعیتی نکته حائز اهمیت بررسی وضعیت تولید و فروش شرکت است. ممکن است در بسیاری از موارد و پس از بررسی‌های اولیه متوجه شوید که وضعیت تولید و فروش شرکت به نسبت گذشته رشد داشته و همین موضوع نیز دلیل تشکیل شدن صف خرید برای این سهم است.

در چنین مواقعی خریداران انتظار دارند که این رشد ادامه پیدا کند و این سهام سوددهی خوبی داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه استفاده از این فیلتر که شرکت های دارای زیان را نشان می دهد شرح دهیم.

شناسایی شرکت‌های زیان ده

نحوه استفاده از فیلتر شرکت های زیان‌ده بورس

استفاده از این فیلتر نیازی به تنظیمات خاص یا قالب شخصی نداشته و تنها باید کد فیلتر را در ویرایشگر سایت TSETMC کپی کنید و سپس بر روی دکمه ثبت کلیک نمایید. زمانی که می‌خواهید کد این فیلتر را کپی کنید، دقت داشته باشید که کاراکترها فیلتر را بصورت صحیح کپی نمایید. همچنین برای آموزش صحیح استفاده از بخش دیده بان بازار می توانید مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس را مطالعه نمایید.

نکته پایانی

در این مقاله ضمن بررسی فیلتر زیان ده و نحوه استفاده آن در دیده بان بازار بورس به معرفی فاکتورهایی پرداختیم که در شناسایی سهام زیان ده تاثیرگذار خواهد بود. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد. همچنین می توانید از کد این فیلتر که در زیر قرار دارد در سایت دیده بان بازار بورس استفاده نمایید.

(eps)<0
فیلتر طلایی بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *