فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن و دوباره قصد صعود دارن (دیده‌بان بازار بورس)

یکی دیگر از فیلترهای مهم در بورس فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن و دوباره قصد صعود دارن می باشد. همان­طور که می دانید روند نمودارها در بازار بورس به صورت یکنواخت نیست و فراز و نشیب های بسیاری دارد. در واقع نمودار در بازه ­ای از زمان صعود می کند و بعد از رسیدن به یک محدوده مقاومتی، قیمت سهم کاهش پیدا می کند و اصطلاحا نمودار وارد فاز اصلاحی می ­شود.

معمولا در زمان اصلاح بازار بورس حجم بسیار کمی از سهم معامله می شود تا اینکه نمودار به یک حمایت نسبتا قوی برسد. در چنین حالتی خریداران وارد عمل شده و حجم بالایی از سهم را خریداری می کنند. با فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن و دوباره قصد صعود دارن می توان چنین نمادهایی را پیدا کرد.

زمانی که حجم زیادی از یک سهم معامله می ­شود اصطلاحا گفته می شود سهم حجم خورده و با حجم خوردن یک سهم بر روی محدوده حمایتی می­توان به صعود سهم در روزهای آتی امیدوار بود. پس یکی از نشانه های صعود سهم در آینده حجم خوردن روی محدوده حمایتی پس از اصلاح است.

کاربرد استفاده از فیلترهای بورسی

فیلترنویسی یکی از ابزارهای شناسایی سهام خاص از بین تعداد کل نمادهایی است که در بازار بورس وجود دارند. هر فیلتر شامل مجموعه ­ای از دستورات ریاضی است که به کمک آن می ­توان در کوتاه­ترین زمان ممکن سهام مورد نظر خود را شناسایی و با استفاده از روش های تحلیل تکنیکال به تحلیل و بررسی سهم پرداخت.

شایان ذکر است ذکر است که سهمی که در خروجی یک فیلتر مشاهده می شود می ­شود حتما باید از دیگر جهات نیز مورد بررسی قرار گیرد. نکته دیگری که در استفاده از اکثر فیلترها مخصوصا فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن و دوباره قصد صعود دارن باید به آن توجه کرد این است که در ساعات پایانی بازار که هیجانات به کمترین مقدار خود رسیده است، از فیلتر استفاده شود.

همانطور که می ­دانید که تعداد نمادهای موجود در بازار بورس بسیار زیاد است. برای پیدا کردن سهامی که در موقعیت خوبی قرار دارد می­ توان از فیلترنویسی استفاده کرد. با فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن و دوباره قصد صعود دارن می­توانید سهم هایی را که چند روز اصلاح کرده اند و مجددا قصد صعود دارند را شناسایی نمایید.

برای شناسایی سهم های مناسب رشد بهتر است به تحلیل تکنیکال نیز آشنایی داشته باشید. تحلیل تکنیکال کمک می کند محدوده حمایت و مقاومت یک سهم را شناسایی نماییم و درصورتیکه سهم روی محدوده حمایتی قوی و از طرف دیگر حجم مناسبی خورده باشد سهم مورد نظر را برای خرید انتخاب کنیم. البته توجه به تابلوی سهم نیز برای اطلاع از قدرت خریداران می تواند پارامتر مهمی در تصمیم گیری برای خرید یک سهم در بازار بورس باشد.

نحوه استفاده از فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن

برای استفاده از فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن و دوباره قصد صعود دارن باید وارد سایت tsetmc.com شوید. همانند تصویر زیر در قسمت بالا و سمت چپ برروی گزینه دیده‌بان بازار کلیک کنید.

نحوه استفاده از فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن

سپس مطابق تصویر زیر در بالا و سمت راست صفحه گزینه فیلتر را انتخاب کنید.

نحوه استفاده از فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن

سرانجام با کلیک بر گزینه «نمایش اطلاعات بدون فیلتر» می ­توانید لیست تمام نمادهای موجود در بازار بورس را ببینید و با کلیک برروی هر سهم وارد صفحه مخصوص به آن نماد شوید. حال اگر قصد نوشتن یک فیلتر خاص را دارید باید روی گزینه «فیلتر جدید» کلیک کنید و نام فیلتر را درج کنید (مثلا فیلتر شماره 1)، سپس فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن و دوباره قصد صعود دارن را در کادری که بدین منظور تعبیه شده درج کنید.

سپس روی گزینه «اعتبارسنجی» کلیک کنید تا در صورت وجود خطا نسبت به رفع آن اقدام نمایید. خطاها به زبان فارسی بیان می­شوند. اگر فیلتر شما هیچ مشکلی نداشته باشد پیام «خطایی در کد مشاهده نشد» نمایش داده می شود. حال این پنجره را ببندید و روی دکمه «ثبت» کلیک کنید تا خروجی فیلتر نمایش داده شود. اکنون می توانید برروی نمادهای مورد نظر کلیک کرده و از لحاظ تابلو و تکنیکال نیز سهم معرفی شده را بررسی نمایید. در تصویر این مراحل قابل مشاهده است

مرحله ایجاد فیلتر جدید تا دریافت خروجی

فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن و دوباره قصد صعود دارن

در حالت کلی فیلترنویسی بدین صورت است که ابتدا باید یک استراتژی خاص برای فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن و دوباره قصد صعود دارن مدنظر داشته باشید. سپس به کمک کدهای فیلترنویسی که بسیار شبیه برنامه ­نویسی است استراتژی مورد نظر خود را پیاده سازی نمایید. در واقع به کمک دستوراتی که برای این کار در نظر گرفته شده است استراتژی خود را به شکلی تبدیل ­کنید که بتوانید خروجی فیلتر را در قالب نمادهای بورسی مشاهده نمایید.

هرچند پیشنهاد می شود حتما فیلترنویسی در بورس را بیاموزید اما گاهی اوقات واقعا نیازی نیست کد فیلتر نوشته شود. بلکه می توانید از فیلترهای بورسی آماده استفاده کنید. در واقع زمانی که قصد دارید از یک استراتژی پرکاربرد که مورد استفاده دیگران نیز هست بهره ببرید، نیازی نیست برای نوشتن فیلتر وقت بگذارید. تنها کافی است نحوه استفاده از آن را بلد باشید.

در ادامه فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردند و دوباره قصد صعود دارن و حجم بالایی نسبت به چند روز گذشته خورده اند آورده شده است. این فیلتر یکی از فیلترهای مهم و کاربردی بورس است و سهامی را نشان می دهد که بعد از چند روز افت قیمت، گارد صعودی گرفته و مستعد رشد در بورس هستند.

true==function()
{
var MaxPriceOfMonth=function()
{var maximum=[ih][0].PriceMax;  var n;
for(n=1; n<29; n++)if(maximum<[ih][n].PriceMax) maximum=[ih][n].PriceMax; return maximum;
};
var IncrementalVolume=function()
{ var V3D=[ih][1].QTotTran5J; var n;
for(n=1; n<4; n++) V3D=(V3D+[ih][n].QTotTran5J)/2; if ([ih][0].QTotTran5J>=3*V3D)
{return 1;
}
};
if(IncrementalVolume()==1 && (tvol)>= (bvol) && ((MaxPriceOfMonth()-(pl))/MaxPriceOfMonth()*100)>=6 && ((MaxPriceOfMonth()-(pl))/MaxPriceOfMonth()*100)<=12 && (py)<=[ih][1].PriceYesterday)
{
return true;
}
else
{
return false;
}
}()

جمع ­بندی

فیلترهای بسیار زیادی از جمله فیلتری که سهم های آن چند روز اصلاح کرده اند و دوباره قصد صعود دارند توسط سرمایه گذاران بورس استفاده می شود. همچنین روزانه در بازار بورس تعداد زیادی از سهام شرکت­های خصوصی و دولتی خرید و فروش می شود. آنچه اهمیت دارد این است که چه سهمی در چه زمانی خرید و در چه زمانی فروخته شود سود خوبی از بازار بورس کسب شود. پس یکی از امکاناتی که برای پیدا کردن سهام مناسب خرید به معامله گر کمک می کند فیلترنویسی است.

ما در این مطلب یکی از پرکاربردترین فیلترهای بورسی به نام فیلتر سهام صعودی که چند روز اصلاح کردن و دوباره قصد صعود دارن را به شما معرفی کردیم. این فیلتر سهام مستعد رشد در بورس را نشان می دهد و امیدواریم بتوانید از این فیلتر مهم و کاربردی در بازار بورس استفاده کنید.

فیلتر طلایی بورس

2 دیدگاه

  1. مرسی از سایت خوبتون فقط این کدی که این جا زدی خطا میده لطفاً رسیدگی کنید ممنون

    • سلام احمد عزیز
      گاهی اوقات این مورد به دلیل بروز خطا در سایت دیده بان بازار می باشد به همین دلیل فیلترهایی که قبلا مشکلی نداشتند در حال حاضر ممکن است با خطا مواجه شده باشند و می بایست در ساعاتی دیگر و یا روز دیگر مجددا فیلترها را تست بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *