فیلتر دوجی سنجاقک (دیده‌بان بازار بورس)

فیلتر دوجی سنجاقک (doji dragonfly) یکی دیگر از فیلترهای بازار بورس است و جزء الگوهای کندل دوجی محسوب می‌شود. کندل دوجی سنجاقک به این دلیل حائز اهمیت است که در مقایسه با سایر الگوهای شمعی کمتر ظاهر می‌شود و این می‌تواند اعتبار آن را به عنوان یک کندل مهم افزایش دهد. این فیلتر نشان دهنده قدرت خریداران و نشان دهنده صعود سهم می باشد.

این الگو می‌تواند در هر زمان از یک روند در نمودارهای بازار بورس ظاهر شود. با این حال، مشاهده آن همیشه به معنای تغییر روند تضمین شده نیست. در ادامه مقاله کد فیلتر دوجی سنجاقک به همراه نحوه معامله با این فیلتر در بورس ذکر شده است.

فیلتر دوجی سنجاقک (دیده‌بان بازار بورس)

نحوه معامله با فیلتر دوجی سنجاقک

دوجی سنجاقک از فیلترهای بسیار کاربردی در بورس است که در سایت ثروت آفرین فیلترنویسی شده است. در ادامه نحوه معامله با این فیلتر بورسی توضیح داده شده است.

1- پس از معرفی فیلتر نمودار سهم بررسی شود و منتظر می مانیم تا نمودار شمعی بطور کامل بسته شود و این الگو در بازار بورس تایید شود.

2- سفارش خرید را در بالا یا در نزدیکی الگوی شمعی دوجی سنجاقک قرار دهید. همچنین می توانید پس از بسته شدن دوجی سنجاقک، سفارش خرید را قرار دهید.

3- توقف ضرر را در پایین شمع دوجی سنجاقک قرار دهید.

اگر قیمت سهم به سمت پایین کندل دوجی سنجاقک برود و ریزش کند و حجم معاملات سهم نیز زیاد شود، باعث می‌شود سیگنال صعودی بی‌اعتبار شده و احتمال ریزش سهم افزای پیدا کند.

نحوه معامله با فیلتر

معمولا می‌توان تا سطح مقاومت بعدی فیلتر دوجی سنجاقک سود کسب کرد. با این حال، چون این فیلتر یک الگوی برگشت روند است، معمولا معامله‌گر نمی تواند تشخیص دهد روند صعودی سهم در بورس تا کجا پیش خواهد رفت. بنابراین، بهترین کاری که سرمایه گذاران می توانند انجام دهند این است که با دقت لازم در هر جا که مناسب دید و قبل از نقطه مقاومت از سهم خارج شود. این روش اجازه می‌دهد معامله گر تا جایی که ممکن است از حرکت روند استفاده کند و سود بالقوه خود را با کمک این فیلتر افزایش دهد.

نحوه معامله با دوجی سنجاقک

کد فیلتر

معامله‌گران می‌توانند از کد فیلتر دوجی سنجاقک که در زیر آورده شده برای نشان دادن سهم هایی که الگوی دوجی سنجاقک تشکیل داده اند، در سایت دیده بان بازار بورس استفاده کنند.

(pmin)<(pl) && (pl) == (pf) && (pl)/(pf)<1.005 && (pf) > (pc) && (pl) > (pc)

فیلتر بورسی زیر نیز یکی دیگر از کدهای این الگو می باشد.

(pmin)*1.05<(pl) && (pl) == (pf) && (pf) > (pc)&&(pmax)==(pl)
فیلتر طلایی بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *