صرافی کوین بیس – از ثبت نام تا خرید و فروش

صرافی کوین بیس یکی از صرافی‌های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال با حجم تراکنش بسیار بالا است که قابلیت های شگفت انگیزی در مقایسه با سایر صرافی‌ها دارد. با اطمینان می‌توانیم بگوییم که اگر در زمینه ارزهای دیجیتال و بازار سرمایه فعالیت داشته باشید، بدون شک صرافی کوین بیس یک نام آشنا برای شما به حساب می‌آید. از طرفی کوین بیس نیز مانند دیگر رقبای خود معایبی دارد، از جمله این معایب می‌توانیم به پشتیبانی نکردن آن از کاربران برخی کشورها اشاره کنیم. اگر به فعالیت در دنیای ارزهای دیجیتال فکر می‌کنید، تا انتهای این مقاله با ما باشید تا با ویژگی‌های این صرافی آشنا شده و آن را بررسی کنیم.

صرافی کوین بیس - از ثبت نام تا خرید و فروش

 

پیشنهاد ویژه ثروت‌آفرین : فیلتر طلایی بورس

 

چرا صرافی کوین بیس را یک گزینه خوب برای کاربران ایرانی می‌دانیم؟

به عنوان یک کاربر ایرانی می‌توانید بدون انجام احراز هویت در صرافی کوین بیس به انجام معاملات بپردازید، انواع ارزهای دیجیتال با دامنه گسترده در دسترس شما قرار دارند؛ درست در نقطه مقابل صرافی‌های ایرانی به چند ارز دیجیتال محدود شده و کاربران باید گزینه‌هایی مانند کوین بیس را انتخاب کنند. در کنار محدودیت تعداد ارزهای قابل معامله باید به حجم معاملات نیز توجه کنیم، امکان نقدینگی در صرافی کوین بیس بالا بوده و کاربران در هر ساعتی از شبانه روز می‌توانند معاملات خود را انجام دهند.

صرافی کوین بیس چیست؟

کوین بیس یک صرافی است، یک صرافی که معاملات ارزهای دیجیتال را ممکن می‌کند، ارزهایی مانند بیت‌کوین، اتریوم، لایت کوین و حدود ۵۰ مورد دیگر در صرافی کوین بیس قابل معامله خواهد بود. کاربران می‌توانند از صرافی کوین بیس برای تبدیل انواع ارز دیجیتال به یکدگیر استفاده کرده یا از امکانات آن برای ارسال یا دریافت ارز دیجیتال کمک بگیرند.

اگر با دنیای بازارهای مالی آشنایی داشته باشید، روند انجام معاملات در صرافی کوین بیس برای شما آشنا بوده و تفاوت زیادی با معاملات سهام ندارد. در این صرافی می‌توانید قیمت و روند ارز دیجیتال مورد نظر را دنبال کرده و سبد سهام خود را تحت نظر داشته باشید.

فراموش نکنید که این مقاله صرفا آموزشی بوده و ما صرافی کوین بیس را تایید را رد نمی‌کنیم.

صرافی کوین بیس چیست؟

کوین بیس از گذشته تا به امروز

کوین بیس (Coinbase) در جولای سال 2011 توسط مهندس سابق مجموعه “Airbnb” تاسیس شد، او برایان آرمسترانگ نام داشت. در  ادامه فعالیت، سال 2012 یکی از تجار پیشین بانک گلدمن ساکس به این مجموعه پیوست تا کوین بیس خدمات خرید، فروش و ذخیره بیت کوین را راه اندازی کند.

روند فعالیت صرافی کوین بیس

روند کار این شرکت درست مثل یک بانک واقعی است، وجوه مشتریان از طریق نقل و انتقالات بانکی دریافت شده و دارایی‌های دیجیتال آن‌ها را در گاوصندوق ذخیره می‌کند. هر کاربر با ثبت نام در صرافی کوین بیس توسط لویدز لندن بیمه شده و 41 متخصص وظیفه حفاظت فیزیکی و مجازی از دارایی کاربران را بر عهده دارند. جالب است بدانید که یکی از محافظین دارایی شما سابقه حضور در جنگ عراق را دارد.

اصلی‌ترین مزیت رقابتی آرمسترانگ را امنیت و نگهداری مناسب از دارایی کاربران می‌دانیم. صنعت بانکداری و حفاظت از دارایی کاربران درگیر فجایع بزرگی بوده است که هر کدام از آن فجایع شرکت‌های بزرگ را به ورشکستگی کشانده‌اند.

هکرها در سال 2014 یک شرکت ژاپنی را به راحتی زمین‌گیر کردند، آن‌ها اطلاعات مشتریان این شرکت را ربوده و در مجموع 480 میلیون دلار را سرقت کردند. فاجعه دوم در کانادا اتفاق افتاده است، بستر معاملات QuadrigaCX وظیفه انتقال دارایی دیجیتال کاربران را بر عهده داشت، بنیان گذار این صرافی تنها کسی بود که به دارایی رمزنگاری شده دسترسی داشت و در یک حادثه غیر منتظره در سال 2018 جان خود را از دست داد؛ در نتیجه این اتفاق 150 میلیون دلار دارایی کارکنان و مشتریان شرکت از بین رفت.

آرمسترانگ محافظ کار بود، او با زیرکی تمام سخنان ضد دولتی را کنار گذاشت، همان سخنانی که عامل رشد بیت کوین و محبوبیت آن در میان مردم بود؛ او برای امن نگه داشتن دارایی با نهادهای نظارتی دولتی همکاری نزدیکی را آغاز کرد.

امنیت، مبارزه با پولشویی و قوانین جدید

در بخش کنترل صرافی کوین بیس در حدود 100 کارمند وجود دارد، این افراد متخصص جریان معاملات را بررسی کرده و تلاش می‌کنند معاملات مربوط به پول شویی را شناسایی کنند. هدف آن‌ها پیدا کردن معاملات غیر عادی است.

وظیفه دیگر آن‌ها نظارت بر اجرای قانون جدید ایالات متحده آمریکا است که بر اساس این قانون اگر معاملات یک معامله‌گر از 200 معامله در سال بیش‌تر شده یا گردش مالی ترکیبی آن از 20 هزار دلار فراتر برود، اطلاعات او در دسترس نهادهای نظارتی گذاشته شده و به شکل دقیق رصد خواهد شد؛ این قانون IRS-1099-k نام دارد، یک قانون که تمام مجرمین از آن هراس دارند.

کوین بیس امیدوار است تا بتواند وفاداری فعالین دنیای ارزهای دیجیتال را بدست آورد، این مجموعه با سرمایه عظیمی که در دسترس دارد آمادگی خود را اعلام کرده تا از فرصت‌های ایجاد شده در دنیای ارزهای دیجیتال پشتیبانی کند. با ثبت نام در صرافی کوین بیس 26 بازار معاملاتی جفت ارزها در دسترس شما قرار می‌گیرد که گاها مجموع حجم معاملات آن‌ها از بیت کوین بیش‌تر می‌شود.

با ثبت نام در صرافی کوین بیس می‌توانید دارایی خود را به کیف پول شخیص خود واریز کند، این ویژگی برای رضایت هرچه بیش‌تر مشتریان انجام شده است.

امنیت، مبارزه با پولشویی و قوانین جدید

ثبت نام در صرافی کوین بیس

ثبت نام در صرافی کوین بیس به سادگی انجام می‌شود، شما باید در ابتدا نام، ایمیل و رمز عبوری مورد نظر خود را در کادرهای خواسته شده وارد کنید.

مرحله بعد، مرحله تایید ایمیل است. یک ایمیل به حساب کاربری شما ارسال شده و با کلیک روی لینک حساب شما تایید خواهد شد.

در مرحله بعد باید شماره تلفن همراه خود را تایید کنید، شماره را در کادر خواسته شده وارد کرده و منتظر ارسال کد بمانید، پس از دریافت کد آن را در کادر مربوط وارد کنید.

کوین بیس از شماره تلفن تایید شده برای ارسال کدهای دو مرحله‌ای در مراحل بعدی استفاده خواهد کرد.

در مرحله جدید باید اطلاعات شناسایی خود را وارد کنید، اطلاعات خواسته شده باید برابر با مدارک هویتی شما باشد.

باز کردن حساب در صرافی کوین بیس تفاوتی با ایجاد یک حساب بانکی ندارد، در نتیجه حساب شما باید با مدارک هویتی تایید و احراز شود. فراموش نکنید که این کار برای کاربران ایرانی ممنوع بوده و در صورت احراز یک کاربر ایرانی، حساب او مسدود خواهد شد.

حالا حساب کوین بیس شما ایجاد شده و می‌توانید با کمک گرفتن از روش‌های مختلف حساب خود را در صرافی شارژ کنید.

ثبت نام در صرافی

 نحوه خرید و فروش ارزهای رمز پایه در صرافی کوین بیس

پس از ثبت نام و ورود اطلاعات خواسته شده، باید روند شروع به کار را یاد بگیریم؛ برای آموزش خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی کوین بیس با ما همراه باشید.

قوانین ورود و استفاده از صرافی کوین بیس بر اساس قوانین فدرال مشخص شده است، شما باید آدرس خانه، تاریخ تولد، چهار رقم آخر سوشال نامبر (کد ملی در آمریکا) و چگونگی استفاده از صرافی را تشریح کنید.

نرم افزار کوین بیس را از طریق اپ استور یا گوگل پلی دریافت کرده و روی تلفن همراه خود نصب کنید. نرم افزار را باز کرده و گزینه “Start” را انتخاب کنید.

فراموش نکنید که امکان ساخت حساب کاربری از طریق نرم افزار صرافی وجود دارد، در این مرحله می‌توانید ایمیل خود را وارد کرده، آن را تایید و یک حساب کاربری ایجاد کنید.

درست مثل مراحل گفته شده در بخش آموزش ثبت نام به کمک وب سایت صرافی، اطلاعات خواسته شده را در کادر های مربوط وارد کنید. این اطلاعات شامل شماره تلفن همراه و تایید آن، نام و نام خانوادگی و دیگر اطلاعات خواهد بود.

در نهایت از شما خواسته می‌شود تا تشریح کنید از کوین بیس برای سرمایه گذاری، پرداخت‌های آنلاین، خرید آنلاین یا سرمایه گذاری در دیگر صرافی‌ها استفاده خواهید کرد. در ادامه باید محل درآمد و بانک خود را برای صرافی مشخص کنید.

البته که هیچ دام از بانک‌های فعال در ایران را در فهرست صرافی پیدا نخواهید کرد، سیستم بانکداری ایران تحریم بوده و کوین بیس از تحریم‌های آمریکا تبعیت می‌کند.

اگر خارج از ایران زندگی می‌کنید، نام کاربری و رمز عبور بانک انتخاب شده را وارد کرده تا به حساب بانکی خود هدایت شوید، سپس مشخص کنید که از کدام حساب بانکی خود برای واریز و برداشت در صرافی استفاده خواهید کرد.

حالا به صفحه اصلی صرافی کوین بیس می‌رسیم، جایی که می‌توانید معاملات خود در دنیای ارزهای دیجیتال را آغاز کنید.

 نحوه خرید و فروش ارزهای رمز پایه در صرافی کوین بیس

خرید ارزهای دیجیتال از صرافی کوین بیس

در ادامه آموزش خرید ارز دیجیتال از صرافی را با مثال بیت کوین دنبال می‌کنیم، بیت کوین یک ارز دیجیتال مطرح و پر طرفدار است که بیش‌تر مردم دنیا نام آن را شنیده‌اند. روند آموزش داده شده در مورد اکثر ارزهای دیجیتال برابر بوده و تنها جزئیات متفاوت خواهد بود.

روی گزینه “Start” از بالای صفحه کلیک کنید. یک فهرست از  ارزهای دیجیتال قابل معامله به شما نمایش داده می‌شود، بیت کوین را از بالای فهرست انتخاب کنید.

به خرید چه مقدار بیت کوین فکر می‌کنید؟ حداقل مقدار سفارش در صرافی کوین بیس 1.99 دلار است، البته که محدودیت‌های مشخص برای هر نوع ارز دیجیتال را باید جداگانه در نظر بگیریم؛ چراکه حداقل مقدار قابل معامله بیت کوین و حداقل مقدار قابل معامله ریپل با یکدیگر تفاوت داشته و موجب حذف سفارش شما می‌شود.

روی گزینه “Order Preview” کلیک کرده و سفارش خود ر ا بررسی کنید. صرافی کوین بیس درصدی از معاملات را به عنوان کارمزد کسر کرده و باید آن را در نظر داشته باشید. برای مثال اگر 500 دلار بیت کوین خریداری کنید، حدود 7.34 دلار به عنوان کارمزد کسر خواهد شد.

برای تایید و انجام معامله روی گزینه “Buy Now” کلیک کنید. این گزینه سفارش شما را روی تابلو ارسال می‌کند. امکان انجام معاملات در لحظه وجود دارد اما باید مدت زمان مورد نیاز برای انجام تراکنش در شبکه بیت کوین را در نظر داشته باشید. این مدت زمان ممکن است تا یک هفته به طول بیانجامد.

فروش ارزهای دیجیتال در صرافی کوین بیس

خرید انجام شده است اما معاملات همیشه دو طرف دارد، پس از خرید یک ارز دیجیتال باید آن را به فروش برسانید. برای فروش ارزهای دیجیتال در صرافی کوین بیس آموزش زیر را دنبال کنید.

صفحه اصلی وب سایت کوین بیس را باز کرده و روی نماد دایره آبی رنگ کلیک کید، دو نماد خرید و فروش به شما نمایش داده می‌شود، شما باید گزینه “Sell” را انتخاب کنید.

از سبد دارایی خود به فروش کدام گزینه فکر می‌کنید؟ درست مانند مثال خرید، دارایی بیت کوین را انتخاب می‌کنیم.

به فروش چه مقدار از دارایی فکر می‌کنید؟ شما می‌توانید تمام دارایی خود را به کمک گزینه‌های موجود در ثبت سفارش به فروش برسانید.

یک بار دیگر صفحه سفارش را بررسی کرده و پس از بررسی روی گزینه “Sale Now” کلیک کنید.

فروش ارزهای دیجیتال در کوین بیس

برداشت پول از صرافی کوین بیس

هدف هر کاربر در انجام معاملات کسب سود است، پس از کسب سود باید مبلغ مورد نظر را از حساب کاربری کوین بیس خارج کنیم. این کار می‌‌تواند به شکل‌های مختلف انجام شود.

توجه داشته باشید که اگر به تازگی خرید یا فروش ارزهای دیجیتال را انجام داده‌اید، ممکن است محدودیت مبتنی بر برداشت پیش روی شما قرار بگیرد. برای مثال اگر در حساب کاربری کوین بیس خود امروز یک معامله انجام داده باشید، امکان برداشت از حساب تا 8 روز آینده ممکن نخواهد بود. این بخش از قوانین نیز مربوط به قوانین فدرال بوده و صرافی باید با دولت همکاری داشته باشد.

پس از گذشت زمان مقرر روند زیر را دنبال کنید.

از فهرست کیف پول خود در صرافی گزینه دلار آمریکا را انتخاب کنید، اگر مقداری ارز دیجیتال فروخته باشید، مقدار موجودی شما به دلار بیش‌تر از 0 خواهد بود.

برای برداشت دارای از کیف پول روی گزینه “Withdraw” کلیک کرده و سپس گزینه “Withdraw Preview” را انتخاب کنید. با این کار پیش نمایش سفارش به شما نمایش داده می‌شود.

دارایی به کدام حساب بانکی شما منتقل شود؟ انتقال دارایی یک تا سه روز کاری زمان نیاز دارد. هم‌چنین می‌توانید با پرداخت مبلغ اندک یک کارت نقدی برای انتقال فوری داشته باشید.

پس از همراهی با مقاله و مطالعه آن می‌دانید که چطور ثبت نام در صرافی کوین بیس را انجام داده و معاملات خود را دنبال کنید. فراموش نکنید که انجام معاملات در بازارهای مالی به دانش مالی نیاز دارد و قبل از آغاز به معاملات باید اطلاعات کافی را کسب کنید.

امنیت صرافی کوین بیس

ایجاد امنیت در دنیای دیجیتال یک اقدام ساده نیست، در کنار اقدامات صرافی، هر کاربر باید کارهای مربوط به خود را به بهترین شکل انجام دهد. ما می‌دانیم که دارایی دیجیتال امن است، آنقدر امن که تنها دارنده آن می‌تواند دارایی را به شکل انتقال دهد. ما چطور به عنوان صاحب یک دارایی شناخته می‌شویم؟ کلید ورود، مالکیت دارایی را تعیین می‌کند. در نتیجه باید بهترین رمز عبور را انتخاب کرده و از تایید دو مرحله‌ای کمک بگیریم.

صرافی کوین بیس از انواع تایید هویت دو مرحله‌ای کمک می‌گیرد تا کاربران با انتخاب ساده‌ترین راه، دارایی خود را در بالاترین حد امنیت نگهداری کنند. فراموش نکنید که اگر شما در مورد اقدامات امنیتی کوتاهی کرده باشید، بیمه ضرر شما را پوشش نمی‌دهد. در نهایت باید بدانید که صرافی کوین بیس 98 درصد از دارایی کاربران خود را به شکل سخت افزاری ذخیره می‌کند.

همانطور که می‌دانید ارزهای دیجیتال پول فیات یا پشتیبانی شده توسط دولت‌ها نیستند، هیچ کدام از انواع ارزهای دیجیتال توسط “SIPC” یا “FDIC” پشتیبانی نمی‌شوند. کوین بیس با جمع آوری موجودی و نگهداری آن‌ها در حساب‌های دلاری، دیگر ارزهای معتبر جهانی یا خزانه نقدی ایالات متحده آمریکا دارایی کاربران خود را بیمه می‌کند.

امنیت صرافی

هر صرافی با رقبای خود مقایسه شده و بررسی می‌شود، صرافی کوبین بیس به نسبت رقبای خود از امنیت بالایی برخوردار بوده و کاربران می‌توانند از این صرافی برای سرمایه گذاری، انجام معاملات یا دیگر خدمات مالی با خیال راحت استفاده کنند.

همانطور که می‌دانید، یکی از اهداف بسیار مهم ارزهای دیجیتال حذف واسط در نقل و انتقالات مالی است تا کاربران بر منابع مالی خود کنترل داشته باشند. در نهایت هر کاربر باید با رو‌ش‌های بیهنه و امن نگهداری از دارایی دیجیتال خود آشنایی داشته باشد، بسیاری از کاربران برای ذخیره و نگهداری خود از کیف پول سخت افزاری کمک می‌گیرند، شما کدام مسیر را دنبال می‌کنید؟

مزایا و معایب صرافی کوین بیس

مزایای ثبت نام در صرافی

رابط کاربری ساده که به شکل بصری طراحی شده است.

ثبت نام در صرافی کوین بیس به کاربران مبتدی به دلیل سادگی در کار با صرافی و آموزش‌های لازم در بخش وبلاگ پیشنهاد می‌شود.

صرافی کوین بیس محدودیتی در مقدار واریز دارایی نداشته و از هر مقدار سرمایه گذاری کاربران استقبال و پشتیبانی می‌کند.

بر اساس بررسی‌های انجام شده صرافی کوین بیس امن بوده و دارایی کاربران در بهترین شکل ممکن نگهداری می‌شود.

کاربران با ثبت نام در صرافی کوین بیس می‌توانند با استفاده از ارزهای فیات، ارزهای دیجیتال را معامله کنند.

روش‌های مختلف در پرداخت به شما اجازه می‌دهد تا واریز وجه را به شکل دلخواه انجام دهید.

کوین بیس از تمام بانک‌های ایالات متحده آمریکا پشتیبانی می‌کند.

صرافی کوین بیس از تمام قوانین مربوط به معاملات مالی در آمریکا پیوری کرده و محیطی به دور از جرائم مالی را ایجاد می‌کند.

کاربران می‌توانند با اتصال به سرویس GDAX معاملات خود را دنبال کنند.

معایب ثبت نام در صرافی

خدمات کوینکس در تمام کشورهای دنیا در دسترس نیست.

به دلیل پیروی از قوانین مالی آمریکا محدودیت‌های قابل توجه در معاملات وجود دارد.

صرافی کوین بیس از قوانین سخت‌گیرانه KYC پیروی می‌کند؛ بر اساس این قوانین تمام معاملات رصد شده و هیچ فردی در روند معاملات نا شناس باقی نمی‌ماند.

تمام اطلاعات معاملات کاربران با مقامات مالیاتی به اشتراک گذاشته شده و از طریق اداره مالیات پیگیری خواهد شد.

هزینه انجام معاملات در صرافی کوین بیس به نسبت رقبا بالا بوده و مزیت رقابتی ایجاد نمی‌کند.

کاربران در انتخاب بازارهای مالی محدودیت داشته و تنها ارزهای دیجیتال شاخص بازار در دسترس معامله‌گران قرار دارد.

معایب ثبت نام در صرافی کوینکس

 

پیشنهاد می کنم مقاله کندل استیک در تحلیل تکنیکال شامل 35 الگو را مطالعه فرمایید.

 

نتیجه گیری

با مقایسه صرافی کوین بیس و رقبای آن متوجه می‌شویم که این صرافی یکی از بهترین مجموعه خدمات را در اختیار کاربران قرار داده و رابط کاربری آن برای تمام افراد حاضر در بازار سرمایه مناسب است؛ اگر حرفه‌ای باشید ابزارهای کافی در اختیار شما قرار گرفته و اگر به عنوان یک کاربر مبتدی معاملات را آغاز کنید سردرگم نخواهید شد.

کوین بیس در زمینه تامین امنیت دارایی کاربران سرآمد بوده و تا به امروز سربلند است؛ در هر حال یک صرافی ارز دیجیتال مانند یک بانک است و سارقین برای به سرقت بردن دارایی‌های آن تلاش می‌کنند، کاربران برای نگهداری مناسب از دارایی خود باید از کیف پول‌های سخت افزاری کمک گرفته و در صورت استفاده از کیف پول مجازی باید رمز عبور آن را در محل امن نگهداری کنید. نگهداری از دارایی برای افرادی که به خرید بلند مدت فکر می‌کنند اهمیت بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *