ثبت نام در صرافی بایننس – از ثبت نام تا خرید و فروش

صرافی بایننس یک صرافی ارزهای دیجیتال است. این صرافی در سال 2017 توسط  Changpeng Zhaoو Yi He  در کشور چین تاسیس شده؛ جالب است بدانید پایه گذاران این صرافی تا قبل از تاسیس صرافی بایننس در صرافی OKCoin مشغول به کار بودند. متاسفانه کشور چین رفتار دوستانه‌ای با ارزهای دیجیتال نداشته و دفتر بایننس به کشور مالت انتقال پیدا کرده است.

یکی از عوامل تاثیر گذار در همه گیری صرافی بایننس، ارز دیجیتال این صرافی است. ارز دیجیتال بایننس کوین در سال 2017 عرضه شد؛ بایننس با عرضه اولیه ارز دیجیتال خود 15 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد.

بر اساس رتبه بندی مجموعه “کوین مارکت کپ” صرافی بایننس از نظر حجم معاملات رتبه دوم را به خود اختصاص داده است؛ کاربران به انجام معاملات در این صرافی علاقه نشان می‌دهند.

 

پیشنهاد می کنم مقاله  فیلترهای کاربردی بورس شامل 700 فیلتر در سایت Tsetmc را مشاهده فرمایید.

 

مزایا و معایب ثبت نام در صرافی بایننس

مزایای ثبت نام در صرافی بایننس

افراد مختلف می‌توانند از روند عرضه اولیه ارز دیجیتال بایننس برای جمع آوری سرمایه استفاده کنند.

صرافی بایننس از ارزهای دیجیتال متداول مانند بیت کوین، اتریوم و ریپل در کنار بیش از 500 ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می‌کند.

هزینه تراکنش با ارز دیجیتال بایننس بسیار کم است.

5 میلیون کاربر فعال از صرافی بایننس برای انجام معاملات خود استفاده می‌کنند.

صرافی بایننس میزبان 1.4 میلیون تراکنش در هر ثانیه است، این مقدار از تراکنش حجم معاملات بالای صرافی را نشان می‌دهد.

این صرافی از سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای برای حفظ امنیت دارایی کاربران استفاده می‌کند.

هر کاربر می‌تواند نا محدود معاملات را در روز انجام دهد.

بایننس از تمام روش‌های متداول معاملاتی و ثبت سفارش پشتیبانی می‌کند.

هر کاربر می‌تواند دستگاه‌های متصل به حساب را مدیریت کرده، فهرستی از آدرس‌های سفید (White List) ایجاد کرده و محدودیت ورود برای دستگاه‌ها تعیین کند.

این صرافی از معاملات کاربران کارمزد اندکی را کسر می‌کند.

نرم افزار موبایل صرافی برای سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس کاربران قرار دارد.

صرافی بایننس برای کاربران خود هدایای نفیس مانند خودروهای لوکس و انواع ارز دیجیتال را در نظر گرفته است.

عضویت در این صرافی برای عموم مردم رایگان بوده و برای انجام معاملات به احراز هویت نیاز نداریم.

بایننس با ارائه انواع API به نرم افزارهای دیگر اجازه می‌دهد تا با صرافی بایننس ادغام شوند، به عبارتی صرافی بایننس خدمات پرداخت درون برنامه‌ای را ممکن می‌کند.

معایب ثبت نام در صرافی بایننس

صرافی بایننس از تحریم‌ها علیه ایران پیروی می‌کند، به عبارتی حساب کاربران ایرانی در این صرافی مسدود شده و امکان احراز هویت وجود ندارد.

کاربران ایرانی برای فعالیت در این صرافی به استفاده از انواع VPS و نرم افزارهای تغییر آدرس IP نیاز دارند.

صرافی بایننس از ارزهای فیات پشتیبانی نمی‌کند و کاربران نمی‌‌توانند به کمک روش‌های سنتی حساب خود را شارژ کند.

آموزش ثبت نام در صرافی بایننس

ثبت نام در صرافی بایننس رایگان و آسان است، برای انجام روند ثبت نام در صرافی بایننس به رایانه نیاز نداریم. به عنوان یک کاربر ایرانی برای ثبت نام در صرافی بایننس باید چند نکته را در نظر گرفته و مطابق آموزش تصویری زیر عمل کنید.

نکات مهم ثبت نام در صرافی بایننس

کاربران ایرانی باید از VPS (با آدرس IP ثابت) یا انواع فیلتر شکن برای تغییر آدرس IP استفاده کنند. توجه کنید که فیلترشکن شما نباید روی کشورهای آمریکا، هلند، انگلیس و آلمان تنظیم شده باشد.

برای ثبت نام در صرافی بایننس نباید از شماره ایران استفاده کنید.

آموزش تصویری ثبت نام در صرافی بایننس

با جست و جوی نام بایننس (Binance) به زبان انگلیسی یا کلیک روی این لینک صفحه اصلی صرافی را باز کرده و از بالای صفحه گزینه “Sign Up” را انتخاب کنید.

یک صفحه مطابق تصویر زیر رو به روی شما باز می‌شود، موارد خواسته شده مانند ایمیل و نام کاربری خود را در کادرهای خواسته شده وارد کنید.

گزینه “I agree to Binance’s Terms Of Us” را تیک زده و پس از آن روی گزینه “Register” کلیک کنید.

ثبت نام در صرافی بایننس

پس از اتمام کار مرحله اول باید اثبات کنیم که ربات نیستیم، برای این کار از شما خواسته می‌شود تا چند تصویر را انتخاب کرده یا یک پازل ساده را حل کنید. حل پازل به کمک گرفتن دکمه و کشیدن آن به سمت راست انجام می‌شود.

گزینه من ربات نیستم

سپس یک لینک به ایمیل شما ارسال می‌شود، ایمیل را باز کرده و روی لینک مشخص شده کلیک کنید. پس از انجام این کار حساب کاربری شما در صرافی بایننس تایید شده و فعال می‌شود.

تایید حساب کاربری

با عبور از مراحل ثبت نام باید اقدامات امنیتی حساب کاربری خود را کامل کنیم.

اقدامات امنیتی در صرافی بایننس

زمانی که برای اولین بار وارد حساب کاربری خود می‌شوید، صرافی بایننس در مورد احراز هویت دو مرحله‌ای از شما سوال می‌کند. هر کاربر می‌تواند گزینه تایید از طریق پیامک (sms authentication) یا تایید از طریق نرم افزار گوگل اتنتیکیتور (google authenticator) را انتخاب کند.

احراز هویت

نکته: احراز هویت دو مرحله‌ای، یک مرحله به روند ورود به حساب کاربری در صرافی یا دیگر اقدامات اضافه می‌کند؛ اگر شخص دیگری به رمز عبور و نام کاربری شما دسترسی پیدا کند، به کمک احراز هویت دو مرحله‌ای نمی‌تواند وارد حساب کاربری شما در صرافی بایننس شود.

با فعال کردن گزینه احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق گوگل اتنتیکیتور، هر زمان که قصد ورود به حساب کاربری خود را داشته باشید، پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور از شما خواسته می‌شود تا کد امنیتی ایجاد شده توسط نرم افزار گوگل را در کادر مربوط وارد کنید. در نتیجه شخصی که وارد حساب کاربری شما می‌شود، باید به موبایل شما نیز دسترسی داشته باشد.

واریز دارایی دیجیتال به حساب صرافی بایننس

پس از فعال شدن حساب کاربری و برای انجام معاملات در صرافی بایننس باید دارایی دیجیتال خود را به حساب کاربری صرافی وارد کنید؛ این کار برای انجام معاملات اجباری است. برای انجام روند واریز دارایی به حساب کاربری بایننس گزینه “Deposit” را انتخاب کنید.

واریز دارایی به حساب کاربری صرافی بایننس

با کلیک روی گزینه “Deposit” آدرس کیف پول شما در بایننس نمایش داده می‌شود، شما باید دارایی دیجیتال خود را به این آدرس انتقال دهید. اولین قدم در روند انتقال پیدا کردن ارز دیجیتال مورد نظر است.

رو به روی هر کدام از ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در این صرافی گزینه “Deposit” قرار دارد، آدرس کیف پول مقصد نمایش داده می‌شود.

انتخاب کیف پول

به انتقال چه مقدار ارز دیجیتال اتریوم فکر می‌کنید؟ وارد کیف پول شخصی خود شده و مقدار مورد نظر را به کیف پول صرافی بایننس انتقال دهید. دارایی شما پس از پردازش تراکنش در شبکه اتریوم به حساب کاربری بایننس انتقال پیدا می‌کند. پس از انجام شدن تراکنش، دارایی شما و ارزش آن در قسمت بالای صفحه بخش (Deposits Withdrawals) نمایش داده می‌شود.

صرافی بایننس تنها از معاملات جفت ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند، کاربران در این صرافی تنها می‌توانند از ارزهای دیجیتال برای انجام معاملات خود استفاده کنند. آیا دارایی شما به شکل ریال است؟ برای انجام معاملات در بایننس ابتدا باید آن را به یک ارز دیجیتال تبدیل کنید. پس از تبدیل ریال به انواع ارز دیجیتال می‌توانید آن را به صرافی بایننس انتقال داده و برای انجام معاملات در 200 ارز دیجیتال استفاده کنید.

صرافی بایننس به دلیل پشتیبانی از تمام ارزهای دیجیتال معتبر، سرعت بالا و کارمزد کم در میان کاربران محبوب شده است، البته که رابط کاربری ساده آن را بی تاثیر نمی‌دانیم. کاربران مبتدی با ثبت نام در صرافی بایننس می‌توانند اولین قدم‌های خود را بردارند. تنها کافی است وب سایت صرافی را باز کرده و به کمک آموزش بالا یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. 

نکته: با توجه به قوانین وب سایت بایننس، این مجموعه می‌تواند حساب‌های کاربری که قوانین و شروط آن را رعایت نمی‌کنند مسدود کرده و آن را لغو کند؛ کشور ما در فهرست تحریم‌ها قرار دارد و در صورتی که صرافی بایننس از حضور شما به عنوان یک کاربری ایرانی مطلع شود، حساب شما را مسدود خواهد کرد. به همین دلیل کاربران باید از مشخصات و آدرس IP غیر ایرانی برای انجام معاملات در صرافی بایننس استفاده کنند.

نکات مهم در خرید انواع VPS و VPN برای انجام معاملات

ثبت نام در صرافی بایننس به سادگی قابل انجام است و تنها با آدرس ایمیل کار به پایان می‌رسد؛ تا زمانی که بیش از 2 بیت کوین در روز برداشت نکنید، نیازی به احراز هویت نخواهیم داشت. متاسفانه کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌ها در روند ثبت نام با مشکل رو به رو خواهند شد و باید خود را نا شناس جلوه دهیم. کاربران ایرانی برای استفاده از خدمات این صرافی باید از لحظه ورود به صرافی از VPN یا VPS با آدرس IP ثابت استفاده کنند.

در انتخاب بین VPN و VPS پیشنهاد می‌کنیم از VPS کمک بگیرید، خدمات VPS آدرس IP ثابت را در اختیار شما قرار داده و مشکلات استفاده از VPN را به همراه ندارد. آیا می‌خواهید از VPN برای کار با صرافی بایننس استفاده کنید؟ چند نکته زیر را از دست ندهید.

نکات مهم در استفاده از خدمات VPN در زمان کار با صرافی بایننس

باید بدانید که اگر صرافی بایننس متوجه شود از کشور ایران متصل می‌شوید، حساب شما را مسدود خواهد کرد.

اگر از VPN استفاده می‌کنید، این اتصال همیشه باید از کشور خاص باشد. اگر اولین بار از کشور آلمان به صرافی بایننس متصل شده‌اید تا همیشه باید از آدرس IP مربوط به این کشور استفاده کنید.

در زمان استفاده از نرم افزار صرافی هرگز نباید به نرم افزار اجازه دهید تا به موقعیت (Location) شما دسترسی پیدا کند. چراکه با این کار صرافی بایننس از محل اتصال شما مطلع شده و نقض قوانین مشخص می‌شود.

ساعت رایانه خود را با کشوری که با VPN به آن متصل شده‌اید همگام کنید. اگر رایانه شما بر اساس ساعت ایران تنظیم شده باشد صرافی بایننس متوجه آن خواهد شد.

در زمان استفاده از VPN به یاد داشته باشید که روی کشور آمریکا تنظیم نشده باشد، چرا که روند فعالیت صرافی بایننس در آمریکا با سایر نقاط دنیا تفاوت دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم VPN خود را روی کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه یا آلمان تنظیم کنید.

انجام معاملات در صرافی بایننس

برای انجام معاملات در صرافی بایننس باید وارد حساب کاربری خود شده و روی گزینه Exchange کلیک کنید. این گزینه در نوار بالای صفحه قرار دارد. در این آموزش ما حالت پایه معاملات را بررسی می‌کنیم، به همین دلیل روی گزینه “Basic” کلیک کنید.

تبدیل ارز دیجیتال

همانطور که قابل مشاهده است، معاملات Basic به نسبت دیگر روش‌های معاملاتی ساده‌تر بوده و آن را به کاربران مبتدی پیشنهاد می‌کنیم.

حالا باید جفت ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنیم. وب سایت بایننس صدها جفت ارز دیجیتال را برای معاملات در دسترس شما قرار می‌دهد. برای مثال ارز دیجیتال بیت کوین با 143 ارز دیجیتال دیگر قابل معامله است. در نتیجه می‌توانیم بگوییم بیت کوین 143 بازار معاملاتی در صرافی بایننس دارد.

انتخاب جفت ارز

اگر در حساب کاربری شما تنها ارز دیجیتال اتریوم وجود داشته باشد تنها می‌توانید معاملاتی که با اتریوم قابل انجام است را دنبال کنید. برای مشاهده بازارهای ارز دیجیتال اتریوم روی گزینه ETH کلیک کنید، این گزینه در بالای صفحه، سمت راست قرار دارد. زمان نگارش این مقاله ارز دیجیتال اتریوم 140 بازار معاملاتی در صرافی بایننس دارد. البته که شما می‌توانید ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنید؛ تمام ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس با بازار مربوط به خود همراه می‌شوند.

انتخاب بازارهای ارز دیجیتال اتریوم

حالا باید نوع معامله خود را انتخاب کنیم. صرافی بایننس سه نوع ثبت سفارش را در اختیار شما قرار می‌دهد، شامل: سفارشات لیمیت، سفارشات مارکت و سفارشات استاپ لیمیت.

انتخاب نوع ثبت سفارش

سفارشات لیمیت (Limit)

سفارشات لیمیت به کاربران اجازه می‌دهد تا حداکثر قیمت مورد نظر خود برای فروش یا حداقل قیمت برای خرید را مشخص کنند. پس از مشخص شدن قیمت، معامله‌گر باید منتظر بماند تا یک خریدار یا فروشنده به آن قیمت معامله را انجام دهد.

سفارشات مارکت (Market)

این نوع از سفارشات به کاربر اجازه می‌دهد تا ارز دیجیتال خود را به قیمت بازار معامله کند، این نوع معامله بسیار سریع بوده و ساده انجام می‌شود.

 سفارشات استاپ لیمیت (Stop Limit)

این نوع سفارشات با نام سفارشات دارای حد ضرر شناخته می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا یک ارز دیجیتال را زمانی که به قیمتی مشخص رسید خریده یا به فروش برسانید. این نوع از سفارشات توسط معامله‌گران حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کدام معامله به کاربران مبتدی پیشنهاد می‌شود؟

ابتدای کار قیمت مورد نظر خود را برای انجام معامله مشخص کنید، اگر قیمت فعلی بازار از نظر شما مناسب است، روی گزینه “Market” به معنی سفارشات بازار  کلیک کرده و مقدار ارز دیجیتال مورد نظر برای خرید را مشخص کنید. در زمان پرداخت می‌توانید به شکل مبلغ یا درصدی از دارایی خود اقدام کنید.

حالا روی گزینه خرید (Buy) کلیک کنید تا روند خرید به پایان برسد. حالا اولین معامله شما در صرافی بایننس انجام شده است.

کارمزد معاملات در صرافی بایننس

کارمزد معاملات در این صرافی یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بازار حساب می‌شود. صرافی بایننس برای واریز دارایی از کاربران خود کارمزد دریافت نمی‌کند چرا که این صرافی تنها برای معاملات ارزهای دیجیتال است.

صرافی بایننس کارمزدهای متفاوتی را برای انواع ارز دیجیتال در نظر گرفته است اما تمام انواع نرخ مشخص شده را بسیار پایین می‌دانیم. برای مثال اگر بخواهید اتریوم برداشت کنید، هزینه کارمزد آن برابر با 0.01 واحد است. برداشت ریپل از این صرافی کمی گران‌تر تمام شده و کارمزد آن 0.25 واحد محاسبه می‌شود.

کارمزد معاملات در صرافی بایننس

هزینه معاملات در صرافی بایننس برابر با 0.1 درصد از هر خرید یا فروش است. اگر از ارز دیجیتال بایننس برای انجام معاملات استفاده کنید، هزینه معامله تا 50 درصد کاهش پیدا کرده و به 0.05 درصد می‌رسد.

یکی از دلایل مهم محبوبیت صرافی بایننس کارمزد بسیار کم آن است، در مقابل این صرافی دو رقیب بیترکس و بیتسترمپ قرار دارند که به کارمزد کم معروف هستند، هر دوی آن‌ها برای انجام معاملات 0.25 درصد کارمزد دریافت می‌کنند که این مقدار 5 برابر مقدار کارمزد صرافی بایننس است.

 

پیشنهاد می کنم مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس را مطالعه فرمایید.

 

آموزش انتقال دارایی دیجیتال از صرافی بایننس به کیف پول شخصی

بر اساس نظر کارشناسان و برای افزایش امنیت دارایی دیجیتال خود، پس از خرید یک ارز دیجیتال بهتر است آن را به کیف پول خود منتقل کنید. یک صرافی در نظر هکرها مثل یک بانک است، این افراد شبانه روز برای دسترسی به حساب شما تلاش می‌کنند و حتی بزرگ‌ترین صرافی‌ها را به چالش می‌کشند. برای انجام کار تنها کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید.

در قدم اول آدرس IP خود را به کمک VPS یا VPN تغییر داده و وارد حساب کاربری خود شوید.

درست مانند تصویر بالا روی گزینه “Wallet” کلیک کنید. این گزینه بالای تصویر سمت راست صفحه قرار دارد

حالا به کمک فهرست نمایش داده شده روی گزینه “Fiat and Spot” کلیک کنید.

ورود به کیف پول شخصی

 

دریافت وجه از طریق Withdraw

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است، این صفحه گزینه‌هایی مانند Deposit، Withdraw و Transfer را در دسترس شما قرار می‌دهد. شما باید روی گزینه “Withdraw” کلیک کنید. پس از کلیک روی گزینه گفته شده به یک صفحه مانند تصویر زیر هدایت خواهید شد.

Fiat and Spot

صفحه جدید از دو بخش با نام‌های Fiat و Crypto تشکیل شده است، شما باید ادامه روند کار خود را از طریق قسمت Crypto دنبال کنید. در این قسمت ارز دیجیتال مورد نظر خود برای انتقال را پیدا کرده و انتخاب کنید.

بخش Fiat و Crypto

حالا آدرس کیف پول دیجیتال مقصد را در کادر مربوط تایپ کرده یا کپی کنید. این کادر در سمت راست تصویر قرار دارد.

پس از وارد کردن آدرس کیف پول مقصد به قسمت پایین صفحه رفته و از میان گزینه‌های نمایش داده شده، شبکه انتقال (Transfer Network) را مشخص کنید.

اگر کیف پول مقصد نیز مربوط به صرافی بایننس باشد هیچ گونه هزینه کارمزد از شما کسر نخواهد شد. این حالت در مورد برخی از سرویس‌های مربوط به صرافی نیز صادق است.

از قسمت پایین صفحه گزینه “Amount” را پیدا کرده و حجم ارز دیجیتال مورد نظر برای انتقال را مشخص کنید. سپس روی گزینه “Submit” کلیک کنید تا روند کار انجام شود.

حالا صفحه مربوط به تایید امنیتی (Security Verification) نمایش داده می‌شود. شما باید روی گزینه “Send Code” کلیک کنید تا صرافی کد تایید مربوط را به ایمیل شما ارسال کند. کد دریافت شده را در کادر مربوط وارد کنید.

حالا نرم افزار گوگل اتنتیکیتور را در تلفن همراه خود باز کرده و کد ایجاد شده را در کادر رو به روی ” Google verification code” بنویسید. یک بار دیگر روی گزینه “Submit” کلیک کنید.

انتخاب گزینه Submit

تایید نهایی

مقایسه صرافی بایننس و کوین بیس

هر دو صرافی کوین بیس و بایننس از نام‌های شناخته شده در دنیای ارزهای دیجیتال به حساب می‌آیند. هر دو صرافی بستری امن را برای معاملات ارز دیجیتال در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند، صرافی کوین بیس یکی از اولین صرافی‌ها در دنیای ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید. جالب است بدانید زمان آغاز به کار صرافی کوین بیس به سال 2012 باز می‌گردد در حالی که عمر صرافی تنها 5 سال است.

مهم‌ترین تفاوت در میان دو صرافی کوین بیس و بایننس تعداد ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده است، صرافی کوین بیس از یک فرآیند بررسی بسیار دقیق در انتخاب و پشتیبانی از انواع ارز دیجیتال استفاده می‌کند به همین دلیل تعداد ارزهای پشتیبانی شده در این صرافی به 40 عدد محدود شده است؛ در نقطه مقابل کوین بیس، صرافی بایننس از 500 نوع ارز دیجیتال پشتیبانی کرده و امکان معاملات مختلف را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

تیم توسعه صرافی بایننس یک رابط کاربری بسیار ساده را طراحی کرده‌ و کاربران را در سه سطح کاربری قرار می‌دهند اما در هر حال فعالیت در کوین بیس بسیار ساده‌تر از بایننس انجام می‌شود. یکی دیگر از موارد مهم کارمزد است، کارمزد صرافی بایننس بسیار کم‌تر از صرافی کوین بیس محاسبه می‌شود.

سامانه معاملات در صرافی کوین بیس گزینه‌های پیشرفته معاملات را در دسترس کاربران قرار نمی‌دهد، درست بر خلاف کوین بیس، کاربران این صرافی به تمام ابزارها و گزینه‌های پیشرفته معاملات دسترسی دارند. گزینه‌های معاملاتی کاربران در صرافی کوین بیس به خرید، فروش، تبدیل، ارسال و دریافت دارایی دیجیتال محدود می‌شود. گزینه‌های معاملاتی در صرافی بایننس شامل خرید، فروش، ترید، واریز، برداشت، معاملات استاپ، معاملات اردر، معاملات مارجین و معاملات فیوچرز است. 

از مارس سال 2021 خدمات بایننس در 180 کشور جهان در دسترس کاربران قرار دارد و پوشش خدمات صرافی کوین بیس به 100 کشور محدود می‌شود.

معاملات فیوچرز در صرافی بایننس

معاملات فیوچرز همان معاملات آتی است، این نوع معاملات یک نوع قرارداد است که در طی آن دو طرف بر سر یک دارایی مشخص با قیمت مشخص به توافق می‌رسند که در تاریخ از پیش تعیین شده معامله خواهد شد.

معاملات آتی در بازارهای مالی کاربردهای قابل توجهی داشته و افراد زیادی از این نوع معاملات استقبال می‌کنند. یکی از بخش‌های بسیار محبوب در صرافی بایننس مربوط به معاملات فیوچرز است، کاربران از این نوع معاملات سودهای قابل توجهی کسب می‌کنند، البته که زیان معاملات فیوچرز نیز به نسبت سود آن محاسبه می‌شود.

نکته مهم: معاملات فیوچرز تنها به کاربران حرفه‌ای پیشنهاد می‌‌شود، روش این نوع معاملات به طور کلی با معاملات اسپات تفاوت دارد. در این نوع معاملات شما وارد یک “پوزیشن” شده و ارز دیجیتال درون کیف پول شما قرار نمی‌گیرد. هدف از این نوع معاملات پیشبینی قیمت‌ها و کسب سود از آن است. معاملات فیوچرز هرگز ساده نبوده و بایننس یک بخش آزمایش (Demo) برای انجام آن قرار داده است. شما در این بخش می‌توانید بدون ریسک از دست دادن دارایی معاملات خود را بررسی کنید.

نکته: معاملات فیوچرز خرید یا فروش دارایی نبوده و کاربران با قراردادها سر و کار دارند، معامله‌گر روی ارز مورد نظر خود یک قرارداد فروش (Short) یا قرارداد خرید (Long) باز می‌کند.

در نهایت زمانی که برای اولین بار به انجام معاملات فیوچرز اقدام می‌کنید، بایننس برای اطمینان از اطلاعات شما یک آزمون برگذار می‌کند. اگر نمره قبولی را در آزمون بایننس کسب کنید، معاملات فیوچرز برای شما فعال شده و می‌توانید کار خود را آغاز کنید.

معاملات مارجین در بایننس

در معاملات مارجین کاربران می‌توانند در کنار دارایی خود از شخص سوم دارایی قرض گرفته و به انجام معاملات بپردازند. معاملات مارجین به عنوان معاملات اهرمی نیز شناخته می‌شود. ضریب اهرم معاملات “Leverage” یک عدد است که مقدار سود و ضرر شما در آن ضرب خواهد شد. برای مثال اگر ضریب اهرم شما 100 باشد، سود شما و ضرر شما در عدد 100 ضرب خواهد شد. توجه کنید که اهرم قابل دریافت روی هر نوع ارز دیجیتال متفاوت بوده و در زمان معاملات مشخص خواهد شد.

درست مانند هر نوع معاملات دیگر، برای معاملات مارجین باید حساب کاربری خود در بایننس را شارژ کرده و آن دارایی را به کیف پول معاملات مارجین خود انتقال دهید. ادامه روند معاملات مارجین در بخش مربوط آموزش داده می‌شود.

 

پیشنهاد می کنم مقاله 35 الگوی کندل استیک در تحلیل تکنیکال بورس (Candle Stick) را مطالعه فرمایید.

 

ارز دیجیتال بایننس کوین

همانطور که از اسم آن قابل حدس است، این ارز دیجیتال، ارز اختصاصی صرافی بایننس به حساب می‌آید. ارز دیجیتال بایننس در سال 2017 معرفی و عرضه شد. نماد معاملاتی آن BNB نام دارد. ارز دیجیتال بایننس دارای عرضه محدود بوده و در عرضه اولین آن تنها 200 توکن ارائه شد. بر اساس ادعای مدیران بایننس نیمی از توکن‌های این ارز دیجیتال در برنامه‌ای چند ساله از بین خواهد رفت.

ارز دیجیتال بایننس تا قبل از انتقال به بلاکچین اختصاصی خود از بلاکچین اتریوم (ERC20) استفاده می‌کرد، بایننس خدمات بسیار گسترده‌ای را همراه با ارز دیجیتال خود عرضه می‌کند، این خدمات شامل پرداخت برای کارمزد معاملات، کارمزد مبادلات و موارد مشابه است.

هدف از عرضه ارز دیجیتال بایننس

بایننس کوین با هدف گسترش خدمات صرافی بایننس ایجاد شده است. این ارز دیجیتال در تمام خدمات صرافی قابل پذیرش بوده و کاربران می‌توانند از آن برای انتقالات مالی خود در هر صرافی استفاده کنند، کارمزد انتقال به کمک ارز دیجیتال بایننس بسیار اندک بوده و امنیت مناسبی دارد.

کاربردهای ارز دیجیتال بایننس

پرداخت کارمزد انواع خدمات صرافی بایننس.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال جدید عرضه شده در این صرافی.

پرداخت کارمزد و دریافت دیگر خدمات در انواع صرافی که از ارز دیجیتال بایننس پشتیبانی می‌کنند.

پرداخت هزینه در مراکز خدماتی و خرید کالا از مراکزی که از ارز دیجیتال بایننس پشتیبانی می‌کنند.

سرمایه گذاری در صرافی بایننس

بخش سرمایه گذاری و کسب درآمد در این صرافی با نام بایننس Earn شناخته می‌شود. به طور کلی باید بدانید که کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال به انجام معاملات خلاصه نمی‌شود. چراکه تمام افراد جامعه اطلاعات کافی برای انجام معاملات و فعالیت اقتصادی را ندارند. بایننس روش‌های مختلفی را برای کسب درآمد در دسترس کاربران خود قرار می‌دهد، این روش‌ها را می‌توانیم با سپرده بانکی در ایران مقایسه کنیم. این گزینه برای علاقه‌مندان به دنیای ارزهای دیجیتال و افرادی که به کسب درآمد از راه‌هایی به غیر از معاملات فکر می‌کنند، مناسب است.

آشنایی با روش‌های کسب درآمد در بایننس ارن

اگر به استفاده از خدمات بایننس در زمینه سرمایه گذاری هستید، تنها کافی است تا وارد وب سایت صرافی شده روی زبانه “Finance” کلیک کنید. از فهرست باز شده گزینه ارن (Earn) را انتخاب کرده و روی روش مورد نظر خود کلیک کنید. روش‌های صرافی بایننس به سه بخش اصلی تقسیم می‌شوند.

روش‌های کسب درآمد در صرافی بایننس

با شرایط منعطف (Flexible Terms)

با شرایط ثابت (Fixed Term)

محصولات با ریسک بالا (High-Risk products)

توجه کنید که هر کدام از سه بخش معرفی شده شامل چندین بخش می‌شود. جزئیات روش‌های درآمد در صرافی بایننس در بخش‌های مربوط به آن آموزش داده می‌شود.

امنیت در صرافی بایننس

صرافی بایننس چند روش مختلف را در دسترس کاربران قرار می‌دهد تا به کمک آن‌ها امنیت دارایی خود را حفظ کنند.

روش‌های افزایش امنیت در صرافی بایننس

احراز هویت دو مرحله‌ای: این ویژگی اهمیت بسیار بالایی داشته و در ابتدای مقاله با آن آشنا شدیم.

نادیده گرفتن درخواست‌ها از طرف صرافی بایننس: تیم توسعه و پشتیبانی صرافی بایننس بارها اعلام کرده است که هیچ یک از کارشناسان صرافی هرگز از شما درخواست رمز عبور یا کد احراز هویت دو مرحله‌ای را نخواهد داشت. هم‌چنین هرگز این صرافی از کاربران خود نمی‌خواهد تا دارایی خود را به یک حساب امن یا مواردی از این دست انتقال دهند.

استفاده از وب سایت رسمی بایننس (Binance): روی هیچ کدام از لینک‌ها که با نام بایننس همراه است در ایمیل یا وب سایت‌های مختلف کلیک نکنید. آدرس وب سایت رسمی بایننس را برای خود علامت گذاری کرده یا از جست و جوی گوگل کمک بگیرید.

از یک نرم افزار آنتی ویروس قدرتمند کمک بگیرید: حساب کاربری شما در بایننس به اندازه امنیت رایانه یا دیگر دستگاه‌های شما امن است. مطمئن شوید که تمام دستگاه‌های متصل به حساب صرافی بایننس امن بوده و هیچ گونه ویروس در آن‌ها وجود ندارد. فراموش نکنید که مسئولیت امنیت حساب کاربری شما روی شانه‌های خود شما است.

انجام معاملات در صرافی بایننس برای چه کسانی مناسب است؟

پلتفرم صرافی بایننس به شکلی طراحی شده تا برای تمام کاربران مناسب باشد. انجام معاملات در پلتفرم صرافی بایننس برای کاربران حرفه‌ای لذت بخش بوده و برای کاربران مبتدی قابل درک است. تمام معامله‌گران در دنیای ارزهای دیجیتال با هر سطح و بودجه‌ای از انجام معامله در بایننس لذت می‌برند.

روند معاملات در وب سایت صرافی بایننس به دو بخش ساده و پیشرفته تقسیم شده است تا پاسخگوی نیاز هر دو گروه کاربران باشد. پیشنهاد می‌کنیم معاملات خود را از بخش ساده آغاز کرده و پس از کسب تجربه کافی در بخش معاملات پیچیده کار را ادامه دهید.

 

پیشنهاد ویژه ثروت آفرین: فیلتر طلایی بورس

 

سخن آخر

صرافی بایننس یکی از صرافی‌های برتر در دنیای معاملات ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید، این صرافی خط تحریم‌ها را دنبال کرده و اگر تشخیص دهد که شما یک ایرانی هستید یا از ایران به صرافی متصل می‌شوید، حساب شما مسدود خواهد شد. در هر حال این صرافی یکی از بهترین رابط‌های کاربری را داشته و خدمات گسترده‌ای را برای کاربران خود فراهم کرده است.

مزایای ثبت نام در صرافی بایننس

اگر شما به دلیل مشغله کاری یا دیگر مسائل دائم در حرکت هستید، نرم افزار موبایل این بایننس یک گزینه عالی برای شما خواهد بود. نرم افزار صرافی با سیستم عامل اندروید و iOS به خوبی سازگار بوده و کاربران از هر نقطه‌ای که به اینترنت دسترسی داشته باشند می‌توانند معاملات خود را انجام داده یا دارایی خود را مدیریت کنند.

صرافی بایننس ارزهای دیجیتال زیادی را در بازارهای مختلف برای انجام معاملات در دسترس کاربران خود قرار می‌دهد.

ارز دیجیتال اختصاصی صرافی بایننس با نماد BNB برای کاهش هزینه معاملات و پرداخت هزینه‌های مربوط به صرافی در دسترس کاربران قرار دارد

حجم معاملات در صرافی بایننس بسیار بالا بوده و عمق بازار به کاربران اجازه می‌دهد تا در هر لحظه معاملات خود را به سرانجام برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *