صرافی آبان تتر از ثبت نام تا خرید و فروش

صرافی آبان تتر یک صرافی ارزهای دیجیتال ایرانی است. این صرافی با رابط کاربری ساده اما کارآمد خود در کنار حجم بالای کاربران بستری مناسب را برای معاملات ارز دیجیتال فراهم می‌کند. این صرافی با پشتیبانی از 280 ارز دیجیتال، بازارهای گسترده‌ای را برای انجام معاملات در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

در ادامه این مقاله به شکل کوتاه و کاربردی ویژگی‌ها، مزایا و معایب صرافی آبان تتر را زیر تیغ بررسی قرار می‌دهیم، در پایان این متن هر کاربر می‌تواند در صرافی ثبت نام کرده و روند احراز هویت را به درستی پشت سر بگذارد. در نهایت جالب است بدانید صرافی آبان تتر آموزش‌های کامل خود را در خصوص ارزهای دیجیتال و آشنایی با معاملات به شکل رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

 

پیشنهاد ویژه ثروت آفرین: فیلتر طلایی بورس

 

آشنایی با صرافی آبان تتر

فعالیت وب سایت صرافی آبان تتر با معاملات ارز دیجیتال تتر آغاز شد؛ تیم توسعه و پشتیبانی صرافی با گذشت زمان فهرست بلندی از ارزهای دیجیتال مختلف را در دسترس کاربران قرار دادند. امروز که این مقاله را می‌خوانید، صرافی آبان تتر یکی از بهترین و معتبرترین صرافی‌های ایران به حساب می‌آید. پایه‌گذاران صرافی جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف هستند، افرادی خلاق و علاقه‌مند به پیشرفت که با هدف رشد در صنعت ارزهای دیجیتال از سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرد.

هدف صرافی آبان تتر ایجاد شرایط آسان و امن برای معاملات ارز دیجیتال تتر برای کاربران ایرانی بود، با گذشت روزها و توجه سرمایه گذاران به این عرصه ارزهای بیش‌تری در فهرست صرافی قرار گرفتند. صرافی آبان تتر از معدود صرافی‌های ایرانی است که ارزهای سوایپ، ترا، آراگون و الروند را در دسترس کاربران خود قرار می‌دهد، مواردی که شناخته شده نیستند اما آینده دار به حساب می‌آیند.

تیم توسعه صرافی نظر کاربران خود را در نظر گرفته و بر اساس نیاز آن‌ها ارزهای جدید را به بستر معاملاتی خود اضافه می‌کند. برای مثال: شما به عنوان یک کاربر می‌توانید ارز دیجیتال مورد نیاز خود را به صرافی اطلاع دهید، کارشناسان صرافی با نظر گرفتن نیاز شما در اسرع وقت آن را به فهرست اضافی خواهند کرد.

صرافی آبان تتر به ایجاد یک بازار اختصاصی برای معاملات تتر فکر می‌کند، بازاری که کاربران نسخه دیجیتال دلار آمریکا را با ریال خریداری کرده یا در برابر ریال به فروش برسانند.

آیا صرافی آبان تتر قابل اعتماد است؟

بر اساس ادعای مدیریت این صرافی، آبان تتر مرکز معاملات ارزهای دیجیتال با بهترین قیمت تتر است، کاربران در این صرافی تتر را با بهترین قیمت خریداری کرده و با قیمتی بهتر به فروش می‌رسانند. انجام سریع معاملات، قیمت مناسب و کارمزد کم، نداشتن محدودیت در مبلغ معامله، امنیت بالا و احراز هویت آسان از ویژگی‌های قابل توجه این صرافی به حساب می‌آید.

ویژگی‌های شاخص این صرافی

هر کاربر قبل از ثبت نام و احراز هویت در یک صرافی باید با ویژگی‌های شاخص آن آشنا شود. در ادامه ویژگی‌های شاخص صرافی آبان تتر که باعث محبوبیت آن در میان کاربران شده است را بررسی می‌کنیم.

صرافی آبان تتر با بیش از 40 هزار کاربر فعال در دنیای ارزهای دیجیتال عمق مناسبی را در انواع بازارها ایجاد کرده است.

در این صرافی بیش‌تر از 100 نوع ارز دیجیتال پشتیبانی شده و هر روز به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

سفارشات ثبت شده توسط کاربران با سرعت بالایی انجام شده و انجام می‌شود.

محدودیت مبلغ سفارش در معاملات کاربران وجود ندارد.

تیم کارشناسان صرافی آبان تتر در هر ساعتی از شبانه روز و هفت روز هفته در دسترس قرار دارند.

خدمات پشتیبانی از کاربران صرافی به شکل تلفنی و ارسال تیکت انجام می‌شود.

امکان مراجعه حضوری به صرافی و انجام معاملات در ساعات کاری وجود دارد، تنها باید با کارشناسان صرافی هماهنگی انجام شود.

با ثبت نام در صرافی آبان تتر می‌توانید تمام ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده را به ریال یا تتر تبدیل کنید.

تمام تراکنش‌های انجام شده توسط کاربران در قسمت گزارشات حساب کاربری قابل مشاهده است.

امکان انتقال داخلی انواع ارز دیجیتال برای کاربران وجود دارد، به این شکل که اگر کیف پول کاربر مقصد در صرافی آبان تتر باشد، هر مقدار ارز دیجیتال بدون محدودیت قابل انتقال بوده و از روند انتقال کارمزد کسر نخواهد شد.

در صفحه اصلی صرافی آبان تتر امکان مشاهده قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال وجود دارد.

تا امروز که این مقاله را می‌خوانید، کاربران صرافی آبان تتر تنها می‌توانستند با خود صرافی وارد معامله شوند و امکان معامله بین دو کاربر وجود ندارد. صرافی آبان تتر قول داده است که در آینده‌ای نزدیک خرید و فروش ارز دیجیتال تتر را به شکل کاربر به کاربر ممکن کند. این روند خرید شباهت زیادی به بورس و دیگر بازارهای مالی دارد که در آن کاربر سفارش خود را با قیمت مورد نظر ثبت کرده و سفارش ثبت شده روی تابلوی معاملات قرار می‌گیرد. در این روش می‌توانید با پرداخت کارمزد اندک معاملات خود را به پایان برسانید.

مزایا و معایب صرافی آبان تتر

در زمان بررسی یک صرافی و مقایسه آن با رقبا باید مزایا و معایب آن را به خوبی بررسی کرده و بشناسیم. در ادامه مزایا و معایب صرافی آبان تتر را با هم می‌خوانیم.

مزایای ثبت نام در آبان تتر

بیش از 40 هزار کاربر فعال معاملات خود را در صرافی آبان تتر انجام می‌دهند.

هزاران معاملات به شکل روزانه در این صرافی دنبال می‌شود.

سفارشات کاربران به سرعت انجام شده و قیمت‌ها منصفانه است.

کاربران در مبلغ معاملات خود محدودیت ندارند.

صرافی آبان تتر امنیت بالایی داشته و از استانداردهای روز استفاده می‌کند.

روند احراز هویت در صرافی آبان تتر به آسانی انجام می‌شود.

انجام معاملات با صرافی آبان تتر به دو شکل حضوری و آنلاین قابل انجام است.

آبان تتر با بالاترین قیمت به نسبت دیگر صرافی‌ها ارز دیجیتال را از شما خریداری کرده و با کم‌ترین قیمت نسبت به رقبا انواع ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار می‌دهد.

صرافی آبان تتر یک صرافی ایرانی بوده و به همین دلیل امکان واریز و برداشت ریالی در آن وجود دارد.

معایب ثبت نام در آبان تتر

زمان احراز هویت در صرافی آبان تتر مشخص نبوده و به تعداد کاربران در صف انتظار گره خورده است.

امکان پشتیبانی از کاربران با استفاده از تیکت وجود ندارد.

نرم افزار موبایل برای دسترسی هرچه آسان‌تر کاربران به صرافی وجود ندارد.

با ثبت نام در صرافی آبان تتر کیف پول اختصاصی در دسترس کاربران قرار نمی‌گیرد.

صرافی آبان تتر تنها از یک زبان پشتیبانی می‌کند

آموزش ثبت نام در این صرافی

برای استفاده از خدمات صرافی آبان تتر لازم است تا اطلاعات اولیه خود را در کادرهای خواسته شده وارد کرده و ثبت نام را انجام دهید. پس از ورود اطلاعات باید تلفن همراه خود را از طریق کد ارسالی تایید کرده و وارد روند احراز هویت شوید. در روند احراز هویت نام، نام خانوادگی، کد ملی، تلفن همراه، تلفن ثابت و آدرس ایمیل از شما خواسته می‌شود. برای تایید نهایی باید یک عکس سلفی با در دست داشتن تعهدنامه و کارت ملی جدید در کنار کارت بانکی خود برای صرافی ارسال کنید. فراموش نکنید که تمام اطلاعات وارد شده در روند احراز هویت باید برابر با اسناد هویتی شما باشد، در غیر این صورت احراز هویت انجام نخواهد شد.

در ادامه روند کار را به شکل گام به گام آموزش داده و باید بدانید که معاملات انواع ارزهای دیجیتال با ارز دیجیتال تتر به احراز هویت نیاز ندارد.

برای آغاز روند صرافی باید وارد صفحه اصلی آن شوید، برای رسیدن به صفحه اصلی صرافی آبان تتر نام صرافی را در گوگل جست و جو کرده یا روی این لینک کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در این صرافی

شماره موبایل مورد نظر خود را برای ثبت نام در صرافی آبان تتر وارد کرده و روی گزینه “ورود به بازار” کلیک کنید.

ورود به بازار

صرافی برای شما یک کد تایید ارسال می‌کند، کد تایید ارسال شده در واقع همان رمز عبور شما به صرافی است. از لحظه‌ای که وارد حساب کاربری خود شوید، سیستم صرافی تا 3 روز و به شکل خودکار حساب شما را باز نگه می‌دارد. برای خروج از حساب کاربری خود در صرافی باید از گزینه “خروج از حساب کاربری” کمک بگیرید، این گزینه در صفحه کاربری شما قرار دارد.

کد دریافت شده را به شکل تصویر زیر در قسمت مشخص شده وارد کرده و روی گزینه “ارسال کد” کلیک کنید.

ارسال کد

با ورود به وب سایت صرافی یک صفحه مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می‌شود، قسمت پایین صفحه، سمت چپ از شما خواسته می‌شود تا روند احراز هویت را انجام دهید.

احراز هویت

 

پیشنهاد می کنم مقاله آموزش فیلتر نویسی در سایت دیده بان بورس را مطالعه فرمایید.

 

آموزش احراز هویت در صرافی آبان تتر

با کلیک روی گزینه احراز هویت، اطلاعاتی مانند کد ملی، تصویر کارت ملی و دیگر موارد از شما خواسته می‌شود. دلیل دریافت این نوع از اطلاعات جلوگیری از جرائم مالی و سو استفاده از حساب کاربری است، به این شکل که افراد حساب خود را به دیگری اجاره نداده و پولشویی انجام نشود.

آموزش احراز هویت در صرافی آبان تتر-1
آموزش احراز هویت در صرافی آبان تتر-2

برای آغاز روند احراز هویت، ابتدا کد ملی، نام و نام خانوادگی خود را در کادرهای خواسته شده وارد کنید، سپس روی گزینه “ثبت” کلیک کرده تا وضعیت احراز هویت شما از حالت “ارسال نشده” به حالت “در انتظار تایید” تغییر کند.

در انتظار تایید

حالا از تصویر زیر به شکل راهنما استفاده کرده و عکس کارت ملی خود را برای صرافی ارسال کنید. پس از ارسال کارت ملی روی گزینه “ثبت” کلیک کنید.

در این قسمت باید عکس کارت ملی خود را با در دست گرفتن یک متن دست نویس برای صرافی ارسال کنید. متن تعهد نامه در صفحه صرافی قابل مشاهده است، برای این کار روی گزینه “کلیک کنید” کلیک کرده و متن نمایش داده شده را روی کاغذ سفید بنویسید.

عکس کارت ملی

در تصویر زیر می‌توانید متن تعهدنامه را مشاهده کنید، از راهنمای تصویر برداری کمک گرفته و به شکل اعلام شده عکس خود را برای کارشناسان صرافی ارسال کنید.

متن تعهدنامه

در قسمت بعد از روند احراز هویت از شما خواسته می‌شود تا یک سلفی با در دست داشتن کارت بانکی خود ثبت کنید. روند ثبت عکس سلفی در تصویر زیر قابل مشاهده است.

 سلفی با در دست داشتن کارت بانکی

در بخش ثبت عکس سلفی به همراه کارت بانکی از شما خواسته می‌شود تا اطلاعات بانکی خود را از قبیل شماره حساب و شماره شبا در قسمت مربوطه وارد کنید. پس از وارد کردن تمام اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوط روی گزینه “ثبت” کلیک کنید.

اطلاعات بانکی خود را از قبیل شماره حساب و شماره شبا

فراموش نکنید که معاملات شما در صرافی آبان تتر باید با همان شماره کارت و شماره شبا ثبت شده در مراحل قبل انجام شود. چراکه در غیر این صورت و تا مشخص شدن احراز هویت کارت برای شرکت آبان تتر، هر مقدار پول واریز شده در حساب شما مسدود خواهد شد.

شماره شبا خواسته شده در روند احراز هویت برای واریز دریافت می‌شود. چراکه انتقال ریالی در صرافی آبان تتر با استفاده از روند انتقال “پایا” انجام می‌شود. 

انتقال ریالی در صرافی

در نهایت و با تکمیل تمام اطلاعات خواسته شده در مراحل بالا اطلاعات شما برای کارشناسان صرافی ارسال می‌شود، باید تا زمان احراز هویت توسط کارشناسان صرافی صبر کنیم. مدت زمان انتظار برای احراز هویت و تایید آن توسط کارشناسان به تعداد افرادی بستگی دارد که برای ثبت نام در صرافی اقدام کرده‌اند. تمام کار بر اساس اولویت و ترتیب ثبت نام کاربران انجام خواهد شد.

روش انجام معاملات در صرافی آبان تتر

تمام معاملات در صرافی آبان تتر از طریق صفحه اصلی صرافی و حساب کاربری افراد قابل انجام است. در این صرافی هر کاربر به راحتی می‌تواند خرید یا فروش ریالی یا غیر ریالی خود را بدون محدودیت در حجم سفارش دنبال کند.

اگر هدف شما انجام معاملات غیر ریالی باشد، می‌توانید بدون عبور از روند احراز هویت و تنها با واریز دارایی دیجیتال در بستر معاملات تتر خرید یا فروش مورد نظر خود را انجام دهید. وب سایت صرافی آبان تتر برای دسترس هرچه راحت‌تر کاربران به قیمت‌ها، تمام قیمت‌ها را در صفحه اصلی نمایش داده و قیمت جهانی آن قابل مشاهده است. البته که می‌توانید قیمت انواع ارز دیجیتال را به شکل تتر مشاهده کنید.

قیمت انواع ارز دیجیتال

برای آغاز یک معامله در صرافی آبان تتر کافی است تا روی گزینه مورد نظر خود “خرید” یا “فروش” کلیک کنید. پس از انتخاب گزینه مورد نظر اطلاعات مربوط به معامله را وارد کرده و شبکه انتقال ارز دیجیتال را مشخص کنید.

برای مثال آموزشی از ارز دیجیتال ریپل استفاده می‌کنیم، همانطور که مشاهده می‌کنید مقدار حداقل سفارش، نمودار جهانی قیمت و قیمت ریالی آن نمایش داده می‌شود. معامله شما با وارد کردن مقدار ارز دیجیتال و شبکه انتقال نهایی خواهد شد.

وارد کردن مقدار ارز دیجیتال

 

پیشنهاد می کنم مقاله 35 الگوی کندل استیک در تحلیل تکنیکال بورس (Candle Stick) را مطالعه فرمایید.

 

واریز و برداشت دارایی دیجیتال از صرافی آبان تتر

در روند برداشت دارایی دیجیتال ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شده و از صفحه اول روی گزینه برداشت کلیک کنید.

یک صفحه باز شونده رو به روی شما قرار می‌گیرد، در این صفحه باید آدرس کیف پول دیجیتال مورد نظر را وارد کنید. اگر کیف پول دریافت کننده دارای آدرس تگ (Tag) یا آدرس ممو (Memo) باشد، باید در قسمت خواسته شده آن را وارد کنید.

سپس مقدار ارز دیجیتال مورد نظر که قصد برداشت آن را دارید وارد کرده و سپس روی گزینه “ثبت” کلیک کنید.

مقدار موجودی، کارمزد تراکنش و مقدار دریافتی نهایی در این صفحه باز شونده اعلام می‌شود.

نحوه واریز در صرافی آبان تتر

در روند واریز به صرافی آبان تتر روی گزینه “واریز” کلیک کنید، با این کار یک پنجره باز شونده رو به روی شما قرار می‌گیرد. حالا آدرس کیف پول یا کیف پول‌های آبان تتر به شما نمایش داده می‌شود.

مقدار ارز دیجیتال مورد نظر خود را به کیف پول صرافی انتقال داده و کد تراکنش خود را در کادر مشخص شده وارد کنید. تصویر زیر شما را راهنمایی خواهد کرد. سپس روی دکمه “ثبت” کلیک کرده و برای تایید نهایی معاملات کمی صبر کنید.

نحوه برداشت در صرافی آبان تتر

کارمزد این صرافی چقدر است؟

کارمزد این صرافی منصفانه است و مقدار آن در زمان انتخاب گزینه‌های خرید، فروش، انتقال، واریز و برداشت به هر کاربر نمایش داده می‌شود. باید بدانید که در روند انتقال داخلی انواع ارز دیجیتال در صرافی آبان تتر کارمزد کسر نخواهد شد.

مقایسه صرافی آبان تتر و رقبا

زمانی که صرافی آبان تتر را در مقابل دیگر رقبای او مانند نوبیتکس، والکس و غیره قرار دهیم، مزایا و معایب صرافی بهتر لمس می‌شود. یکی از معایب شاخص صرافی آبان تتر نداشتن نرم افزار موبایل برای دسترسی راحت‌تر است. هم‌چنین راه‌های کمی برای ارتباط با تیم پشتیبانی صرافی وجود.

در زمان بررسی مزایای این صرافی مواردی مانند خرید ارز دیجیتال با بالاترین قیمت نسبت به رقبا و فروش با کم‌ترین قیمت، احراز هویت ساده و پشتیبانی از تعداد زیادی ارز دیجیتال به چشم می‌آیند. مواردی که بیش از 40 هزار فعال در دنیای ارزهای دیجیتال را به فعالیت در این صرافی جذب کرده است.

آیا صرافی آبان تتر امن است؟

در زمینه امنیت صرافی تمام استانداردها رعایت شده، روند احراز هویت و امنیت بستر معاملات توانایی تیم پشتیبانی را به خوبی نشان می‌دهد. در نهایت اگر شخص مالک حساب کاربری یک معامله را تایید نکند، هیچ معامله‌ای انجام نخواهد شد.

 

پیشنهاد می کنم مقاله  فیلترهای کاربردی بورس شامل 700 فیلتر در سایت Tsetmc را مشاهده فرمایید.

 

سخن آخر

صرافی آبان تتر یک صرافی معتبر ایرانی است. تیم توسعه آن را جوانان متعهد و توانمند در زمینه تخصصی خود تشکیل داده که لیاقت خود را در مدیریت و اداره صرافی اثبات کرده‌اند. این صرافی از جمله صرافی‌های مدرن است که امنیت بالای بستر معاملاتی را در کنار سادگی رابط کاربری قرار می‌دهد.

در صرافی آبان تتر به راحتی و تنها با وارد کردن شماره تلفن همراه خود می‌توانید یک حساب کاربری ایجاد کرده و تمام ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در صرافی را معامله کنید. صرافی آبان تتر مشتری مداری خود را در تمام زمینه‌ها نشان می‌دهد، اگر شما به یک ارز دیجیتال خاص نیاز داشته باشید، با اعلام به تیم کارشناسی و پس از بررسی‌های لازم آن ارز دیجیتال به فهرست صرافی اضافه خواهد شد.

با پیشرفت و پیگیری شبانه روزی تیم توسعه صرافی و برنامه‌های آینده شرکت، این صرافی یکی از پیشتازان دنیای ارزهای دیجیتال در ایران خواهد بود. آیا شما در این صرافی ثبت نام می‌کنید؟ لطفا نظرات خود را در انتهای این صفحه برای دیگر خوانندگان بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *